Fotbalisté Vltavínu útočili, branky ale střílelo Táborsko

Praha – Lekci z produktivity udělili vltavínským ve 26. kole Fotbalové národní ligy hráči Táborska. Co naplat, že se domácí od první minuty hnali do útoku a několikrát zle vystrašili gólmana Tomu. Do černého mířili pouze jednou, a to navíc až na konci druhé půle. To hosté se radovali hned čtyřikrát – 1:4.

12.5.2014

CO BYL VLTAVÍNU platný tlak, když využil pouze jednu ze svých mnoha šancí.Foto: Jiří Růžička

„Se špatnou koncovkou se potýkáme po celou sezonu. To nejsou desetiprocentní, ale stoprocentní šance," litoval kouč Vltavínu Radek Kronďák.

„Táborsko bylo nejtěžším soupeřem, se kterým jsme letos hráli. Pokud se mu navíc podaří dát tři góly z brejků, ve chvíli, kdy my neproměníme dvě tutovky a nastřelíme břevno, tak nemáme nárok," dodal.

„Věděl jsem, že hraje Vltavín lepší fotbal, než ukazuje tabulka. Byl jsem se podívat na jeho posledním střetnutí na Žižkově, kde byl lepší, ale zradila ho koncovka," uváděl do děje lodivod Táborska Petr Frňka.

„Proto mě nepřekvapilo, jak aktivně do zápasu vstoupil. Byli jsme ale daleko efektivnější. V předešlých zápasech jsem volal po lepším proměňování. Tentokrát ovšem byla naše produktivita vynikající," pokračoval kormidelník, který našel i pihy na kráse výkonu Jihočechů.

„Nelíbilo se mi, že jsme byli ve hře daleko pasivnější než domácí. Především mě zklamal až laxní vstup do utkání. Ten by se nám proti kvalitnějším soupeřům nemusel vyplatit," doplnil.

Čermák: Máme o co hrát, třeba o nová angažmá

ALEŠ ČERMÁK. Jen jednou se radovali v utkání s Táborskem domácí fotbalisté. Pohříchu se tak stalo až v 79. minutě, kdy 19letý sparťan ve službách Loka, Aleš Čermák, využil zaváhání obrany Jihočechů. Ani snížení na 1:3 ale konečnou porážku 1:4 neodvrátilo.

Aleši, do zápasu jste vstoupili velmi aktivně. Chtěli jste tak zaskočit Táborsko?
Ano, trenér nás před zápasem nabádal k co největší aktivitě. Vstup tak byl z naší strany velmi dobrý. Bohužel jsme ale nedokázali proměnit celou řadu svých šancí. Co bylo platné, že jsme strávili první deset minut ve vápně Táborska a měli míč prakticky neustále na svých kopačkách. Góly stříleli jen hosté.

Čím si vysvětlujete špatnou koncovku oproti soupeři?
Táborsko má daleko zkušenější hráče než my. Koncovky se nezalekne. To my v rozhodujících okamžicích uděláme vždy něco špatně.

Jak moc to srazí tým, který buší na obranu soupeře, když z jeho prvních dvou útočných výletů obdrží dvě branky?
To se ani nedá popsat. Pokud nedáváte šance, tak stále věříte, že to zlomíte. Ve chvíli, kdy vám soupeř z ničeho nasází dvě branky, tak věřit přestáváte. To se pak hraje opravdu moc těžko.

Co jste si říkali o poločase?
To, že je to na nic, že musíme proměňovat šance. Co je platné, že předvádíme hezký fotbal, ten je vždycky o koncovce. Bez ní na body nikdy nedosáhnete. Chtěli jsme zkrátka vstřelit hodně rychlý kontaktní gól.

Proč přišel až tak pozdě?
Jelikož si Táborsko ve druhém poločase hru zkušeně hlídalo a na rozdíl od toho prvního nás prakticky k ničemu nepouštělo.

Jak padla vaše branka?
Dušan Nulíček vyhrál ve vápně hlavičkový souboj. Vlastně míč jen prodloužil za sebe. Já jsem tam zabíhal a posunul míč na přední tyč. To už se muselo proměnit.

Nicméně radost vám dlouho nevydržela. Už za čtyři minuty kopalo Táborsko penaltu. Proč?
To přesně nevím. Vybavuji si jen, že přišla kolmice. Hráč soupeře si to dobře zasekl. Došlo k jasnému kontaktu, který se musel pískat. Pak už se nedalo nic dělat. Bylo pouze sedm minut do konce a my prohrávali opět o tři branky.

V tabulce máte čtyři kola před koncem hrozivou ztrátu na příčky znamenající záchranu. O co nyní Vltavín hraje?
O záchranu už bohužel ne. Hrát o co ale máme. Za prvé o vítězství jako takové, za druhé pro radost našich fanoušků a za třetí o svá další angažmá. Každý se chce ukázat v tom nejlepším světle.

Jste odchovancem Sparty. Láká vás návrat na Letnou?
Koho by nelákal. Rád bych se podíval do sparťanské přípravy a pak se uvidí.

Loko Vltavín – FC MAS Táborsko 1:4 (0:2)

Branky: 79. Čermák – 12. Presl, 21. Strnad, 51. Džafič, 83. Džafič.

Vltavín: Čaba – Hájek, Ptáček, Komárek, Pozníček – Podzimek, Pávek (58. Mařík), Valíček (83. Škorvánek), Očovan – Krimlák (65. Nulíček), Čermák. Trenér Radek Kronďák.

Táborsko: Toma – Štrbák, Mráz, Ciferský, Kotrba – Presl, Šimák (65. Nešický), Javorek, Vukadinovič (80. Traore), Džafič – Strnad (88. Musiol). Trenér Petr Frňka.

Rozhodčí: Mikel – Machálek, Pochylý.

Ostatní výsledky 26. kola: Bohemians Praha – Ústí nad Labem 1:3, Pardubice – Třinec 0:1, Vlašim – Sokolov 0:4, Frýdek-Místek – Hradec Králové 3:1, Zlín – České Budějovice 1:1, Karviná – Žižkov 1:1, Most – Varnsdorf 0:2.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.