VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

17.4.2017

V Česku bylo za 10 let víc než 11 tisíc případů vykázání z domova kvůli násilí

V Česku se za deset let, co je v zákoně opatření na ochranu obětí domácího násilí, odehrálo 11 577 vykázání z domova. Policie může násilníkům a násilnicím odebírat na deset dní klíče od ledna 2007. Nejčastěji k tomu přikročila v roce 2011, a to celkem ve 1430 případech. Nejméně jich naopak bylo v roce 2008, a to 679. Vyplývá to ze statistik Bílého kruhu bezpečí. Tato organizace pomáhá obětem trestných činů. Letos za první tři měsíce se odehrálo 381 vykázání.

16.4.2017

Kdo z Prahy odeslal bombovou hrozbu?

Praha - Stopa vede na hlavní poštu v Jindřišské ulici. To zjistili kriminalisté z Prahy-venkov: východ, kteří už od prosince pátrají po odesílateli obálky obsahující bombovou hrozbu. Rozhodně přitom nešlo o omyl nebo o nejapný žert.

AKTUALIZOVÁNO
16.4.2017

Dveře autobusu se neotevřely, tak je muž prokopl. Kdo to byl?

Praha - Po muži, který ve snaze nastoupit poničil dveře autobusu městské hromadné dopravy, pátrají policisté ze Spořilova. O případu, k němuž došlo již v úterý 28. března, informoval v neděli Jan Rybanský z ředitelství pražské policie.

AKTUALIZOVÁNO
16.4.2017

Požár v domě vyhnal z bytů 15 lidí

Praha - Hasiče ze Strašnic i zdravotnické záchranáře zaměstnal v neděli odpoledne požár v Kounické ulici. Hořelo ve čtvrtém patře bytového domu, ze kterého bylo evakuováno 15 lidí; 11 dospělých a čtyři děti. Dva pacienty odvezli záchranáři z preventivních důvodů do nemocnice.

16.4.2017

Za bombu v autobuse viní obžaloba syna konkurenčního dopravce

Praha - Za umístěním bomby do zaplněného autobusu mířícího z Prahy do Varny byl konkurenční boj mezi dálkovými dopravci. Tvrdí to obžaloba, kterou mají média k dispozici a kterou začne v květnu projednávat pražský městský soud. Státní zástupce z činu viní Rusa Vasilije Ponomareva, jehož otec provozuje pravidelnou linku na dané trase, a Čecha Tadeáše Ševčíka. Za pokus o obecné ohrožení hrozí oběma mladíkům osm až 15 let vězení.

AKTUALIZOVÁNO
15.4.2017

Kvůli dvěma zavazadlům vyklidila policie nádraží. Nic nehrozilo

Praha - Bez omezení dopravy – nikoli ale bez rozruchu a bez komplikací – se v sobotu odpoledne obešel nález dvou podezřelých zavazadel, kvůli nimž policisté zhruba na půl druhé hodiny vyklidili část vestibulu hlavního nádraží. Vlaky však jezdily bez omezení – byť na příjezdu měly některé spoje zpoždění – a povozu metra, které má stanici přímo pod nádražní budovou, se událost dotknout ani nemohla.

AKTUALIZOVÁNO
15.4.2017

V Kladně hořela skládka pneumatik. Černý dým byl vidět už od Prahy

Kladno /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Hustý černý dým se vznášel v sobotu nad Kladnem. V průmyslové části areálu bývalé Poldovky někdo zapálil skládku asi pěti set pneumatik.

AKTUALIZOVÁNO
15.4.2017

Při velkém požáru u nemocnice se naštěstí nikdo nezranil

Praha - Větší požár v bytovém domě a pak ještě další oheň, který znamenal obzvlášť mimořádnou událost už jen tím, že hořel objekt v areálu nemocnice (byť v něm nebyli pacienti). Takový vstup do soboty zažili pražští hasiči.

14.4.2017

Loupež vynesla pár tisíc, zpronevěra desetitisíce

Praha – Ve vazbě čeká na soud 20letý muž, kterého kriminalisté podezřívají z ozbrojeného přepadení sázkové kanceláře na Vinohradech – a k tomu ještě z dalšího deliktu, který měl dotyčný spáchat jako zaměstnanec. V pátek o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

14.4.2017

Konflikt na nádraží zaměstnal i zdravotníky

Praha – Okolnosti napadení, k němuž došlo uprostřed noci na čtvrtek na hlavním nádraží, prověřuje pražské policie. Konflikt dvou mužů u restaurace byl strážníkům z Prahy 1 hlášen krátce před půlnocí.

14.4.2017

Odložený telefon zmizel přímo před očima majitelky

Praha – Nebývalá drzost a rychlé nohy. To muži, kterého od neděle minulého týdne hledají policisté z Žižkova, stačilo k tomu, aby se obohatil. Podle slov Jana Daňka z ředitelství pražské policie dotyčný udeřil kolem šesté večer v nákupním centru na Vinohradské ulici – a k tomu, aby se zmocnil cizího telefonu, nemusel promýšlet žádné složitosti. Prostě chmátl na stůl, u kterého majitelka přístroje za více než deset tisíc korun seděla společně se svou známou, popadl odložený telefon – a vzal do zaječích.

AKTUALIZOVÁNO
13.4.2017

Internetová hra může zabíjet, varuje policie. Opravdu?

Praha – Výzvy k sebepoškozování – a dokonce nucení k sebevraždě. To podle čtvrtečního varování policie přináší internetová „hra" Modrá velryba, která se prý k nám šíří zejména z rusky hovořících zemí a oslovuje děti a mládež prostřednictvím sociálních sítí. A pozor: není to prý fáma z doslechu! Kriminalisté sociální sítě zmapovali – a potvrzují smutnou pravdu: Modrá velryba opravdu představuje velmi vážnou hrozbu pro českou mládež.

13.4.2017

Verdiktu o propuštění z vězení se střelec Ďuričko nedočkal

Praha – Rozhodnutí o své žádosti o předčasné propuštění z věznice, kde si odpykává trest v trvání 12,5 roku za vraždu spáchanou v Praze, se ve čtvrtek nedočkal u Okresního soudu v Karviné hoteliér Bohumír Ďuričko. O podmínečné propuštěné požádal poté, co si odpykal dvě třetiny trestu. Karvinský soud se jeho žádostí zabývá proto, že odsouzený podnikatel je aktuálně umístěn v tamější věznici. Věc odročil na neurčito, když si z podnětu státního zastupitelství vyžádá nové posudky z odvětví psychiatrie i psychologie. Chce se také dovědět, zda je Ďuričko nadále držitelem zbrojního průkazu.

13.4.2017

Vydání Nikulina bude soud v květnu řešit přímo ve vazební věznici

Praha - O přípustnosti vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina bude pražský městský soud rozhodovat přímo ve vazební věznici, a to z bezpečnostních důvodů. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí soudu Markéta Puci. Dodala, že veřejné zasedání se uskuteční 11. května. Soudní senát se bude v tentýž den zabývat vydáním jak do Spojených států, tak i do Ruska - o extradici totiž zažádaly obě země.

13.4.2017

Podezřelého lze policistům nahlásit i přes web

Dobřichovice – Krádeží páru bot a dvou mobilních telefonů z budovy tělovýchovné jednoty v Dobřichovicích se již bezmála měsíc zabývají policisté z Prahy-venkov: Západ. Hledají zatím neznámého muže, který 19. března dopoledne vešel do budovy, kde vnikl do ubytovací části, odkud se zmiňované věci ztratily z jednoho z neuzamčených pokojů. Ve čtvrtek to uvedla policistka Jana Dětská.

AKTUALIZOVÁNO
13.4.2017

V odhalených problémech v hernách drží Praha republikový primát

Praha – Nelegální herny se našly v Praze, středočeské Jesenici – a pak ještě v Písku, Přešticích, Teplicích, Zákupech a v Brně. Takový je úlovek, jímž se Generální ředitelství cel ve čtvrtek pochlubilo v rámci vyhodnocení čtyřdenní akce Šach zaměřené v uplynulém týdnu právě na herny.

13.4.2017

Po bouračce hasiči vyprošťovali z auta vozíčkáře

Praha – Neobvyklý zásah zaznamenali ve čtvrtek ráno hasiči z radotínské stanice, kteří byli přivoláni k bouračce na silnici na levém břehu Vltavy u Zbraslavi. V ulici K Přehradám se nedaleko mostu Závodu míru střetla dvě osobní auta. V jednom z nich byl vozíčkář, kterého hasiči vyprošťovali, připomněl Martin Kavka z hasičské centrály. „Předali ho do péče zdravotnické záchranné služby," konstatoval.

13.4.2017

Falešná uklízečka toho prý nakradla za statisíce

Praha – Jak se dostat k cizím věcem? Není nic snazšího než prostě natáhnout ruku a nechat si podat klíče. Tak zřejmě uvažovala 48letá žena, kterou kriminalisté I. obvodu pražské policie odhalili jako falešnou uklízečku. Recidivistka, o níž Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie uvedl, že byla v minulosti už dvanáctkrát stíhána pro majetkovou trestnou činnost, toho podle zjištění detektivů nakradla za bezmála osm set tisíc – a to ještě součty nejsou konečné, když detektivové stále hledají další oběti. Zatím mají zmapováno 29 případů.

12.4.2017

Kriminalisté zřejmě odhalili obří varnu drog

Praha – Komando z Útvaru rychlého nasazení si přizvali na pomoc kriminalisté Národní protidrogové centrály (NPC), kteří ve středu zasahovali v areálu tržnice Sapa v Libuši. Detektivové mají podezření, že v areálu fungovala obří drogová varna. Tomu by se zdály nasvědčovat jak jejich předchozí poznatky, tak množství chemikálií které byly nalezeny a odvezeny. V podobných případech často asistují hasiči – tentokrát však policie přizvala specializovanou firmu. Deníku to řekla Barbora Kudláčková z NPC. „Bylo toho větší množství – lze říci, že velké," konstatovala.

AKTUALIZOVÁNO
12.4.2017

KRIMI MIX: Pokus o vraždu byl prý vlastně obranou

Praha – Nejstřízlivější byl loni 4. září u útočiště bezdomovců na Rohanském ostrově, kde došlo ke krvavému incidentu mezi známými, Miroslav Hlaváč. Dnes vazebně stíhaný šedesátník, který ve středu stanul u Městského soudu v Praze jako obžalovaný z pokusu o vraždu. Podle spisu tehdy nadýchal 2,2 promile, zatímco zraněný muž 3,4 – a svědci přítomní na místě ještě o nějakou desetinku víc.

12.4.2017

Ze spáče v parku se vyklubal hledaný muž

Praha – Muže, který figuroval v celostátním pátrání, odhalili v noci na středu strážníci v Praze 7. Stal se to ve chvíli, kdy při kontrole v Letenských sadech narazili na staršího člověka spícího na lavičce a budili ho proto, aby se přesvědčili, zda nemá zdravotní obtíže, kvůli nimž by potřeboval pomoc.

12.4.2017

Dalík je na svobodě, Nejvyšší soud nařídil jeho propuštění

Nejvyšší soud podle zjištění České televize vydal příkaz k okamžitému propuštění lobbisty Marka Dalíka z vězení.

12.4.2017

Chtěli vás okrást, řekl zloděj nevidomému. Pak udeřil

Praha – Šokující způsob okradení nevidomého muže zvolila dvojice, o jejímž řádění informoval ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Podle jeho slov se nejprve na oběť zaměřila žena nabízející převedení přes ulici – šlo však jen a jen o záminku: slepce se na přechodu přímo před jeho bydlištěm ve skutečnosti snažila prošacovat! Marně.

12.4.2017

Policie při návštěvě čínského prezidenta nespáchala trestný čin

Praha - Policie při loňských bezpečnostních opatřeních během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze nespáchala trestný čin. Vyplývá to ze zhruba roční prověrky Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), kterou tento týden ukončili žalobci. Ve středu řekla mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

AKTUALIZOVÁNO
12.4.2017

Do Botiče vytekla nafta z autobusu

Praha – Zásah hasičů si ve středu dopoledne vyžádal únik nafty z poškozeného palivového filtru autobusu v Edisonově ulici v Petrovicích. Protože se ropná látka doslala do kanalizace a částečně i do Botiče, na místo vyjely jak jednotky dopravního podniku, tak i tým ze základny na Chodově. Bylo totiž třeba rozmístit na hladinu potoka sorpční hady, aby se podařilo zamezit dalšímu šíření. Sorbentem hasiči zasypali jak naftu uniklou na komunikaci kolem autobusu, tak skvrnu na vodě.

11.4.2017

Dbalý bral úplatky od známých i advokátní kanceláře, tvrdí obžaloba

Praha - Někdejší ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý bral úplatky od svých známých a od advokátní kanceláře Šachta & Partners za to, že s nimi za nemocnici uzavřel v rozporu se zákonem smlouvy na poskytování konzultací nebo služeb. Tvrdí to obžaloba, kterou začne v květnu řešit pražský městský soud. Dbalý si prý popsanou činností přišel na téměř 12 milionů korun, za což mu hrozí až 12 let vězení.

11.4.2017

Pražský hasič poznal, jak v cizině řeší katastrofy

Praha – Nové poznatky, zkušenosti i kontakty přivezl pražský profesionální hasič Jiří Kubeš z oblasti Szabolcsveresmartu v Maďarsku, kde se v uplynulém týdnu zúčastnil třídenního mezinárodního cvičení. Jeho námětem byla rozsáhlá společná operace na místě katastrofy, zaměřená na záchranu a vyhledávání zasypaných lidí, záchranu osob na vodě, ale také na velkoobjemové čerpání a čištění vody. To vše pražští hasiči dobře znají i z vlastních zásahů, byť třeba od rozsáhlých povodní už nějaký čas uplynul.

11.4.2017

KRIMI MIX: Závady eskalátorů uzavřely stanice metra. Hned dvě naráz

Praha – Svůj den neměly v úterý dopoledne eskalátory v pražském metru. Téměř ve stejný čas se zastavily ve dvou stanicích – jak na zelené trase A, tak na žluté lince B. Poruchy pohyblivých schodů v obou případech stanice na čtvrt hodiny vyřadily z provozu: ty byly uzavřeny pro vstup a vlaky nezastavovaly ani kvůli výstupu; soupravy jimi pouze projížděly.

11.4.2017

Sebevraha drželi na zemi kamarádi. Pak dostal pouta

Praha – Přeprat mladíka, kterému chtěli zachránit život, museli jeho kamarádi. Následně zakročila hlídka strážníků z Prahy 2, která k sebevrahovi na Železničním mostě byla přivolána – a došlo i na použití pout. Okolnosti zásahu z nedělního večera přiblížil v úterý Jan Čihák z centrály městské policie.

11.4.2017

Bývalý exekutor Višváder se ke zpronevěře peněz přiznal

Praha - Bývalý exekutor Jozef Višváder, který stojí před pražským městským soudem kvůli podezření ze zpronevěry 66 milionů korun, se v úterý přiznal k tomu, že ve většině případů popsaných v obžalobě peníze věřitelům nevyplatil. Višváder si už za zpronevěru 80 milionů a podvod odpykává 11,5 roku vězení, v aktuální kauze mu hrozí až 12 let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies