Před nebývalou návštěvou na stadionu u Ploučnice sice podlehli 2:4, ale dvakrát vedli a donutili favorita zapnout na plné obrátky.

Slávisté rozhodli o vítězství třemi góly v rozmezí osmi minut po hodině hry.

Vedení se ujala Česká Lípa, nováček ČFL, kdy po ťukesu Vrabce a Finklára v 16. min. číhající Procházka ranou ke vzdálenější tyči otevřel skóre.

Slavistickému Naumovovi nebyly uznány dva góly pro ofsajd, ale nakonec se hosté dočkali v 39., kdy po odraženém míči přihrál Trubila Vasiljevičovi a ten vyrovnal na 1:1.

Českolipští předváděli ve vynikající atmosféře mimořádně obětavý výkon, presovali slavistické soupeře a neustálým napadáním jim nedovolovali dostat se do tlaku.

V druhém poločase ale domácí pravděpodobně na tento náročný způsob boje doplatili, po hodině hry jim začaly docházet síly. Nicméně v té době už opět vedli, když Šafářovi se v 56. povedl nádherný trestný kop ze strany, který skončil ve Vaniakově síti – 2:1.

V 61. však domácí chybu potrestal Vasiljevič vyrovnáním na 2:2 a tento gól byl pro další vývoj hodně důležitý. Slávisté se otřepali a během dalších několika minut přidali další dvě branky – v 66. Volešák a v 69. po faulu brankáře Meiera Belaid z penalty. Slavia už potom zápas v klidu dohrála, navíc Naumov nastřelil břevno.

Slavia postoupila do 3. kola, v němž nastoupí 23. září střetne v Karlových Varech.

Arsenal Česká Lípa – Slavia Praha 2:4 (1:1)

Branky: 16. Procházka, 56. Šafář – 39. a 61. Vasiljevič, 66. Volešák, 69. z pen. Belaid. Rozhodčí: Bílek. ŽK: Meier, Vrabec, Šafář, Podolský – Starý. Diváci: 4400.

Česká Lípa: Meier – Vrabec, Tichý, Novotný, Šafář – Finklár (75. Půlpán), Procházka, Podolský, Breite (67. Řehák) – Holeček, Věchet (73. Kaňkovský). Trenér: Hradiský.

Slavia: Vaniak – Krajčík, Vomáčka, Starý, Trubila – Vasiljevič, Belaid, Volešák, Koreš – Vlček (76. Šenkeřík), Naumov (81. Tafat). Trenér: Jarolím.