Protože zejména krátce po vyrovnání a v úvodu druhé půle protivníka trápila. Poprvé v soutěži narazila na skutečně špičkový tým, navíc na jeho půdě. K tomu šel proti ní vývoj utkání. „Zápas potvrdil výkonnostní rozdíl,“ uznal Radek Bejbl, bývalý hráč Slavie, který působil i ve Španělsku.

Lopotně poskládané obranné formaci českého vicemistra chvíli trvalo, než přeřadila na mezinárodní rychlost. Už v 8. minutě se nechal gólman Vaniak vylákat po Suchého chybě a Kanouté ho přehodil.

Jenže stadion brzy ztichl. Po perfektním centru Krajčíka se z 18 metrů skvělou ranou vnitřním nártem trefil Pudil. Krátce poté však Kanouté patičkou vyslal Brazilce Luíse Fabiana, který hokejovým blafákem překonal Vaniaka. Pak přišla třetí rána. Escudé po rohu zblízka doklepl na 3:1. A Koné dokonal zkázu. Ještěže Kalivoda zkorigoval na 4:2.

Ve druhém zápase skupiny Steaua podlehla Arsenalu 0:1. Slavia tedy drží třetí příčku, zajišťující postup do jarních bojů Poháru UEFA. Třetí zápas ji čeká 23. října v Londýně.

FC Sevilla - Slavia Praha 4:2 (2:1)

Branky: 8. Kanouté, 25. Luis Fabiano, 58. Escudé, 69. Koné - 17. Pudil, 90+2. Kalivoda. Rozhodčí: Baskalov - Kalugin, Averijanov (všichni Rus.). ŽK: Šourek, Volešák. Diváci: 36.400.

Sestavy:

Sevilla: Palop - Daniel Alves, Boulahrouz, Escudé, Dragutinovič - Jesús Navas (74. Duda), Keita, Poulsen, Adriano (81. Hinkel) - Luis Fabiano (63. Koné), Kanouté. Trenér: Juande Ramos.

Slavia: Vaniak - Dřížďal (46. Ivana), Šourek, Suchý, Hubáček - Krajčík, Švec, Janda (63. Kalivoda), Belaid (70. Volešák), Pudil - Vlček. Trenér: Jarolím.