VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

14.2.2017

Řidič vezl osm kilo konopí. Prý na mastičku

Praha /VIDEO/ - Alkohol ani tabák nevezu – a to, co vezu, se bojím říct. Takovou odpovědí překvapil prověřovaný šofér mobilní hlídku středočeských celníků, která na 52. kilometru dálnice D1 kontrolovala auta mířící na Prahu. Na benzinku, kde si zřídili kontrolní stanoviště, celníci odklonili i Citroën Xsara řízený 44letým mužem české národnosti, připomněla v úterý Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj. Konstatovala, že se v autě našlo bezmála osm kilogramů marihuany – což by při prodeji mohlo vynést kolem dvou milionů korun.

14.2.2017

Požár u komína vyvolal velký poprask

Praha - Větší škoda nevznikla a nikomu se nic nestalo. Taková je bilance pondělního požáru v Nuslích, který zprvu vyvolal značný rozruch. Oznamovatel volající hasiče totiž hlásil, že hoří komín obytného domu ve Svatoplukově ulici – a kouř se valí i ze sklepa. Spousta dýmu byla také na chodbě, a tak hasiči zasahovali v dýchací technice a dva lidi zachraňovali za pomoci vyváděcích masek. Ukázalo se pak, že se jednalo o požár komína a vybíracích dvířek ve sklepě, od kterého také začala hořet popelnice.

14.2.2017

Janouškovy nové důkazy jsou podle vrchního soudu jen hypotézy

Praha - Skutečnosti vyvozené ze zdravotnických posudků, kterými chtěl lobbista Roman Janoušek znovu otevřít trestní kauzu své dopravní nehody, jsou jen hypotézami. Konstatoval to pražský vrchní soud v usnesení, jímž nevyhověl Janouškově stížnosti proti nepovolení obnovy řízení. V textu, který ČTK nyní získala, senát nezpochybnil krevní sraženinu na mozku odsouzeného ani jeho nadužívaní alkoholu. Zdůraznil ale, že těmito skutečnostmi se soudy zabývaly již dříve.

14.2.2017

KRIMI MIX: Řidič, který přiznal pivo, nenadýchal. Přesto neobstál

Praha - Konzumenty drog za volantem, kteří na sebe sami upozornili svým chováním, odhalili pražští strážníci. V úterý o tom informoval Jan Čihák z centrály městské policie – s tím, že oba případy dále řeší policie. Poprvé spadla klec v Okružní ulici, kde si hlídka z Prahy 12 v sobotu všimla dodávky, jejíž řidič bezdůvodně zajel ke krajnici a zastavil před vjezdem.

14.2.2017

Soudkyně nařídila hlavní líčení v kauze letounů CASA na květen

Praha - Obvodní soudkyně Markéta Binderová uposlechla pokyn pražského městského soudu a nařídila hlavní líčení v kauze nákupu letounů CASA. Případ, v němž čelí obvinění bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová a někdejší šéf sekce vyzbrojování Jiří Staněk, začne veřejně projednávat 16. května. Vyplývá to z databáze Infosoud. Soudkyně původně chtěla obžalobu vrátit k došetření mimo jiné proto, že vyšetřovatelům se podle ní nepodařilo objasnit motivaci Parkanové k trestné činnosti.

AKTUALIZOVÁNO
14.2.2017

Stomilionový požár si vyžádal lidský život

Praha /FOTOGALERIE/ -  Život pracovníka hořící firmy a ještě dvě zranění si vyžádal rozsáhlý požár, který v noci na úterý vypukl v průmyslovém objektu v obci Zvole na Praze-západ. Vážný úraz utrpěl zasahující hasič, kterého záchranáři transportovali do kladenské nemocnice napojeného na umělou plicní ventilaci. Do vinohradské nemocnice v Praze pak byla převezena zaměstnankyně firmy s popáleninami prvního stupně v obličeji a na ruce, která se navíc nadýchala kouře, uvedla Petra Effenbergerová z centrály středočeských záchranářů.

14.2.2017

Protikorupční boj v Praze: Koncepce by byla, zbývají konkrétní opatření

Praha - Zveřejňování nájemních smluv a faktur, ochrana takzvaných whistleblowerů nebo důsledná osobní zodpovědnost pro úředníky a politiky. S tím počítá nová strategie Prahy boje s korupcí, kterou v úterý dostali na stůl pražští radní.

13.2.2017

Ženu spadlou do hlubiny zachraňoval výsuvný žebřík

Praha - Automobilový žebřík z výbavy hasičů může posloužit nejen při záchraně osob z výšky, ale i přesně naopak: při zásahu v hloubce. Ukázalo se to v noci na pondělí na Vinohradech, kam byli pražští hasiči půl druhé hodiny před půlnocí přivoláni do Čermákovy ulice. Pomoc potřebovala zraněná žena, která spadla ze zdi do zhruba třímetrové hloubky.

13.2.2017

Zneužívání kradené karty trvalo týdny, zmizelo 150 tisíc

Praha - Sto padesát tisíc korun zmizelo z bankovního účtu cestujícího, který byl před půlrokem okraden během jízdy tramvají z Vysočan do Hloubětína. Kdosi mu vytáhl z batohu peněženku obsahující vedle hotovosti také doklady a platební kartu. A ta nezahálela. Bezmála dva měsíce po odcizení ji někdo používal jak k placení útraty, tak k výběrům peněz z bankomatů. Výsledek? Celková škoda vyčíslená na 150 tisíc korun, připomněla v pondělí policistka Eva Řádková.

13.2.2017

S nasazenou botičkou řidič neujel ani dva metry

Praha /FOTOGALERIE/ - Pomalu se rozjet se a počkat, až se ta železa sama rozlomí. Tahle myšlenka zřejmě bleskla hlavou leckomu, kdo po příchodu ke svému autu zjistil, že vůz má na kole nasazenou botičku, aby nemohl odjet bez uložení pokuty za nesprávní parkování. Nebylo mnoho těch, kteří tenhle nápad uskutečnili – a následně mohli konstatovat: nevyplatilo se to. Nejen, že neušetřili za pokutu, ale navíc přišlo auto k újmě.

13.2.2017

Z prchajícího sprejera se vyklubal hledaný muž

Praha - Přispět k dopadení muže figurujícího v celostátním pátrání se podařilo náhodnému svědkovi, který v noci na pondělí v ulici Na Rybníčku v centru Prahy původně vyrušil sprejera čmárajícího po zdi. Za utíkajícím mužem se svědek pustil – a v závěsu za sebou doběhli až na Karlovo náměstí. Tam si jich krátce před půlnocí všimla autohlídka srážníků. Uprchlíkovi nadjela a zastavila ho v ulici Odborů – načež došlo na vysvětlování, za jakých okolností se honička rozpoutala.

13.2.2017

Nejvyšší soud v Brně zkoumá rozsudek v případu vraždy pražské šperkařky

Brno, Praha - Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Martinou Moláčkovou, jež si má odpykat 17,5 roku ve vězení za surovou vraždu své známé - šperkařky v Praze. Moláčková podala dovolání, které před několika dny spolu se spisem doputovalo k brněnskému soudu, zjistila z justiční databáze.

AKTUALIZOVÁNO
13.2.2017

Stíhaní svědci v Rittigově kauze u soudu uspěli

Praha - Trestán v kauze údajného tunelování papíry Neograph nebude ani otec, ani syn. Aspoň – prozatím. Tak se po pondělním jednání odvolacího senátu pražského vrchního soudu jeví sledovaná kauza s obžalovanými shodného jména – Vladimír Sitta. Pozornost budí kvůli tomu, že oba figurují jako důležití svědci vypovídající proti lidem majícím být napojeni na lobbistu Ivo Rittiga v kauze údajně předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik – a vlastní trestní stíhání označovali za pomstu Ritigových lidí.

12.2.2017

Při krádeži kamery vzal zasvé i kompostér

Praha /VIDEO/ -  Za „smolaře" označil na sklonku víkendu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie zatím neznámého muže, který je podezřelý, že se rozhodl obohatit krádeží bezpečnostní kamery. Právě kvůli tomu po něm už nějakou dobu pátrají policisté z Vinohrad. Jak dlouho ho hledají, Hulan neupřesnil – záběry zveřejněné v rámci pátrání však napovídají, že nějaký pátek už to bude. Jak oblečení hledaného, tak zeleň na stromech dávají tušit, že jde o příběh starý měsíce. Ovšem dodnes aktuální, jestliže se dotyčného zatím nepodařilo vystopovat. Policisté věří, že s jeho nalezením by mohli pomoci všímaví občané.

11.2.2017

Roky hledaný světoběžník se zřejmě vrátil domů

Praha - Už šest let pátrají kriminalisté po 42letém odsouzeném Pražanovi, kterého Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie v sobotu označil za „milionového podvodníka". Ba dokonce za muže, který podle jeho slov ošidil stát na daních o téměř 30 milionů korun. Za to byl dotyčný skutečně odsouzen, dostal šestiletý trest.

11.2.2017

Oheň vzešlý od vodárny spolykal milion a půl

Praha/FOTOGALERIE/ - Až do sobotního dopoledne hlídkovali dobrovolní hasiči z Mukařova a Žernovky na místě požáru rodinného domu v Mukařově, který v pátek zaměstnal deset hasičských jednotek. Před desátou hodinou vyjely k likvidaci plamenů profesionální týmy z Říčan, Českého Brodu a Kolína, stejně jako dobrovolné sbory nejen z Mukařova a Žernovky, ale také z Říčan, Doubku, Mnichovic, Tehovce a Struhařova. Hustý černý dým svědčil o řádění plamenů, které zasáhly garáž. Obytnou část domu se hasičům podařilo uhájit. I tak se výše škody vyšplhala na 1,5 milionu korun.

11.2.2017

Spáči v metru zmizel mobil za více než dvacet tisíc

Praha/VIDEO/ - Na více než dvacet tisíc korun se prodražila jízda v metru muži, který během cesty usnul. Kdosi využil příležitosti – a sebral mu mobilní telefon, připomněl v sobotu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Případ ze soboty 28. ledna zůstává pro policisty z Letňan stále aktuální – pachatele krádeže se totiž dosud nepodařilo najít. Policisté ovšem věří, že právě nyní se to může změnit. V sobotu totiž zveřejnili kamerové záběry a obracejí se na veřejnost s žádostí o pomoc.

11.2.2017

Bezdomovci si načerno zavedli elektřinu

Praha/FOTOGALERIE/ - Mrkali na drát – a to doslova – členové hlídky pražských strážníků, kteří si při obchůzce ve Vršovicích všimli neobvyklého doplňku lampy veřejného osvětlení. Od sloupu v ulici Pod Altánem se kamsi táhl kabel.

AKTUALIZOVÁNO
10.2.2017

V ujíždějícím autě byl problémový řidič i spolujezdec

Praha/VIDEO/ - Třiačtyřicetiletý muž seděl za volantem navzdory dvěma souběžným zákazům řízení, na 37letého spolujezdce byly vydány dva souhlasy se zadržením – a do třetice ještě příkaz k zatčení. Aby toho nebylo málo, nejasnosti kolem původu auta mají vyřešit expertizy: teprve z nich vyplyne, zda jde, či nejde o kradený vůz. To jsou zjištění pražských policistů v souvislosti s honičkou za ujíždějícím vozem BMW X6, jehož šofér sám přilákal pozornost hlídky pohotovostní motorizované jednotky neobvyklým manévrem.

10.2.2017

Nagyová si důvěrně a čile psala s Rittigem a jeho právníkem

Někdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jana Nagyová (dnes Nečasová) si ve funkci "důvěrně" psala s lobbistou Ivem Rittigem a "čile" korespondovala také s jeho právníkem Davidem Michalem, mimo jiné o reorganizaci policie. Konstatoval to pražský městský soud v písemném odůvodnění rozsudku v kauze vyzrazení zprávy BIS, které má redakce k dispozici. Podle soudu vyvstává "závažná otázka", nakolik o tom byl informován Nečas.

AKTUALIZOVÁNO
10.2.2017

KRIMI MIX: Taxikáře bez licence prozradil dopravní přestupek

Praha /VIDEO/ - Údajně falešného taxikáře odhalili pražští strážníci ze specializované skupiny Taxi. Klec spadla při noční kontrole ve Vodičkově ulici v centru Prahy, kde si hlídka všimla taxíku stojícího na zákazu zastavení. V rámci řešení přestupku došlo i na kontrolu všech dokladů potřebných k provozování taxislužby – a ejhle: muž za volantem se prokázal padělaným průkazem řidiče taxislužby.

10.2.2017

Muž, který málem zvrhl kočárek, skončil v poutech

Praha – Všímaví lidé naštěstí včas zasáhli, když si všimli kočárku v rukou muže, který rozhodně pro miminko nepředstavoval ochranu. Spíš ohrožení. Byl totiž opilý tak, že nebyl schopen chůze. Ve čtvrtek odpoledne proto svědek do Prosecké ulice přivolal městskou polici. „Viděl jsem, jak upadl – a málem při tom převrhl i kočárek, upřesnil, když hlídka z Prahy 9 dorazila na místo. S tím, že kolemjdoucí pár muži pomohl vstát – a tahle dvojice pak dotyčného odvedla do nedalekého vnitrobloku. I s kočárkem.

AKTUALIZOVÁNO
10.2.2017

Soud zprostil obžaloby lobbistu Ivo Rittiga

Praha /FOTOGALERIE/ - Nechvalně známý lobbista Ivo Rittig si ve čtvrtek mohl alespoň pro jednou oddechnout. Pražský městský soud ho zprostil obžaloby z tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical. Vinnými soud naopak uznal bývalé majitele firmy Michala Urbánka a Kamila Jirounka, šéfa výroby Radomíra Kučeru a Rittigova obchodního partnera Petera Kmetě. Verdikt není pravomocný, na místě se proti němu odvolal státní zástupce i Kmeť. Další obžalovaní si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

10.2.2017

Agrotec čin spáchal, stíhání zastavila změna zákona, tvrdí žalobce

Praha - Hustopečská firma Agrotec ze svěřenských fondů ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše spáchala trestný čin, z něhož byla obviněna v případě manipulace se zakázkami České pošty. Její stíhání soud zastavil, protože vynaložila veškeré možné úsilí, aby protiprávnímu jednání zabránila. Na dotaz to uvedl dozorující státní zástupce Zdeněk Matula z pražského vrchního státního zastupitelství. Podle něj tento postup soudu umožnila novela zákona o trestní odpovědnosti právnických osob, která vstoupila v platnost loni v prosinci. Žalobce proti rozhodnutí podal stížnost.

10.2.2017

Hasiči objevili při kontrolách nedostatky u téměř tří čtvrtin budov

Praha - Kontroly hasičů v rámci státního požárního dozoru loni ukázaly nedostatky u téměř tří čtvrtin prověřovaných objektů. V památkových budovách chyběly preventivní požární prohlídky, v restauracích byly špatně přístupné hlavní vypínače elektřiny a uzávěry plynu. Ve skladech hasiči často našli nedostatky v provozuschopnosti elektrické požární signalizace. Vyplývá to z informací, které v pátek Hasičský záchranný sbor ČR zveřejnil na svém webu.

10.2.2017

Únor byl loni na silnicích katastrofou. Důvody nikdo nezná

Praha - Bezmála půlhodinovému zdržení se ve čtvrteční ranní špičce nevyhnuli řidiči mířící do Prahy od severu po dálnici D8. Před šestou hodinou zkomplikovala průjezd nehoda tří osobních aut na sjezdu z dálnice – v Cínovecké ulici. Naštěstí se obešla bez zranění. Téměř až do osmé však zůstával neprůjezdný pravý jízdní pruh, což vyvolalo kolony.

AKTUALIZOVÁNO
9.2.2017

Nehoda šesti aut v Praze u OC Chodov uzavřela D1 směrem do centra

Praha - Hromadná nehoda nejméně šesti aut uzavřela v Praze dálnici D1 na úrovni obchodního centra Chodov ve směru do metropole. Auta se srazila krátce po osmé hodině večer, příjezd do Prahy jedním jízdním pruhem byl uvolněn ve 22.00. Podle prvotních informací si nehoda vyžádala jedno lehké zranění, řekla novinářům policejní mluvčí Vendula Marečková.

9.2.2017

K objasnění krádeže dodávky by mohly přispět kamerové záběry

Praha - Pomohou záběry z kamerového systému k nalezení auta odcizeného již nejméně před měsícem? Tuhle otázku si kladou policisté z Úval na Praze-východ, kteří řeší krádež Fordu Transit. Ten se někdy kolem přelomu roku ztratil z obce Škvorec na Praze-východ. Bílá dodávka s registrační značkou 3SI 0606, která měla hodnotu před 60 tisíc korun, stála zaparkovaná v ulici Za Starou poštou – a pak už nestála. Zmizela v období mezi loňským 27. prosincem a letošním 9. lednem.

9.2.2017

Státní zástupce obžaloval předsedu Národní demokracie Bartoše

Praha - Státní zástupce obžaloval předsedu krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše. Za popírání a schvalování genocidy, podněcování nenávisti a hanobení národa mu hrozí až tři roky vězení. Informaci České televize médiím potvrdila Dana Šindelářová, mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1, který se bude obžalobou zabývat. Bartoš podle policie v knihách a projevech úmyslně podněcoval k nenávistí vůči Židům, obdobně si počínal i vůči imigrantům.

9.2.2017

Zloděj neušetřil ani auto stojící před zdravotním střediskem

Praha - Kořist nebyla velká, přesto přiměla prozatím neznámého pachatele k tomu, aby poničil zaparkované auto. Přesvědčil se o tom starší muž, který v úterý dopoledne navštívil lékaře v Jirnech na Praze-východ. Od svého Renaultu Mégane zaparkovaného před zdravotním střediskem v Nerudově ulici odešel jen na necelou půlhodinku – tahle doba však prozatím neznámému pachateli stačila k tomu, aby se do auta „podíval".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies