Dukla v úvodním pohárovém čtvrtfinále hrála s Jabloncem bez branek

Praha - Fotbalisté pražské Dukly vstoupili do čtvrtfinále poháru MOL Cupu domácí remízou 0:0 s Jabloncem. Odveta na severu Čech by se měla hrát v úterý 15. března. Pondělní ligové utkání Dukly se Spartou bylo odloženo kvůli nezpůsobilému terénu, ale ve čtvrtek už bylo na Julisce všechno v pořádku.

3.3.2016

Dukla - Jablonec: Nestor (vlevo) v souboji o míč s Matějem HanouskemFoto: ČTK/Michal Doležal

Zatímco Jablonec nastoupil téměř v nejsilnější sestavě, domácí trenér Luboš Kozel nechal na lavičce například Bergera, Gorkšse nebo Považance.

„Hráčům jsem říkal, že po té delší pauze by na nás mělo být vidět, že se na zápas už těšíme. Myslím, že tomu tak bylo. Byli tam někteří noví hráči a vesměs patřili k těm lepším. Ale je potřeba, aby tam byla i kvalita ve finální fázi," řekl po utkání Kozel.

Dukla začala slibně a soupeře zatlačila, ale do zakončení se moc nedostávala. Ani Jablonci finální fáze dlouho nevycházela. Poslední vzájemné ligové utkání skončilo v říjnu v Jablonci remízou 3:3, ale dnes 382 diváků moc atraktivní duel nevidělo. Až ve 33. minutě hostující Greguš tvrdou střelou k tyči protáhnul gólmana Hrošša.

„Musíme ocenit i sílu domácích, protože předvádějí kvalitní kombinační fotbal. V těchto utkáních je hrozně důležité dostat se do gólových příležitostí. My si ty šance vypracovali, ale nevyřešili jsme je dobře," uvedl kouč Jablonce Zdenko Frťala.

Byl míč za brankovou čárou?

Domácí vstoupili lépe i do druhého poločasu a Mareš v 56. minutě trefil přízemním pokusem tyč. Po hodině hry fotbalisté Dukly málem slavili. Manziovu hlavičku z rohu vyrazil brankář Bárta před Vrzala, ale jeho ránu zastavil na čáře stoper Beneš. Manzia pak z další dorážky přestřelil.

„Je to těžké posoudit, ale myslím, že už to bylo za čárou. Já už skoro slavil, ale pomezní nic neukazoval, tak jsem hrál dál. Když to neuznali, tak to tak asi je," řekl obránce Dukly Ondřej Vrzal.

V závěrečných třiceti minutách se především na obou stranách střídalo a hrálo opatrně ve středu pole. Přímý kop jabloneckého Hybše byl nepřesný. „Ve druhém poločase to už bylo spíš o tom, který z týmů udělá nějakou chybu," konstatoval Frťala.

Podle obou trenérů zůstává čtvrtfinále zcela otevřené. „Výsledek 0:0 je hrozně zrádný, ale určitě jsme rádi, že jsme dokázali získat takovou pozici. Kdo bude v odvetě efektivnější, tak postoupí," prohlásil Frťala.

„S výkonem jsem spokojenější než s výsledkem. Nicméně remíza 0:0 je pořád ošidná i pro domácí. Pořád jsme ve hře a stejně to rozhodne odveta," uvedl Kozel.

Dukla Praha - FK Jablonec 0:0

Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Vrzal (Dukla). Diváci: 382.

Dukla: Hroššo - Miloševič, Štetina, Smejkal, Vrzal - Marek Hanousek, Daniel Tetour, Néstor (71. Berger) - Mareš (65. Považanec), Vašíček (83. Beauguel), Manzia. Trenér: Kozel.

Jablonec: Bárta - Karavajev, Kysela, Beneš (69. Pernica), Hybš - Hübschman - Trávník, Greguš, Rossi, Matěj Hanousek (65. Masopust) - Tecl (83. Wágner). Trenér: Frťala.