Dukla zlomila odpor Hlučína díky Chigouovi

Praha - Fotbalisté Dukly Praha si v 8. kole druhé ligy poradili s posledním celkem tabulky 2:0.

17.9.2010

Fotbal - ilustrační foto.Foto: Deník/Petr Šimr

Fotbalisté pražské Dukly porazili v předehrávce 8. kola druhé ligy 2:0 poslední Hlučín a před víkendovým programem se ujali vedení v tabulce. Tým z Julisky vyhrál potřetí za sebou bez inkasovaného gólu, byť odpor úporně bránícího soupeře zlomil přes trvalý tlak až v poslední čtvrthodině.

Postaral se o to kamerunský kanonýr Dani Chigou, který po předchozím vynechaném zápase vyběhl na hřiště z pozice náhradníka až deset minut po přestávce a v 75. minutě otevřel skóre. Brankáře Václavíka překonal hlavičkou po centru Pavla Haška a dal svůj osmý gól v soutěži. Chigou tak zatím skóroval v každém utkání, do kterého nastoupil.

Výsledek zpečetil dvě minuty před koncem další náhradník. Jakub Sklenář dvě minuty po svém příchodu na hřiště zakončil akci, kterou sám založil ziskem míče ve středu hřiště. Hlučín hrál po odchodu trenéra Jaroslava Gürtlera na angažmá do Asie pod vedením asistenta Jiřího Berouska.

Dukla Praha - Hlučín 2:0 (0:0)

Branky: 75. Chigou, 88. Sklenář. Rozhodčí: Hrubeš - Tacina, Szarowski. ŽK: Ulma (Hlučín). Diváci: 493.

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Pospíšil - Laczkovich (65. Přeučil), Šiml, Hanousek - Svatonský (86. Sklenář), Vrána (55. Chigou), Berger. Trenér: Kozel.
Hlučín: Václavík - Nuc, Hrtánek, Ulma, Coufal (83. Hošek), Zahálka, Milutinovič (75. Vaněk), Mozol (87. Andrýsek), Ondrušík - V. Schulmeister, Gulajev. Trenér: Berousek.

Autor: ČTK

17.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Peníze. Ilustrační foto.

Praha 12 neschválila rozpočet se schodkem 162 milionů korun

Praha letos rozdělí 18 milionů korun na výměnu vytápění

Letečtí záchranáři v Praze a středu Čech řešili loni 550 případů

Praha - Letečtí záchranáři v Praze a Středočeském kraji řešili loni 550 případů. Většinou vrtulník přepravoval pacienty z kraje do nemocnic v hlavním městě, řekl vedoucí lékař operačního střediska pražských záchranářů Ondřej Franěk. Letecká záchranná služba působí v Praze od roku 1987, zajišťuje ji Letecká služba Policie ČR.

Kulaťák opět stojí. Na jak dlouho tentokrát?

Praha - Jedno z nejproblematičtějších míst metropole - Vítězné náměstí, opět trpí pod náporem aut. Situaci totiž zhoršilo několik uzavírek.