Nevídané, avšak skutečné. V souboji 22. kola druhé fotbalové ligy mezi Bohemians 1905 a Opavou, který klokani vyhráli jasně 3:0, se oba gólmani postarali o zápis do fotbalové historie. Jak domácí Radek Sňozík, tak opavský Otakar Novák byli shodně vyloučení už v první půli!

Dvanáct minut po úvodním hvizdu rozhodčího se dělovkou postaral o jednogólové vedení Martin Kotyza. Radost domácích však netrvala dlouho. Hned o minutu později totiž musel Sňozík zastavit jen za pomoci faulu osamoceného Libora Kozáka a následovala červená karta.

Šanci ukázat se dostal náhradní gólman Jiří Havránek a byl to jeho zápas.

„Jsem rád, že Jirka chytil šanci za pačesy. Potvrdil, co se o něm říká, že je skvělý brankář a velký talent,“ chválil ho trenér Zbyněk Busta.

Naopak opavský Novák musel předčasné do šaten za hraní rukou mimo pokutové území. „Myslím, že obě vyloučení byla objektivní a správná,“ nehledal kličky lodivod Slezanů Jiří Neček.

„Klepaly se mi ruce, ale po prvním zákroku jsem se uklidnil. Dostal jsem se rychle do transu, takže jsem publikum moc nevnímal,“ líčil teprve devatenáctiletý Havránek.

O další dvě trefy se postaral další střídající hráč Milan Škoda. Poprvé hlavou zamířil do šibenice a druhým gólem pobavil osm tisíc diváků, když lišácky přeloboval Nováka.