VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

6.7.2017

Přišla loudit o jídlo a ukradla mobil za desetitisíce

/VIDEO/ Žebrání spojené s louděním jídla zřejmě nebylo projevem hladu, ale nejspíš šlo jen o fintu, jak odvést pozornost. Tak se zatím rýsují okolnosti případu krádeže mobilního telefonu za 28 tisíc korun, na jehož objasnění pracují již od soboty 27. policisté ze Smíchova. Ve čtvrtek o tom informoval Jan Rybanský z ředitelství pražské policie.

AKTUALIZOVÁNO
6.7.2017

Při požáru paneláku potřebovali ošetření lidé i psi

Praha – Velké nasazení nejenom hasičů, ale také zdravotnických záchranářů (a dokonce i jejich veterinárních kolegů starajících se o zvířata) si v noci na čtvrtek vyžádal požár bytu v pátém patře panelového domu v Nechvílově ulici na Chodově. K ohni, který zasáhl celý byt, z jehož okna šlehaly mohutné ohnivé jazyky, vyjelo hodinu před půlnocí pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Část obyvatel dům opustila ještě před jejich příjezdem, několik dalších lidí včetně obyvatelky vyhořelého bytu čekalo na záchranu na balkonech. Hasiči je dostali do bezpečí za pomoci výškové techniky.

5.7.2017

Průjezd vlaků kolem Uhříněvsi omezila tragédie na kolejích

Praha – Omezení provozu na benešovské železniční trati si ve středu mezi 15.55 a 19. hodinou vyžádala tragédie, k níž došlo na kolejích na úrovni Uhříněvsi. Po střetu s projíždějícím vlakem na místě zemřela žena, která utrpěla zraněn í neslučitelná se životem. Událost si vyžádala opatření v železniční dopravě v úseku mezi stanicemi Praha-Uhříněves a Říčany.

5.7.2017

Policie pátrá po ženě, která se cítí být mužem

Střední Čechy - Od úterního odpoledne pátrají policisté po ženě, která trpí dlouhodobými psychickými problémy. Policisté po ní pátrají v rámci celé republiky.

5.7.2017

Srážka pěti aut omezila průjezd na Pražském okruhu

Praha – Hromadná nehoda zkomplikovala ve středu dopoledne jízdu po Pražském okruhu ve směru jízdy na Satalice. Půl druhé hodiny před polednem se na úrovni Dolních Počernic, na 62. kilometru dálnice D0, srazilo pět osobních aut, načež zůstaly neprůjezdné dva jízdní pruhy.

5.7.2017

KRIMI MIX: Hasiči spěchali do nemocnice, zasahovat nemuseli

Praha – Bez větších malérů, ale ne beze škod se obešla událost, k níž v úterý odpoledne vyjely jednotky hned ze tří základen pražských hasičů. Týmy ze Strašnic, Holešovic i centrální stanice zamířily do vinohradské nemocnice, kde byl nahlášen požár. Na místě se ukázalo, že hořelo v lékařském pokoji – tedy vlastně v kanceláři se zázemím a nikoli v místech, kde jsou pacienti – a oheň byl pomocí hasicího přístroje zlikvidován ještě před příjezdem hasičů. Hasiči tak místnost pouze odvětrali pomocí přetlakového ventilátoru. Po dvou hodinách se pak ještě vrátili na kontrolu.

4.7.2017

V rostlině nabízené pro zdraví našla inspekce jed

Praha – Závažné zjištění Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) se závažnými důsledky přinesl běžný odběr vzorků v provozovně nabízející oříšky a sušené ovoce v Rumunské ulici na Vinohradech. Laboratorní analýza provedená v rámci monitoringu cizorodých látek odhalila u sušeného ovoce goji (známého též jako kustovnice čínská), kontaminaci pesticidy ze skupiny karbofuranů, které jsou v Evropské unii zakázány. Následně SZPI zakázala uvádět na trh sedm tun tohoto zboží – jde o zásilku z Číny s vyznačenou dobou minimální trvanlivosti do 7. 10. 2018 a označením šarže LOT: PFT16080.

4.7.2017

KRIMI MIX: Někomu prázdniny začínaly alkoholovým opojením

Praha – Alkohol u konzumentů mladších 18 let pražští strážníci opakovaně zaznamenávali už koncem června – a výjimkou nebyl ani víkend na přelomu školního roku a prázdnin. Odhalení opakovaně přicházela z Černého Mostu, připomněla v úterý vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. Od pátečního večera do nedělního rána hlídky podle jejích slov odhalily 11 příliš mladých pijáků.

4.7.2017

Naštvaní mladíci se napili a ničili cizí auta

Praha – Ostatní lidé mají auta, a my ne. Takhle vysvětlovala strážníkům své počínání dvojice 18letých mužů, které hlídka strážníků z Prahy 15 dopadla v Hostivaři jako ničitele parkujících vozů. V půl šesté ráno vyrazila do akce, když v úterý zaslechla z vysílačky informaci, že v Rezlerově ulici dva mladíci kopou do aut a ulamují zrcátka i stěrače.

4.7.2017

KRIMI MIX: Po muži, který zanechal dopis na rozloučenou, už policie nepátrá

Praha – Pátrání po 40letém muži, který zanechal dopis za rozloučenou, nepřišel do práce a jeho mobilní telefon zůstal nedostupný, ukončila v úterý pražské policie.

4.7.2017

Pokuty vzrostly. Neurážejte sousedy, netropte hlouposti

Lidé by měli být k sobě vlídnější a nerozdmýchávat sousedské spory. Tedy alespoň pokud nechtějí riskovat pokuty. Díky novému přestupkovému zákonu, který o víkendu vstoupil v platnost,  bude totiž jednodušší požádat úřady, aby nerudné či agresivní občany potrestaly za urážky, vyhrožování nebo drobné naschvály.

AKTUALIZOVÁNO
3.7.2017

KRIMI MIX: Lupiče trafikant zahnal hned po příchodu. Mrštil po něm noviny

Praha – Hozeným balíkem novin v pondělí prodavač zahnal na útěk ozbrojeného muže, který se v pravé poledne snažil vyloupit trafiku v Čakovicích. S pistolí v ruce vtrhl do provozovny v ulici Dr. Marodyho a dožadoval se peněz do nastavené igelitky. Pohotová reakce trafikanta ho zaskočila natolik, že vzal do zaječích. Bez kořisti.  

AKTUALIZOVÁNO
3.7.2017

KRIMI MIX: Požár výlohy a dveří poznamenal celý obchod

Praha – Škodu odhadovanou na milion korun způsobil požár obchodu na Žižkově, který v pondělí před pátou ranní likvidovaly jednotky profesionálních hasičů z pražské centrály a z Holešovic. V Seifertově ulici bojovali s plameny, které zachvátily výlohu a vstupní dveře.

3.7.2017

Při nehodě historického letadla se nikomu nic nestalo

Praha – Naštěstí se nikomu nic stalo a ani hmotné škody nepůsobí zrovna dramaticky – přesto však při pohledu na ně srdce zabolí. Tak lze shrnout následky pádu malého letadla, které se zřítilo v neděli večer v Cholupicích. Těsně před desátou totiž u Podchýšské ulice havaroval letoun, který patří k unikátům: historický stroj značky Praga z roku 1947, který prý na celém světě existuje v pouhých třech exemplářích. Už proto nebude vyčíslení škody jednoduché.

3.7.2017

Policie navrhla obžalovat čtyři lidi z krácení daní za zhruba 118 milionů korun

Kriminalisté z Daňové kobry navrhli obžalovat čtyři lidi z krácení daní při obchodování s materiály obsahujícími drahé kovy. Hrozí jim pět až deset let vězení. Škoda je údajně zhruba 118 milionů korun. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

3.7.2017

Pátrači v červnu dopadli šest hledaných osob, z toho dva v cizině

Praha - Pátrací tým Policejního prezidia dopadl v červnu v Česku čtyři hledané osoby a v zahraničí další dvě. V Praze například zadrželi dvaačtyřicetiletého muže hledaného od loňského září, podezřelý byl z pěstování konopí. Celkem za pololetí pátrači zadrželi v Česku dvacítku hledaných osob a sedm v zahraničí. Policejní prezidium v pondělí informace zveřejnilo v tiskové zprávě.

2.7.2017

První prázdninový víkend včetně pátku má 8 obětí dopravních nehod

Praha - Od pátku zemřelo při nehodách na českých silnicích zatím osm lidí. První prázdninový víkend včetně pátku si tak vyžádal o dvě oběti méně než loni. Na dotaz to v neděli uvedl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Ještě do nedělního poledne to vypadalo, že statistiky budou ještě příznivější. Kolem 13.30 se ale u Vnorov na Hodonínsku střetly čelně dva osobní vozy. Nehodu nepřežily čtyři starší lidé a jednu ženu s mnohočetným poraněným transportoval vrtulník do nemocnice.

2.7.2017

KRIMI MIX: Požár bytu spolykal sto tisíc korun

Praha – Rychle zdolat plameny se v sobotu hodinu po poledni podařilo hasičům, kteří byli přivolání k požáru panelákového bytu v Bohnicích.

1.7.2017

KRIMI MIX: Požár bezcenného vraku poničil i sousední auto

Praha - Vrak osobního auta bez registračních značek, který vzplanul v noci na sobotu, sice plameny zcela zničily – velkou škodu však na něm způsobit nemohly. Žár ale poškodil automobil stojící poblíž, na němž vyšetřovatel hasičů odhadl škody na 20 tisíc korun.

1.7.2017

Odjezd na prázdniny zkomplikovaly kolony. V pátek i v sobotu

Praha - Bez vysloveně dramatických momentů se obešly první hodiny odjezdu Pražanů na prázdniny – což v minulých letech provázely komplikace. V pátek odpoledne i večer a v sobotu po ránu se situace na silnicích výrazněji nelišila od počátku běžného víkendu – a to navzdory velmi silnému provozu, na který ve zvýšené míře dohlíželi policisté. Nemilému a citelnému zdržení v kolonách se ale motoristé nevyhnuli.

30.6.2017

Dohled neodhalil pochybení v prošetřování kauzy Čapí hnízdo

Praha - Dohled vrchního státního zastupitelství neodhalil žádné významné pochybení v prošetřování možného dotačního podvodu u farmy Čapí hnízdo. Na webu to v pátek uvedla šéfka pražských vrchních žalobců Lenka Bradáčová. Zároveň ale připustila, že délka dosavadního řízení je „jen hraničně akceptovatelná". Kauza se týká předsedy hnutí ANO, bývalého ministra financí Andreje Babiše.

30.6.2017

Policisté odmítli obvinění, že na služebně napadli mladíka

Praha - Policisté Jan Nekvapil a Martin Kopp při výpovědi odmítli obvinění, že na služebně ubližovali mladíkovi, který byl spoutaný kvůli možnému spáchání přestupku. Tvrdí, že mu nic neudělali. Podle obžaloby však dostal dvě facky a byl škrcen. Případem se dnes začal zabývat Obvodní soud pro Prahu 2. Policistům hrozí za zneužití pravomoci až pět let vězení nebo zákaz činnosti. Soud bude pokračovat 18. srpna.

30.6.2017

KRIMI MIX: V Praze zatkli čtyři údajné pašeráky migrantů

Praha - Proti skupině údajných převaděčů, zabývajících se převozy nelegálních migrantů přes území několika evropských zemí do Německa, zasáhli za území Prahy detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu.

29.6.2017

K brutálnímu útoku v metru se přiznali dva bratři

Praha – Jeli jsme do Prahy za zábavou – a jsme připraveni nahradit veškerou vzniklou škodu. To pražským kriminalistům řekli dva bratři z Kladenska ve věku 22 a 23 let, kteří byli s přispěním poznatků pozorných občanů odhaleni jako podezřelí z brutálního útoku v metru.

29.6.2017

KRIMI MIX: Hádka dvou řidičů skončila střelným zraněním

Praha – Střelbou z kuličkové pistole, jejíž následky si vyžádaly chirurgický zákrok, vyvrcholil konflikt dvou řidičů, k němuž došlo za bílého dne v Praze 9. Okolnosti úterního incidentu přiblížil ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

29.6.2017

KRIMI MIX: Při požáru auta shořelo tři čtvrtě milionu

Praha – Požár osobního auta, který si vyžádal škodu vyčíslenou na 700 tisíc korun, likvidovali v noci na čtvrtek hasiči z Petřin.

29.6.2017

KRÁTCE: Kvůli požáru kabelů musely z domu desítky lidí

Praha – Rušno bylo včera před polednem v Gorazdově ulici v centru metropole, kde hasiči kvůli požáru elektrických kabelů ve sklepě evakuovali čtyři desítky lidí ze zakouřené administrativní části činžovního domu. Nejprve vyvedli 25 lidí, následovalo měření koncentrace oxidu uhelnatého – a evakuace dalších osob.

29.6.2017

Ženu blesk zasáhl přímo na ulici

Praha – Bouřka místy provázená i krupobitím, která se ve středu odpoledne prohnala hlavním městem a dala o sobě vědět hlavně na severovýchodě metropole, hasičům příliš práce nepřinesla.

28.6.2017

Pozadí loňské střelby na Zličíně svědci neosvětlili

Praha - Obžalovaného Arména Norajra Č., který se podle státního zastupitelství loni 1. července na parkovišti před nákupním centrem na Zličíně snažil vraždit, se ve středu Městský soud v Praze nedočkal – a nikdo ho tam vlastně ani neočekával.

28.6.2017

Rittigův žalobce si stěžuje na vrácení části obžaloby k došetření

Praha - Státní zástupce Adam Borgula se nechce smířit s tím, že mu soudkyně vrátila k došetření část skutků lobbisty Iva Rittiga v kauze tunelování firmy Oleo Chemical. Na dotaz médií ve středu sdělil, že proti usnesení podal stížnost, protože soud měl podle něj o vráceném bodu rozhodnout společně se zbytkem obžaloby. Věc se týká tvrzení, že lobbista si za vyvedené peníze pořídil tři nemovitosti v Dubaji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení