Praha - Generálku na jarní záchranářské práce v Gambrinus lize fotbalová Slavia zvládla. Na domácím stadionu v Edenu porazili ve svém závěrečném přípravném utkání bratislavský Slovan 2:0.

V sestavě sešívaných se neobjevilo několik hráčů základního kádru - kapitán Kisel dostal volno kvůli drobnému zranění, které by ovšem nemělo jeho start v ligové premiéře proti Brnu ohrozit. Janda je nemocný, Hubáček a Pospěch nastoupili za B tým. Prvně jmenovaný, protože proti Brnu nemůže hrát kvůli stopce za čtyři žluté a druhý kvůli dohodě klubů při sjednávání přestupu.

Po úvodním oťukání se slávisté začali dostávat do tlaku, ale v koncovce se neprosazovali. Mužstvo trenéra Jarolíma se v útoku prakticky neprosazovalo. Na první gól čekali zmrzlí diváci až do 62. minuty, kdy gólmana Slovanu šikovně přehodil Vrba. Od této akce uběhly pouze dvě minuty a na dvoubrankový náskok zvyšoval střídající Vlček. Hosté se mohli dostat zpět do zápasu v 70. minutě, ale Halenár neproměnil penaltu a když se z následných šancí už nikdo neprosadil, skončil zápas výhrou Slavie 2:0.

"Prvních patnáct minut nás Slovan nepustil za půlku, ale to bylo také tím, že řada hráčů hrála na tomto hřišti po dlouhé době a bylo vidět, že jsou trochu v křeči. Postupem času se z toho ale dostávali. Nakonec se nám podařilo vstřelit dva góly a dovedli jsme zápas do vítězného konce," zněla pozápasová slova slávistického trenéra Michala Petrouše.

Ten byl spokojen i s celou zimní přípravou. "Mohu jí hodnotit jedině kladně. Vyhýbala se nám zranění, takže všichni absolvovali to, co jsme měli naplánované," pochvaloval si Petrouš a k jarním cílům dodal: "Chceme se co nejrychleji dostat ze sestupových vod a také se dostat v poháru co nejdále."

SK Slavia Praha - ŠK Slovan Bratislava 2:0 (0:0)

Branky: 62. Hora, 65. Vlček. Rozhodčí: Kovařík, Filípek, Mencl. Žluté karty 0:3 (Milinkovič, Kordič, Jánošík). Diváků: 1423.

Slavia: Vaniak - Dostál, Vomáčka, Čelůstka, Trubila - Koreš, Milutinovič (89. Koubský), Jarolím, Petrák (46. Vlček), Hora (82. Mareš) - Zákostelský (65. Vyhnal)

Slovan: Putnocký - Pauschek, Kolčák (46. Dosoudil, 57. Jánošík), Dobrotka, Hrdlička - Guédé, Kordič (81. Huta), Kiss, Žofčák - Halenár (81. Ivana), Milinkovič (81. Turčák).

Jak se zápas vyvíjel?

1. poločas
14. minuta: zmrzlé diváky rozehřála dalekonosná střela Trubily (Slavia)
20. minuta: po úvodním oťukávání se Slavia začala dostávat do tlaku
22. minuta: Zákostelský (Slavia) vystihl špatnou rozehrávku hostů, ale v rozhodující chvíli mu obránci střelu zablokovali
23. minuta: stejným způsobem si poradili zadáci domácích s prvním vážnějším útokem Slovanu
29. minuta: první gólová šance utkání, po rychlé akci nebezpečně hlavičkoval Hora (Slavia) a brankář Putnocký měl hodně práce
33. minuta: po nedorozumnění v obraně se ke střele dostal Kiss (Slovan), těsně minul
38. minuta: do šance se tlačil Kordič (Slovan), ale pomohl si faulem
42. minuta: Hora (Slavia) už se řítil sám na gólmana, ale jeho únik zastavil ofsajd
42. minuta: hned z protiútoku Guédé v dobré příležitosti hlavičkoval jen doprostřed branky, kde míč v klidu sebral brankář Vaniak
2. poločas
46. minuta: trenéři obou týmů poslali na hřiště po jednom čerstvém hráči - Vlček (Slavia) a Dosoudil (Slovan, bývalý slávista)
51. minuta: už po pěti minutách končí zápas pro Dosoudila, po nepříjemné srážce byl odnesen ze hřiště na nosítkách. Po zápase dokonce putoval do nemocnice.
56. minuta: závar před brankou Slovanu. Jarolímovu střelu ale obrana zblokovala a Zákostelský hlavičkoval slabě
58. minuta: Kordič (Slovan) střílel těsně nad
62. minuta: Hora (Slavia) dostal přesnou přihrávku, protáhl se mezi obránci a přehodil vyběhnuvšího Putnockého - 1:0
64. minuta: slávisté jsou po gólu při chuti. Hora sám před gólmanem trefil jeho nohy, Vlčkova dorážka byla sražena na roh
65. minuta: po tomto rohovém kopu šikovně tečoval Horovu střelu do sítě Slovanu Vlček - 2:0
69. minuta: hosté zatlačili, před Vaniakovo brankou bylo pořádně rušno a akci zastavil až faul, za který rozhodčí nařídil proti Slavii pokutový kop. Halenár ovšem napálil pouze břevno
77. minuta: po pěkné kombinaci pálil nad Vyhnal (Slavia)
83. minuta: po pravé straně unikal Guédé (Slovan), ale ani tentokrát se hosté v útoku neprosadili
85. minuta: také s další šancí Guédého (Slovan) si strážce domácí svatyně poradil