VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

28.6.2017

KRIMI MIX: Byt zachvátily plameny v plném rozsahu

Praha – Ničivý požár v domácnosti, který zcela zachvátil byt v třípodlažním obytném domě v ulici Pod Hliništěm v Kobylisích, likvidovali v úterý odpoledne pražští hasiči. Zasahovaly tři jednotky, pro něž nebylo jednoduché k ohni přijet – v průjezdu bránila zaparkovaná auta.

27.6.2017

Střelci z Klánovického lesa soud vyměřil 25 let

Praha - Výjimečný trest v trvání 25 let odnětí svobody si má podle včerejšího (zatím nepravomocného) verdiktu Městského soudu v Praze odpykat recidivista Oldřich Konrád. Ten se nechvalně proslavil jako střelec z Klánovického lesa.

27.6.2017

KRIMI MIX: Noční požár poničil zaparkovaná auta

Praha – Půlmilionovou škodu si podle prvotních odhadů vyžádal požár zaparkovaných aut, který hasiči likvidovali v noci na úterý v Nuslích.

27.6.2017

Ženu napadl partner, v cele skončila ona

Praha – Případ plný zvratů, kdy nakonec skončila v cele žena s krvavými zraněními, řeší policisté z Letňan. O tom, jak se věci vyvíjely, informoval v úterý Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

27.6.2017

Chraňte své děti plachtou na bazénu, radí záchranáři

Praha – Tragické osudy dětí mění životy celých rodin – a rok co rok je to stejné: pražští záchranáři se setkávají hned s několika závažnými maléry, které souvisejí s nedostatečně zabezpečenými bazény či zahradními jezírky.

26.6.2017

Muži podezřelí z krádeže kabelky se zřejmě pohybují po celé Praze

Praha - Hned několik pracovníků bezpečnostních agentur rychle reagovalo na nedělní žádost pražské policie o pomoc při pátrání po muži, který je podezřelý, že poté, co se v doprovodu společníka objevil v drogerii v Budějovické ulici v Praze 4, okradl seniorku prohlížející zboží.

26.6.2017

KRIMI MIX: Anonym hrozil bombou, policisté nic nenašli

Praha - Na půl druhé hodiny se v neděli večer protáhla bezpečnostní opatření v Záběhlicích, kde anonym pohrozil uložením bomby v jednom z panelových domů v Brambořikové ulici.

AKTUALIZOVÁNO
26.6.2017

Policie stíhá dva lidi kvůli hospodaření agentury CzechTourism

Praha - Policie zahájila trestní stíhání dvou lidí v souvislosti s hospodařením státní agentury CzechTourism. Za porušení povinnosti při správě cizího majetku jim hrozí až dva roky vězení.

25.6.2017

Pohřešovaná by si prý mohla chtít ublížit

Praha - O pomoc při pátrání po ženě, která by podle těch nejčernějších představ mohla chtít spáchat sebevraždu, požádali v neděli večer veřejnost pražští policisté. Pátrají po pohřešované Petře L. (35) z Prahy 5, která z domova odešla v sobotu dvě hodiny po poledni. Kolem páté odpoledne pak byla viděna v lokalitě Malá Svatá hora v Mníšku pod Brdy na Praze-západ, kam se nechala odvézt taxíkem.

25.6.2017

Pomohou kamerové záběry osvětlit okradení seniorky?

Praha/VIDEO/ - O kabelku s doklady a s věcmi za bezmála čtyři tisíce korun přišla 81letá žena, jejíž kabelku si vyhlédl zatím neznámý nenechavec. Stalo se to první červnový pátek při dopolední návštěvě drogerie v Budějovické ulici.

25.6.2017

Shořely miliony korun kvůli sluneční elektrárně?

Praha - Měla více než třímilionovou škodu na svědomí závada fotovoltaické elektrárny umístěné na střeše chaty? Odpověď na tuhle otázku musí teprve přinést poznatky z dalšího šetření. Na likvidaci plamenů, které ve středu odpoledne zachvátily chatu v osadě Bohuliby u Petrova na Praze-západ, hasiči zřejmě ještě dlouho nezapomenou.

25.6.2017

Po firemní oslavě skončil jeden z kolegů v nemocnici a dva ve vazbě

Praha - Násilnou dohru měl firemní večírek, který se druhou červnovou sobotu konal v Úvalech na Praze-východ. Události se vyvinuly tak, že se případem zabývali kriminalisté územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

25.6.2017

Noční požár v kuchyni se neobešel bez zranění

Praha - Popáleniny rukou ošetřovali záchranáři na proseckém sídlišti uživateli bytu, v jehož kuchyni v noci na neděli vyšlehly plameny. Do Varnsdorfské ulice vyrazily před půl jedenáctou večer jednotky hasičů ze stanic v Holešovicích a Satalicích.

AKTUALIZOVÁNO
25.6.2017

V sobotu na silnicích zemřelo devět lidí, letos zatím nejvíc

Praha - Sobotní dopravní nehody si vyžádaly devět lidských životů, což je letos dosud nejvíce v jednom dni. Umírali při nich lidé v autech, motocyklisté, chodci i cyklisté. Dosud byl nejtragičtějším dnem na českých silnicích pátek 16. června, kdy zemřelo šest lidí. Vyplývá to z předběžných policejních statistik. Červen je tak se 49 mrtvými nejtragičtějším měsícem roku.

24.6.2017

Při směnách peněz se zatoulalo dvacet tisíc korun

Praha – Dvakrát si přišli na osm tisíc korun a jednou na částku poloviční. To zatím policisté z oddělení v Krakovské ulici v centru metropole a z oddělení na Lhotce vědí o dvojici mužů, které podezřívají z podvodné směny peněz – a to hned ve třech případech. V sobotu o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

24.6.2017

Případ šéfa Národní demokracie Bartoše bude soud řešit za měsíc

Praha - Případ předsedy krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše začne Obvodní soud pro Prahu 1 řešit 20. července. Obžaloba tvrdí, že Bartoš vyvracel existenci plynových komor v nacistických koncentračních táborech a v projevech podsouval negativní pohled na Židy a imigranty z Blízkého východu a severní Afriky. Bartoš se ve stížnosti proti obvinění odvolával na svobodu projevu.

24.6.2017

Mladého muže zklamala přítelkyně, odneslo to cizí auto

Praha – Překvapivé vysvětlení slyšela hlídka strážníků z Prahy 15, která byla ve čtvrtek v noci volána k zásahu v Horních Měcholupech. S tím, že tam jakýsi mladík rozbíjí okno jednoho z aut zaparkovaných na Veronském náměstí. A to ještě nebylo vše! Oznamovatel volající na tísňovou linku ještě uvedl, že dotyčný, který má na sobě bílé tričko a kraťasy, také poničil pianino určené k veřejné produkci.

24.6.2017

Výstraha před požáry je odvolaná. Hrozba však i nadále trvá

Praha - Český hydrometeorologický ústav odvolal po nočních bouřkách výstrahu před požáry. Předpověď počasí a dlouhodobé sucho ale ukazují, že hrozba se opět objeví. Zranitelné jsou zejména lesy.

23.6.2017

KRIMI MIX: Při požáru haly s papírem shořel milion korun

Praha – Na milion korun se vyšplhala škoda, kterou způsobil požár v hale skladovacího areálu v Libni – a jen díky velkému úsilí hasičů se podařilo zabránit tomu, aby byla ještě podstatně vyšší. Hrozilo totiž, že plameny zachvátí i technickou místnost převaděče mobilního operátora v těsném sousedství.

AKTUALIZOVÁNO
23.6.2017

Desítky policistů hledaly tři děti ze školky

Praha – Pátrání po dětech, které se nepozorovaně oddělily od 16členné skupiny ekoškolky pobývající v přírodě, dobře dopadlo, ale věc bude mít dohru. Ke čtvrteční události to v pátek připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Podle něj je však zatím předčasné předjímat, zda případ nakonec skončí u správního orgánu, či dokonce u soudu, anebo se věcí budou zabývat jiné kompetentní orgány.

23.6.2017

KRIMI MIX: Havárie kamionu zatarasila Pražský okruh

Praha – Noční nehoda kamionu se obešla bez zranění, ale Pražský okruh zůstal ve směru jízdy k letišti dvě hodiny uzavřený. Takové byly následky nehody, k níž došlo v pátek půl hodiny po půlnoci na 19. dálničním kilometru.

23.6.2017

Za zpronevěru má jít exekutor Višváder na 11 let do vězení

Praha - Za zpronevěru 114 milionů korun a zneužívání pravomoci má jít bývalý exekutor Jozef Višváder na 11 let vězení. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud, který mu sečetl trest ze dvou podobných kauz. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

22.6.2017

KRIMI MIX: V hale obývané bezdomovci hořely odpadky

Praha – Beze škod se obešel požár v objektu obývaném bezdomovci, do jehož likvidace se tři jednotky pražských hasičů pustily ve čtvrtek hodinu a čtvrt po poledni.

22.6.2017

Bradáčová: V Rathově kauze soud nemusí znovu provádět důkazy

V korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebude středočeský krajský soud muset opakovat žádné důkazy, a to ani odposlechy. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová to dnes uvedla v pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu. O přípustnosti odposlechů jako důkazů rozhodl počátkem června Nejvyšší soud.

22.6.2017

KRIMI MIX: Hasiči trénovali orientaci ve vlastním zakouřeném skladu

Praha – Zorientovat se a dokázat se pohybovat v zakouřeném prostoru, podle plánů se vyznat v místech, kde je vidět sotva na krok, dokázat vyhledat hlavní uzávěry vody i další klíčové kohouty a vypínače – a nakonec ještě opustit prostor hodně stísněným nouzovým průlezem.

22.6.2017

Muži podezřelí z brutálního útoku se v metru převlékli

Praha – Brutálnímu napadení čelil ve stanici metra Muzeum cestující, který krátce před půlnocí přímo na nástupišti upozornil skupinu mladíků na jejich nevhodné chování a nabádal je, aby se umravnili.

22.6.2017

Noční požár zničil čtyři auta

Praha – Čtyři auta stojící na parkovišti zachvátil požár v Komořanech, k jehož likvidaci se ve čtvrtek půl hodiny po půlnoci sjely hasičské jednotky ze stanic v Modřanech a v Radotíně.

21.6.2017

Při pitce na ubytovně se blýskly nože a padla rána

Praha – Posezení u piva na ubytovně se vyvinulo tak, že nejprve měli práci strážníci z Prahy 6 a zdravotníci – a policisté, kteří se případem zabývají, ji mají dosud. Okolnosti skutku, který se odehrál v neděli večer ve Vokovicích, přiblížila ve středu Irena Seifertová z centrály městské policie. Strhla se hádka, do níž se připletly i nože – a tečku za ní udělala mohutná rána pěstí, která se neobešla bez zranění.

21.6.2017

Požár v hudební zkušebně spolykal skoro čtvrt milionu

Praha – Škodu, která se podle prvotních odhadů vyšplhala na 200 tisíc korun, si ve středu odpoledne vyžádal požár v hudební zkušebně umístěné v suterénu bytového domu ve Vršovicích. Do Moskevské ulice byli hasiči ze Strašnic přivoláni těsně před 16. hodinou.

21.6.2017

Za zpackaný zákrok policie trest u soudu nepadl

Praha – Zproštěni obžaloby – a to v souladu s neobvykle shodnými návrhy obhajoby i státního zástupce – byli ve středu u Městského soudu v Praze dva policisté souzení v souvislosti se zákrokem proti zadrženému, který akci na dohled od pražského ředitelství policie nepřežil. Pětatřicetiletý muž podezřelý z obtěžování v parku, kterého předloni eskorta vezla do policejní cely, se snažil utéct, přičemž spoutanýma rukama praštil řidiče do hlavy a mimo jiné také vykopl okénka služebního vozu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení