VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

5.5.2017

Hledá se řidič, který porušil zákaz. Kvůli podezření z výtržnictví

Praha - Případ, kdy nesprávná jízda přinesla brutální napadení svědka, jenž k počínání řidiče nezůstal lhostejný, řeší pražská policie. O incidentu, který se odehrál v Havelské ulici v centru metropole, informoval v pátek Tomáš Hulan z jejího ředitelství. „Kdo je hrubiánem?" obrátil se s otázkou na veřejnost. Policisté totiž zveřejnili záběry z videonahrávek – a potřebovali by pomoci při hledání jména řidiče, kterého podezřívají z trestného činu.

5.5.2017

Celníci pomohli vystopovat drogy. Pro bojovníky Islámského státu?

Praha - Úspěch, který má poměrně daleký přesah z České republiky, a to jak východním, tak i západním směrem, si připsali protidrogoví experti z pražského ústředí Celní správy ČR. Vyplývá to z informací Hany Prudičové z Generálního ředitelství cel. Podle jejích slov se podařilo zabavit drogy užívané bojovníky Islámského státu.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2017

Předseda českého fotbalu Pelta i náměstkyně Kratochvílová jsou ve vazbě

Soud poslal do vazby šéfa Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu a odvolanou náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou. Čelí obviněním kvůli dotacím na sport. 

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2017

V kauze příprav stamilionové loupeže padl zprošťující verdikt

Praha – Nic víc než řečnění o tom, jak by se pohodlně žilo s balíkem peněz – které ovšem nedospělo k žádným přípravám konkrétní akce navzdory tomu, že se policejní agenti zřejmě usilovně snažili, aby se našel důvod zasáhnout. Tak v pátek viděl pražský městský soud kauzu, jíž se před časem policie pochlubila jako majstrštykem. Opravdu v poslední chvíli, když už pachatelé jeli z místa srazu k místu činu, se prý 27. listopadu 2014 podařilo zabránit loupežnému přepadení vily někdejšího náměstka pražského primátora Rudolfa Blažka.

5.5.2017

Muž podezřelý z krádeže kamer se přišel sám přihlásit

Praha – Na základě medializace případu se muž sám přihlásil na policii. Do těchto slov shrnul v pátek Jan Rybanský z centrály pražské policie posun v případu, kterým se policisté v oddělení v Kobylisích zabývali od 29. března. Tehdy jim byly oznámeny opakované krádeže čtyř bezpečnostních kamer z výtahové kabiny domu v Praze 8, k nimž došlo již loni na podzim a v zimě.

5.5.2017

Pejskům v nesnázích přivolali pomoc všímaví lidé

Praha – Byl to případ lidského hyenismu. Vlastně hned dva během jediného dne! Tak v pátek komentovala Irena Seifertová z centrály městské policie akce pracovníků útulku pro opuštěná zvířata na pomoc pejskům, kteří by bez zásahu strážníků dopadli špatně. „Ošetřovatelé se nyní starají o zraněného psa a dvě týraná štěňata," konstatovala Seifertová.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2017

MŠMT zprostilo všech funkcí náměstkyni Simonu Kratochvílovou

Praha - V souvislosti s obviněním z možného zneužití sportovních dotací z ministerstva školství byla náměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová v pátek zproštěna výkonu své služby. Informovala o tom vedoucí tiskového oddělení ministerstva Klára Bílá. Kratochvílová se podle informací serveru Seznam.cz domlouvala na přípravě dotačních programů s předsedou Fotbalové asociace ČR Miroslavem Peltou. Obvodní soud pro Prahu 1 v pátek Kratochvílovou poslal do vazby.

5.5.2017

Neznámý žhář zapaloval kontejnery. Celkem čtrnáct!

Praha – Vypořádat se s celou sérií žhářských útoků na Zahradním Městě museli v noci na pátek hasiči ze Strašnic. Od tři čtvrtě na tři do čtvrté ranní hasili celkem 14 úmyslně zapálených plastových kontejnerů na odpad, přičemž v jednom případě plameny poškodily i zaparkované auto.

4.5.2017

Boleslavsko ke kauze Pelta: ve změnu poměrů věří málokdo

Mladoboleslavsko – Nejen fotbalovým, ale celým sportovním světem v České republice od středy resonuje kauza policejní vyšetřování šéfa českého fotbalu Miroslava Pelty. Ta má kromě fotbalové asociace přesah i na ministerstvo školství a také na Českou unii sportu. Tam všude, včetně fotbalového klubu v Jablonci, zasahovala policie.

4.5.2017

Pomohou jména z tetování dát jméno mrtvému muži?

Praha - Pomoci s hledáním odpovědí na dávnou hádanku by belgickým justičním orgánům možná mohli pomoci všímaví Pražané. Právě na obyvatele metropole se prostřednictvím české policie Belgičané ve čtvrtek obrátili s žádostí o pomoc. Zaslali kresbu tváře neznámého muže a fotografii jeho tetování – s tím, že žádají o spolupráci při zjišťování totožnosti mrtvého.

4.5.2017

Muž podezřelý z krádeže se sám přihlásil

Praha – Zveřejnění kamerových záběrů v médiích pomohlo policistům z Benediktské ulice v centru Prahy při řešení krádeží značkových brýlí a bot dohromady za více než 16 tisíc korun, které si neznámý muž nepozorovaně odnesl z prodejny v Pařížské ulici při svých návštěvách 28. března a 7. dubna. V neděli policie kamerové záznamy uvolnila – a již v úterý se přímo na služebnu v Beneditské přišel přihlásit 40letý muž z Berounska, který se na zveřejněných záběrech poznal. Ve čtvrtek o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

4.5.2017

KRIMI MIX: Vyznavač nahoty putoval na psychiatrii

Praha – Nejdřív byl 27letý muž převezen na záchytku, pak se dokonce ocitl na psychiatrii. Proč? Neměl na sobě oblečení – a tvrdil, že právě takhle je to v pořádku.

4.5.2017

Byli jsme na Slovensku, řekli obžalovaní k 21 let staré vraždě v Úvalech

Praha – Byla to mafiánská vražda – anebo „pouze" obyčejná loupež s tragickým následkem? A kdo má 21let starý zločin na svědomí? Okolnosti zastřelení Antonína B., často označovaného za hlavu jistých skupin v podsvětí, na kterého v dubnu 1996 u jeho domu v Úvalech na Praze-východ pálili ze samopalu maskovaní ozbrojenci (kteří si podle obžaloby také odnesli milionovou kořist), začal ve čtvrtek trestní senát Krajského soudu v Praze.

AKTUALIZOVÁNO
4.5.2017

Babiš podal trestní oznámení kvůli nahrávkám. Skandální, reaguje

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) podal trestní oznámení kvůli záznamům nahrávek svých rozhovorů, které se tento týden objevily na internetu. Babiš Blesku řekl, že má dojem, že je léta sledován a odposloucháván, což považuje za skandální. Ministr financí potvrdil, že oznámení již na policii podal. 

4.5.2017

Zákulisní hráč Březina má další problém. Ve středu si ho odvedla policie

Praha - Vlivný pražský politik Karel Březina (ČSSD) byl ve středu zadržen při policejních raziích. Pražští zastupitelé nyní navrhují odstoupení Březiny z magistrátních funkcí.

4.5.2017

Policie obvinila Peltu a další dva lidi. Soud rozhodne o vazbě

Vážný problém mají v kauze zneužití sportovních dotací zatím tři lidé. Kriminalisté obvinili předsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslava Peltu, náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou a a Zdeňka Břízu, donedávna bývalého šéfa odboru sportu na ministerstvu. Obviněna je také FAČR jako právnická osoba. Deníku to potvrdili vyšetřovatelé.

4.5.2017

Soud začne projednávat vraždu Antonína Běly ozbrojeným komandem

Praha - Krajský soud v Praze ve čtvrtek začne projednávat vraždu jednoho z bossů podsvětí 90. let Antonína Běly, který byl v roce 1996 zastřelen ve svém domě v Úvalech u Prahy. Obžalobě čelí Pavel Šrytr a Ján Kaco, kterým hrozí až 15 let vězení nebo výjimečný trest. Hlavní líčení je zatím naplánované na sedm dní.

AKTUALIZOVÁNO
3.5.2017

Dojet k domu, kde hořelo, zabránila hasičům auta

Praha – Hned šesti lidem včetně dítěte, kteří se ve svých bytech nadýchali kouře, pomáhali ve středu odpoledne záchranáři v Bohnicích. Dvacet minut před čtvrtou odpolední byly záchranné složky volány k požáru kuchyně v devátém patře panelového domu v Poznaňské ulici – a zásah to byl velmi náročný i pro hasiče. Když dorazili na místo, hořelo už v celém bytě. Zaparkovaná osobní auta navíc neumožnila hasičským vozům dojet až k místu zásahu. Důsledek? Výškovou techniku nebylo možno použít, zasahovat mohli hasiči pouze vnitřkem domu – a vodu dopravovali na velkou vzdálenost.

3.5.2017

Bývalou přítelkyni muž tloukl, rozřezal jí i kalhoty

Praha – Někdejší láska přerostla v takové drama, že 18letá žena nakonec žádala o pomoc strážníky z Prahy 9. Jejich zjištění přiblížila ve středu Michaela Teplá z centrály městské policie. S dodatkem, že situaci, k níž dospěl bývalý partnerský vztah, nyní řeší policie.

3.5.2017

Hledaní muži skončili na policii. Jeden hned putoval za mříže

Praha – Hledaného 37letého muže, po kterém pátrali už od konce roku 2014, dopadli kriminalisté IV. policejního obvodu. V úterý ho zadrželi detektivové, kteří se specializují na pátrání po osobách, připomněl ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Upřesnil, že soud na něj vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody v souvislosti s tím, že dotyčný nenastoupil do věznice.

3.5.2017

Údajné čachry s dotacemi na sport řeší elitní kriminalisté

Praha – Ze zneužití pravomoci úřední osoby, zjednání výhody při veřejné soutěži a porušení povinnosti při správě cizího majetku obvinili ve středu kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu tři lidi a jednu právnickou osobu. V tiskové zprávě o tom informovala vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, jejíž úřad tuto trestní věc dozoruje.

3.5.2017

KRIMI MIX: Kvůli závadě hořela lampa veřejného osvětlení

Praha – Neobvyklý požár likvidovali v noci na středu hasiči ze smíchovské stanice. Před desátou večer byli přivoláni k požáru lampy veřejného osvětlení v Petržílkově ulici. Závada na elektrické instalaci způsobila několikatisícovou škodu.

2.5.2017

KRIMI MIX: Kočičí dobrodružství vyslalo do akce strážníky

Praha – Zachraňovat kočku visící za zraněnou nohu z okna musela na Střížkov vyjet odchytová služba městské policie. Okolnosti případu, k němuž původně byli v sobotu hodinu po poledni voláni strážníci z Prahy 9, přiblížila v úterý Michaela Teplá z centrály městské policie.

2.5.2017

K soudu míří kauza bývalých manažerů pojišťovny EGAP

Dva bývalí manažeři státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) půjdou před soud v souvislosti s financováním výstavby cementárny ve Vietnamu. Policie dříve uvedla, že dvojice způsobila porušením povinnosti při správě cizího majetku škodu 871 milionů korun.

2.5.2017

Boj o bývalý Neograph pokračuje, Sitta za firmu nesmí jednat

Praha - Vladimír Sitta, kterého soud předběžným opatřením jmenoval statutárním ředitelem papírny Security Paper Mill (dříve Neograph), nesmí za firmu právně jednat ani měnit její údaje v obchodním rejstříku. Rozhodl o tom tentýž soud dalším opatřením. Firma figuruje v kauze kolem lobbisty Iva Rittiga a předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik.

2.5.2017

Uprostřed noci muž odvezl kočárek s cizím dítětem

Praha – Šokující případ zacházení s cizím dítětem řešili v pondělí strážníci z Prahy 12. Hlídku řešící těsně po půlnoci v Libuši dopravní přestupek oslovili kolemjdoucí s upozorněním, že viděli, jak neznámý muž, který prý mluvil nesouvisle, odstavil na chodníku kočárek s dítětem – a odešel pryč. Opuštěný kočárek hlídka skutečně našla – a jeden z jejích členů, který se vydal pátrat dál, narazil i na 29letého muže, na kterého seděl jako ulitý popis získaný od svědků.

2.5.2017

Kauza IT zakázek Lesů ČR míří k soudu, obžalováno je pět lidí

Vrchní státní zastupitelství v Praze podalo obžalobu na pět lidí v kauze IT zakázek státního podniku Lesy ČR. Jde o veřejné soutěže z let 2008 až 2012. Pětice je obžalována z trestného činu pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě a z praní špinavých peněz.

2.5.2017

Extremistická scéna v ČR je letos zatím klidná, píše vnitro

Praha - Extremistické subjekty v letošním prvním čtvrtletí v Česku uspořádaly 93 akcí, což bylo o 20 více než ve stejném období loňského roku. Extremistická scéna byla klidná a bez mimořádných událostí. Bezpečnostní složky neobjevily poznatky o zvýšeném riziku násilných aktivit, které by s působením politických extremistických hnutí souvisely. Vyplývá to ze čtvrtletní zprávy o extremismu, kterou zveřejnilo na webu ministerstvo vnitra.

1.5.2017

Vybydlený dům v Nuslích poničil požár

Praha – Na vině je zřejmě nedbalost při používání otevřeného ohně. K tomuto závěru dospěli pražští hasiči v souvislosti s pondělním požárem vybydleného domu v Nuslích, který na dvě hodiny zaměstnal jednotky z centrály i ze stanic v Krči a na Chodově. Ty se krátce před polednem sjely do Boleslavovy ulice v Nuslích, aby bojovaly s plameny zachvacujícími odpadky a odložené věci nashromážděné v jednopatrové budově. Oheň se rozšířil asi na 60 metrů čtverečních.

1.5.2017

Hledá se muž, který přicházel do domu s klíči. A už neodcházel

Praha – Kradl snad kamery někdo nájemníků? Nebo někdo chodící na pravidelné návštěvy? Odpověď na tuhle otázku hledali policisté z místního oddělení v Kobylisích, když před měsícem dostali oznámení o dvou krádežích hned čtyř bezpečnostních kamer z kabiny výtahu domu v Praze 8. Neznámý muž – podle kamerových záběrů v obou případech totožný – při nich způsobil škodu převyšující 12 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies