VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

18.5.2017

Osobnosti regionů by nechaly Jiřího Kajínka za mřížemi

Miloš Zeman svým záměrem omilostnit Kajínka spustil lavinu reakcí. Z jedné strany je hlavě státu vytýkána účelová souvislost s krizí vlády, z druhé zní, že prezident se rozhodl správně.

17.5.2017

Kauza propuštěných strážníků dospěla k verdiktu

Praha – Uměle vytvořená kauza, která nepřinesla nikomu nic. Do těchto slov shrnul ve středu ředitel pražské městské policie Eduard Šuster své pocity ze zcela čerstvého výroku městského soudu. Ten právě ve středu pravomocně potvrdil zamítnutí první z žalob bývalých strážníků, kteří se domáhali určení neplatnosti svých výpovědí a přiznání nároku na mzdu ve výpovědní době.

17.5.2017

Policie hledá muže, které zahnaly křikem dvě seniorky

Praha /VIDEO/ – Po zatím neznámých mladých mužích, kteří se nerozpakovali vztáhnout ruku na 95letou seniorku a během chvilky se tak změnit z „obyčejných" zlodějů v násilnické lupiče, pátrají pražští policisté. „V jednom z domů v ulici Revoluční chtěli vykrást prázdný byt. Překvapily je ale jeho nájemnice," připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie, který o okolnostech úterního případu z centra metropole ve středu informoval.

17.5.2017

Za zranění herečky soud potvrdil osmiletý trest

Praha – Osmiletý trest za pokus o vraždu, který mu v únoru vyměřil Krajský soud v Praze, potvrdil ve středu 23letému Waldemaru Malíkovi odvolací senát pražského vrchního soudu. Svou stejně starou známou, která je známá jako seriálová herečka a rovněž zpívá, loni v létě napadl ve zkušebně hudební skupiny Anacreon v Jemníkách na Kladensku.

AKTUALIZOVÁNO
16.5.2017

Srážka čtyř aut zastavila i tramvaje. Skoro na hodinu

Praha - Jeden vážný úraz a několik drobnějších zranění přinesla v úterý srážka užitkového automobilu a tří osobních vozů, k níž došlo čtyři hodiny po poledni v Českokostelecké ulici.

16.5.2017

Šoférovi vybržďujícímu hasiče hrozí roční odpočinek od řízení

Praha – Hned z několika přestupků, které se budou řešit ve správním řízení, podezřívají pražští policisté 41letého řidiče, který podle kamerových záběrů v Holešovicích úmyslně omezoval jízdu hasičského auta. Dokonce 14tunový kolos z poloviny zaplněný vodou vybrzdil – a jen taktak se podařilo zabránit nehodě! O tom, co se odehrávalo krátce před sobotním polednem, informoval v úterý Tomáš Hulan z ředitelství pražské police. „Na porsche se netroubí," podotkl k případu.

16.5.2017

KRIMI MIX: Vinohrady zastřel kouř z hořícího auta

Praha – Padesátitisícovou hmotnou škodu způsobil požár osobního auta v užitkovém provedení, k němuž byli hasiči z centrální stanice voláni v úterý po sedmé ranní na Vinohrady. V Korunní ulici vinou technické závady vzplanul motor malé dodávky. Kvůli silně dýmajícímu požáru byla okolí částečně omezena doprava.

16.5.2017

Soud zamítl žalobu policisty propuštěného kvůli HIV

Obvodní soud pro Prahu 7 dnes zamítl žalobu bývalého policisty, který přišel o práci kvůli tomu, že je HIV pozitivní. Muž tvrdí, že ho ministerstvo vnitra diskriminovalo, požaduje půl milionu korun. Rozsudek zatím není pravomocný, expolicistův právník Petr Kalla novinářům po jednání řekl, že podá odvolání k pražskému městskému soudu.

AKTUALIZOVÁNO
16.5.2017

Kauza CASA: Soud doufá, že Parkanová přijde

Státní zástupce v kauze nákupu letounů CASA trvá na tom, aby se obžalovaná exministryně obrany Vlasta Parkanová osobně dostavila k soudu. Předsedkyně senátu dnes přečetla její výpověď z policejního výslechu, kterou politička už dřív zveřejnila na svém webu. Soudkyně zároveň uvedla, že doufá, že Parkanová přijde k příštímu hlavnímu líčení. Projednávání případu bude pokračovat v srpnu.

15.5.2017

Odhalení celníků přibylo. Hlavně u drog a padělků

Praha - Odhalení ruzyňských celníků trhají rekordy – a to ještě nezačala hlavní turistická sezona, kdy se hodně cestuje – a lidé si leckdy přivodí problémy suvenýrem, o němž nemají ani tušení, že jde o věc, kterou nesmějí volně převážet. Zkušenost z uplynulých let přitom napovídá, že blížící se čas prázdnin a dovolených rozhodně není obdobím, kdy by odhalených případů nelegálního dovozu ubývalo. Právě naopak! I proto Šárka Miškovská z ruzyňského celního úřadu doporučuje: raději se před cestou do zahraničí informujte o zákazech a omezeních.

AKTUALIZOVÁNO
15.5.2017

Výzva žalobce k odstranění článku je protiústavní, míní právníci

Praha - Právníci nesouhlasí s postupem dozorujícího státního zástupce v kauze fotbalových dotací, který pod hrozbou sankce vyzval server Aktuálně.cz k odstranění textu s informacemi o případu. Podle právníků je výzva protiústavní, pražské vrchní státní zastupitelství jejím zasláním překročilo svou pravomoc a snaží se prolomit zákonnou úpravu. Vydavatelství Economia text původně stáhlo, v pondělí jej ale na server vrátilo a na žalobce Ondřeje Trčku chce podat stížnost. Podle šéfky zastupitelství Lenky Bradáčové však soudy v obdobné situaci uznaly výzvu za zákonnou a důvodnou

AKTUALIZOVÁNO
15.5.2017

KRIMI MIX: Nákupní centrum vyklidil požár v kuchyni

Praha – Evakuaci kvůli požáru zažilo včera krátce před osmou ranní nákupní centrum na Proseku. Nešlo přitom o cvičení. Jednotka hasičů z Holešovic skutečně přijela uhasit hořící fritézu v kuchyni provozovny občerstvení.

15.5.2017

Podezřelí z loupeže? Svědci ukázali na mladistvé

Praha – K odhalení totožnosti dvojice mladíků podezřelých z loupežného přepadení seniorky stačilo pouhých pár dnů. Díky pomoci veřejnosti, kdy všímaví svědci reagovali na kamerové záběry z místa činu zveřejněné v médiích, již kriminalisté IV. obvodu pražské policie vědí, kdo by měl být na těchto obrázcích. V pondělí to oznámil Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

15.5.2017

Požár vagonu na nádraží zdržel i ostatní vlaky

Praha – S největší obezřetností museli postupovat hasiči z centrální a holešovické stanice, kteří byli v pondělí před šestou ranní přivoláni na Masarykovo nádraží k silně dýmajícímu požáru jednoho z železničních vagonů stojících na šesté koleji. Opatrnost při hašení byla na místě – nebylo totiž možné vypnout trolej nad místem požáru. Až po příjezdu jednotky drážních hasičů se podařilo trolej vyzkratovat.

AKTUALIZOVÁNO
14.5.2017

KRIMI MIX: Blesk udeřil do domu, shořelo půl milionu

Praha - Požár části střechy a podkroví domu, do kterého udeřil blesk, likvidovaly v neděli odpoledne tři jednotky pražských hasičů – ze Satalic, Strašnic i z centrální stanice.

14.5.2017

Cizinec balamutil mladé ženy. Někdy je oklamal, jindy i okradl

Praha - Žil si jako grand, a to díky důvěřivosti žen. To v neděli prohlásil Tomáš Hulan na adresu 34letého cizince, který do České republiky přicestoval před pouhými dvěma měsíci. A už skončil ve vazbě jako podezřelý z podvodu, krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku. Za mříže dotyčný putoval poté, co ho detektivové I. obvodu pražské policie dojeli ve středu vpodvečer zadržet do jednoho z kasin u hranic s Německem. Kriminalisté uvedli, že tam byl nalezen díky operativně pátrací činnosti – zřejmě ovšem stačilo pouze zaměřit polohu jeho mobilního telefonu.

14.5.2017

Dopravu u magistrály přibrzdily nehody autobusu i tramvaje

Praha - Dvě větší dopravní nehody omezily v neděli dopoledne dopravu v okolí magistrály v centru metropole. Čtvrt hodiny po desáté se v křižovatce Legerovy a Vinohradské ulice srazily osobní auto a autobus.

AKTUALIZOVÁNO
13.5.2017

KRIMI MIX: Opuštěné zničené auto v noci vyhořelo

Praha – Již dříve značně poničený automobil je teď zničen prakticky úplně – přesto však v souvislosti s požárem, který hasiči z Petřin likvidovali v sobotu hodinu po půlnoci, nelze hovořit o hmotné škodě. Hodnota opuštěné dodávky, která v Bělohorské ulici už stála delší dobu, byla totiž minimální už předtím, než v noci vyšlehly plameny.

12.5.2017

Řidiče ujíždějícího policistům zastavila bouračka

Praha – Testu na přítomnost drog se podrobit odmítl, ale přiznal, že si o den dříve dopřál kokain a pervitin. To v pátek uvedl Jan Rybanský o řidiči skútru, který havaroval, když se před týdnem snažil ujet hlídce policistů z pohotovostní motorizované jednotky. Vyšlo pak najevo, že dotyčný má zákaz řízení platný až do roku 2019.

AKTUALIZOVÁNO
12.5.2017

O Rathově dědictví bude soud rozhodovat v létě

Praha – Ve sporu dvou sourozenců známého příjmení, kteří v pátek zavítali k Obvodnímu soudu pro Prahu 6 rozhodujícímu o platnosti závěti jejich otce, jde možná až o částku kolem 20 milionů korun. David Rath, který mimo jiné býval ministrem, poslancem i středočeským hejtmanem následně souzeným v rámci údajné korupční kauzy, i jeho bratr Michal ovšem uvedli, že konkrétní cifru sami neznají. A zatím netuší, zda má jeden z nich penězům blíž. Ani napodruhé verdikt nepadl; třetím jednacím dnem bude jejich pře pokračovat za čtvrt roku. V srpnu.

DOTYK.CZ
12.5.2017

Kajínek lidi baví i pobuřuje. Podívejte se, co frčí na sítích

Prezident Miloš Zeman po návratu z Číny asi bude muset ministra financí Andreje Babiše potopit. Hledá si proto nového parťáka. Ten zatím sedí ve vězení, co nevidět ale půjde ven a rovnou do vedení policie. Podívejte se na galerii, čím se baví lidé na sítích. 

12.5.2017

Soud uložil podmínku někdejšímu nucenému správci VZP Pečenkovi

Praha - Soud vyměřil dvouletý podmíněný trest někdejšímu nucenému správci Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Antonínu Pečenkovi za uzavření smlouvy o smlouvě budoucí s firmou Proton Therapy Centre Czech. Podle rozsudku pražského městského soudu se lékař pokusil zneužít svou pravomoc při snaze o vybudování protonového centra. Verdikt je pravomocný. Lze proti němu podat pouze mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu.

12.5.2017

KRIMI MIX: Vrak auta sloužící jako přístřeší vyhořel

Praha – Použití tlakové vody stačilo ve čtvrtek hasičům z Chodova k likvidaci požáru interiéru odstaveného vraku auta, k němuž byli po osmé večer voláni do Lečkovy ulice na Jižním Městě. Nikomu se nic nestalo – a i vzniklá škoda je vzhledem ke stavu postaršího peugeotu minimální.

12.5.2017

Žalobce nařídil zrušit stíhání za dodávku bot policii

Praha - Městské státní zastupitelství v Praze nařídilo zrušit stíhání čtyř lidí a firmy z oděvního holdingu Blažek kvůli zakázce na dodávku desítek tisíc párů bot pro policisty. Škoda, kterou Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyčíslila na téměř 60 milionů korun, nebyla podle žalobce doložena a závěry vyšetřovatelů neodpovídají zajištěným důkazům. Napsaly to dnes Hospodářské noviny (HN) a Právo.

11.5.2017

KRIMI MIX: Policisté odhalili cizince pracující bez povolení

Praha – Na zaměstnávání cizinců na Praze-západ si posvítila středočeská cizinecká policie. O výsledcích středeční razie ve Velkých Přílepech, Roztokách a Horoměřicích, pod jejímž krycím označením Blažena se skrývaly zejména kontroly pobytového režimu cizinců a oprávněnosti jejich zaměstnávání, informovala ve čtvrtek Michaela Nováková z kladenské policie.

11.5.2017

Kajínek je blízko svobodě. Zeman mu ještě v květnu udělí milost

Tak dlouho se o tom hovořilo, až se to zřejmě doopravdy stane. Doživotně odsouzený Jiří Kajínek by se po třiadvaceti letech měl dostat na svobodu. Prezident Miloš Zeman dnes večer v TV Barrandov potvrdil, že připravuje udělení milosti.

11.5.2017

Žena budící rozruch ve vlaku dojela až na záchytku

Praha – K zákroku proti ženě, která v té chvíli ještě nebyla na místě, byla v noci na čtvrtek volána na nádraží ve Vysočanech hlídka strážníků z Prahy 9. Přijela „naproti" agresivní 57leté cestující, které během jízdy dělala problémy vlakovému personálu svým vulgárním chováním. Dokonce cestou do Prahy fyzicky napadla průvodčí!

11.5.2017

Pomoc Ševcova u posprejování věznice označil NS za zanedbatelnou

Praha - Nejvyšší soud zrušil pravomocný odsuzující rozsudek nad ruským studentem Igorem Ševcovem, protože mladíkova pomoc při posprejování zdi ruzyňské věznice byla zanedbatelná a zcela bezvýznamná. Vyplývá to z odůvodnění rozhodnutí, které poskytl Ševcovův právník Pavel Kožoušek. Soudy anarchistovi původně uložily tříletý zákaz účasti na demonstracích.

11.5.2017

Pomůže s objasněním krádeže nahrávka pohotového svědka?

Praha – Patnáctitisícovou škodu utrpěl před týdnem řidič, jehož autu zaparkovanému v Karlíně kdosi rozbil boční okénko, aby mohl krást. Zmizely dvoje kolečkové brusle – a ještě autorádio. Na podezřelé dění ovšem zareagoval pohotový svědek – a dva muže, kteří se kolem auta stojícího v ulici Prvního pluku hodinu po čtvrtečním poledni podezřele ochomýtali, natočil. Pak přivolal policisty.

11.5.2017

Z Prahy cizinci jezdili dělat drogy do okolí

Praha – Drogové rejdy obřího rozsahu se odehrávaly v Praze i na různých místech v okolí metropole, největší úlovek ovšem kriminalisté zajistili právě v hlavním městě. V Praze 10 objevili sušárnu metamfetaminu i s 23 kilogramy drogy. Z pražského bytu také odvezli šest z celkových více než sedmi milionů korun v bankovkách různých měn, které našli v rámci akce s krycím názvem Přehrada.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies