Trenér Bohemians Roman Pivarník stejně jako v předchozích zápasech nasadil i proti druholigovému Vyšehradu do obou poločasů rozdílné jedenáctky. Hned v druhé minutě se po rohovém kopu prosadil Kolumbijec Jhon Mosquera, ale na další trefy čekalo několik stovek diváků až do závěrečné čtvrthodiny. Po pěkných akcích se dvakrát prosadil Filip Blecha a jednou Slovák Matúš Mikuš.

"Spokojenost, máme devět bodů. Chtěli jsme postoupit, protože potřebujeme ty dva zápasy s ligovými soupeři. Když už jsme se do Final Four dostali, budeme ho chtít vyhrát," řekl potom Pivarník.

Vyvrcholení Tipsport ligy je na programu příští víkend na Vyšehradě, v sobotu se bude hrát semifinále a v neděli finále a duel o třetí místo.

Slavia nasadila i Mihalíka

Další přípravy? Hodně se čeká od Slavie, která to potvrzuje, byť se soupeři z nižších soutěží. Po Kolínu, Vlašimi a Táborsku Pražané porazili třetiligovou Chrudim 2:0. Premiéru v červenobílém dresu si odbyl slovenský ofenzivní záložník Jaroslav Mihalík.

Právě po šanci nejnovější posily otevřel dorážkou ve 13. minutě skóre srbský ofenzivní středopolař Miljan Vukadinovič, který vstřelil vedoucí gól i v pátečním duelu s Táborskem. Slavia dál diktovala tempo, ale z mnoha šancí skórovala už jednou zásluhou povedeného lobu Jana Kuchty v 80. minutě.

"Jsem spokojený s přístupem hráčů, všichni jedou na sto procent. Samozřejmě mě mrzí, že jsme nedali více branek, ale je to příprava a je tu určitá únava, takže se do každého míče nejde naplno," řekl v rozhovoru pro klubovou televizi trenér Slavie Dušan Uhrin mladší.

Fotbalová Tipsport liga

Skupina A (Vyšehrad):
Bohemians Praha 1905 - Slavoj Vyšehrad 4:0 (1:0)
Branky: 76. a 83. Blecha, 2. Mosquera, 81. Mikuš.

Sestava Bohemians:
I. poločas: Zlámal - Hašek, Škerle, Šmíd, Havel - Hradecký - Prošek, Hubínek, Čížek, Mosquera - Schick.
II. poločas: Fryšták - Čögley, Krch, Gajič, Havel - Hradecký (61. Blecha) - Acosta, Lulič, Jirásek, Bartek - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Sestava Slavie:
I. poločas: Řehák - Bořil, Frydrych, Deli, T. Jablonský - Mihalík, T. Souček, Hušbauer, Zmrhal - Mešanovič, M. Vukadinovič.
II. poločas: Pavlenka - Mikula, Bílek, Kodr, Holík - Vošahlík, Barák, Piták, Zmrhal (59. D. Souček) - Kuchta, Linhart. Trenér: Uhrin ml.

Vlašim - Dukla Praha 1:2 (0:1)
Branky: 34. Nečas - 22. Berger, 80. Manzia.