VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odvolací komise zrušila trest pro Bohemku, ovšem platí

Praha - Českomoravský fotbalový svaz verdikt neuznal. Tresty zůstávají v platnosti.

14.6.2010
SDÍLEJ:

Předseda Českého fotbalového svazu Ivan Hašek.Foto: Deník/Martin Sidorják

Bývalá odvolací a revizní komise (ORK) fotbalového svazu na začátku června zrušila šestimilionovou pokutu a odečet 20 bodů, kterými disciplinární komise v dubnu potrestala Bohemians Praha. Vedení ČMFS však verdikt ORK, který podle informace na svazovém webu obdrželo dnes, neuznalo a tresty zůstávají v platnosti. ORK podle představitelů ČMFS neměla právo rozhodnout, protože při posuzování případu nebyla usnášeníschopná.

"Toto rozhodnutí ORK považujeme za neplatné a nulitní, jako by neexistovalo. Nebylo vyneseno v souladu se stanovami. Bereme to tak, jako by se ORK ani nesešla," řekl dnes ČTK místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

Verdikt ORK z 1. června by pomohl týmu z pražského Střížkova, který od disciplinárky odešel s tresty kvůli tomu, že nenastoupil k derby s Bohemians 1905 a nedodal důkazy v údajné korupční kauze týkající se loňského utkání s Olomoucí.

Svaz: ORK prý nedodržela základní principy

Svaz tvrdí, že se bývalá ORK dopustila několika procesních pochybení. Podle Rajchla tak neměla právo rozhodnout. "Nebyly tam dodrženy základní principy. Včas nebyli obeslání účastníci řízení, ani orgán, proti kterému řízení směrovalo. A ORK především nebyla usnášeníschopná, protože v případu rozhodovali pouze dva lidé, což je v rozporu s řády," uvedl Rajchl.

Odvolání Bohemians Praha proti pokutě a bodovému odečtu bude posuzovat nově zvolená ORK, o jejíž podobě se rozhodlo 3. června na mimořádné valné hromadě ČMFS. Rajchl nevylučuje, že může rozhodnout stejně jako její předchůdci. "Budeme respektovat jakýkoliv verdikt, ale musí to být po standardním procesu, který splní všechny náležitosti," řekl Rajchl.

Hlavním úkolem nové ORK bude především vyřešení vleklého sporu tří "Bohemek", který svaz řeší už pět let. Po valné hromadě zůstal předsedou komise Ondřej Lněnička, kterého doplnili Markéta Haindlová, Karel Podolka, Bohuslav Heczko a Jaroslav Němeček.

Autor: ČTK

14.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
4

Taxikáři kladou ultimáta. Dnes vyprší jedno z nich

Filtr pevných částic.
AUTOMIX.CZ
3

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Dnes končí astronomické léto, nastává podzimní rovnodennost

Dnes přesně ve 22:02 středoevropského letního času začne astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. To je okamžik, kdy se střed Slunce nachází právě nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Díky tomu mají den a noc téměř stejnou délku.

Jak se žilo v renesanci na Pražském hradě, ukázal oceněný výzkum

Kdo na Pražském hradě pěstoval alchymii nebo kdo si mohl dovolit tehdy módní malovanou keramiku, naznačuje výzkum archeoložky Gabriely Blažkové. Podrobně popsala a zařadila do širších souvislostí cenné nálezy z odpadních jímek, o kterých se sice vědělo již od 20. a 30. let minulého století, dosud se však jimi nikdo soustavně nezabýval. Blažková za svou práci dnes převzala cenu předsedkyně Grantové agentury ČR.

Výzkumu se v Česku daří, ocenění dnes získá devět projektů

Nejlepší projekty v základním i aplikovaném výzkumu ocení dnes dvě státní organizace, které poskytují peníze pro tuto oblast. Ceny jdou napříč obory, převezme je například archeoložka věnující se průzkumům v okolí Pražského hradu, hydrobiolog zaměřující se na stav Šumavy či firma, která vyvinula "rostoucí" endoprotézy pro děti. 

Koridor má další zpoždění, SŽDC musí znovu posoudit nabídku firem

Správa železniční dopravní cesty musí znovu přezkoumat nabídku sdružení firem vedených společností Metrostav, které hodnotící komise navrhla jako vítěze soutěže na modernizaci koridoru mezi vinohradskými tunely a stanicí Praha Hostivař.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení