Kanonáda na Julisce. Dukla rozprášila Jablonec, vyškolila ho šesti góly

Praha /FOTOGALERIE/ - Nejvyšší fotbalová liga pomalu míří do cíle. V předehrávce 25. kola se o velké překvapení postarala Dukly Praha, které deklasovala Jablonec 6:1 a vrátila mu tak vyřazení ze čtvrtfinále domácího poháru i s úroky. Pražané navíc ukončili sérii čtyř utkání bez výhry a přiblížila se záchraně.

15.4.2016
Zvětšit fotografii

Žlutorudá hromada. Fotbalisté Dukly Praha oslavují gól proti Jablonci.Foto: ČTK/Roman Vondrouš

Na Julisce se během 13 minut první půle trefili Ondřej Vrzal, Kaspars Gorkšs, Daniel Tetour a Jakub Mareš. Po změně stran snížil Marek Kysela, ale po něm ještě skórovali podruhé Mareš a Bidje Manzia.

"Nebyli jsme schopni se absolutně v ničem vyrovnat domácímu týmu, který vyhrál naprosto zaslouženě. Dostali jsme tvrdou lekci, ale teď se ukáže síla a charakter kluků," uvedl kouč Jablonce Zdenko Frťala.

V zápase devátého s osmým celkem tabulky si první velkou šanci vypracoval Jablonec. Kysela z rohu hlavou prodloužil na Romeru, jenže bývalý hráč Dukly sám před brankou vypálil nad břevno. "Vypracovali jsme si gólovou příležitost Romerou, bohužel ji zahodil. Ty zbylé minuty zápasu byly z naší strany pro mě těžko vysvětlitelné," podotkl Frťala.

Domácí pak převzali iniciativu, Jablonec výrazně přehrávali a po půlhodině hry otevřeli skóre. Míč z Marešovy standardky se dostal k Vrzalovi a ten se z voleje trefil přesně. Už ve 33. minutě to bylo 2:0, když z rohového kopu hlavičkoval nepokrytý Gorkšs.

Povedenou pětiminutovku dominantní Dukla korunovala třetí brankou. Vrzalův centr gólman Bárta vyrazil jen k Tetourovi, který neměl problém zakončit do odkryté branky.

Radu připravil o nulu Kysela

Krátce před pauzou ještě po nenápadné individuální akci zvýšil Mareš. "Od 25. minuty byl náš tlak enormní. První dva góly jsme vstřelili ze standardky, což se nám na jaře povedlo poprvé. Ta čtvrthodinka do poločasu byla výborná a de facto rozhodla o celém utkání," konstatoval trenér Dukly Luboš Kozel.

Jablonec začal druhý poločas lépe a po deseti minutách snížil. Rada sice po rohu vychytal Tecla, ale na Kyselovu dorážku z bezprostřední blízkosti už nestačil.

Domácí větší drama odmítli. V 73. minutě přidal pátý gól Mareš po akci Hanouska a Tetoura a krátce před koncem dokonal debakl Severočechů akrobatickým kopem Manzia. Jablonec utrpěl nejvyšší porážku ve vzájemných soubojích a prodloužil venkovní ligovou sérii bez vítězství na devět utkání.

"Jablonec nám ze standardky snížil, ale dobrým držením míče jsme jejich větší tlak nedopustili. Víceméně pátý gól to rozhodl, závěr jsme dohrávali v absolutním klidu," prohlásil Kozel. "Kdyby mi někdo řekl před utkáním, že to skončí tímhle výsledkem, tak bych mu nevěřil," dodal kouč Dukly.

Dukla Praha - FK Jablonec 6:1

Branky: 43. a 73. Mareš, 30. Vrzal, 33. Gorkšs, 35. Daniel Tetour, 86. Manzia - 55. Kysela. Rozhodčí: Franěk - Paták, Dobrovolný. ŽK: Marek Hanousek - Mihálik, Kysela. Diváci: 1067. Poločas: 4:0.

Dukla: Rada - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal (83. Preisler) - Marek Hanousek (81. Vašíček), Považanec, Daniel Tetour - Manzia, Mareš (78. Smejkal), Néstor. Trenér: Kozel.

Jablonec: Bárta - Romera, Pernica, Kysela, Hybš - Hübschman - Karavajev, Pospíšil (46. Trávník), Greguš (46. Rossi), Mihálik - Tecl (81. Wágner). Trenér: Frťala.