VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

3.3.2017

Hladinu u restaurační lodi uklízeli hasiči

Praha - Únik nafty do Vltavy likvidovali v pátek hasiči z pražské centrály a z Holešovic, kteří byli po poledni přivoláni k nábřeží Ludvíka Svobody. Nafta podle slov Martina Kavky vytekla z poškozené části většího plavidla, které slouží jako restaurace.

AKTUALIZOVÁNO
3.3.2017

KRIMI MIX: Muž, který sebral majonézu, na sebe upozornil hulákáním

Praha - Tím, že nesl kbelík s ruční pumpou označený jako majonéza, a především hulákáním rušícím noční klid upoutal v pátek po půlnoci pozornost hlídky strážníků mladý muž kráčející po Václavském náměstí. Když s ním uniformy chtěly kravál probrat a řekly si o doklady, dotyčný reagoval nečekaně: kyblík odložil na zem a vzal nohy na ramena. Dostihnout se 25letého uprchlíka podařilo až v ulici Na Příkopě. Byl zpacifikován a dostal pouta.

3.3.2017

Nečasová se odvolala v kauze úniku informací BIS

Někdejší šéfka kabinetu Petra Nečase Jana Nečasová (dříve Nagyová) podala odvolání proti rozsudku v kauze úniku informací z Bezpečnostní informační služby (BIS). Uvedla to dnes ČT24 s odvoláním na mluvčí pražského městského soudu Markétu Puci. 

3.3.2017

Počet odhalených anabolik se ztrojnásobil

Praha - Odhalených případů pašování anabolik v poštovních zásilkách přibývá. Ruzyňští celníci, kteří mají na starosti i kontroly na celní poště v Praze 5, od počátku roku našli 26 balíčků s látkami zneužívanými pro růst svalové hmoty, zatímco loni měli během ledna a února jen devět „záchytů". O výrazném nárůstu nelegálních dovozů přípravků s hormonálním účinkem v pátek informovala Šárka Miškovská z ruzyňského celního úřadu.

3.3.2017

Za zardoušení partnerky uložil soud 14,5 roku vězení

Praha - Za loňské zardoušení partnerky v bytě v pražských Vysočanech v pátek soud uložil Liboru Léblovi 14,5 roku vězení a ústavní protialkoholní léčení. Verdikt není pravomocný. Lébl se k činu přiznal po několika dnech, kdy se opil v restauraci bez peněz na zaplacení útraty. Na útok si prý příliš nevzpomíná, podle soudních lékařů tělo ženy napadal i po její smrti různými způsoby, například kopáním, nožem nebo dřevěnou tyčí.

3.3.2017

Hydranty a hasičáky ohrožují zloději a vandalové

Praha - Loni jich bylo 458, v průměru tedy téměř devět týdně. To jsou fakta o požárech v pražských domácnostech. Ano: to, že hasiči v hlavním městě vyjíždějí na pomoc lidem, kterým doma hoří, přichází podle statistik častěji než jednou denně. A faktem také zůstává, že pohotový zásah na samém počátku může často zabránit velkému maléru.

AKTUALIZOVÁNO
2.3.2017

Pražský soud musí znovu řešit Ošťádalovu žalobu kvůli profesuře

Brno, Praha - Nejvyšší správní soud (NSS) ve čtvrtek sice zamítl kasační stížnost Ivana Ošťádala a Univerzity Karlovy kvůli údajné nečinnosti prezidenta v řízení o jmenování fyzika profesorem, jejich druhé stížnosti ale vyhověl. Městský soud v Praze tak bude znovu řešit žalobu směřující proti rozhodnutí o nejmenování Ošťádala, kterou původně označil za opožděnou. Vyplývá to z úřední desky, shání podrobnosti.

2.3.2017

KRIMI MIX: Nůž sebevrah nakonec odevzdal policistům

Praha - Zachránit 38letého sebevraha, který na rozloučenou s tímto světem zavolal na tísňovou linku, se podařilo policistům z vinohradského oddělení hlídkové služby. Podrobnosti dramatu, které se odehrálo na Karlově náměstí již na sklonku února, připomněl ve čtvrtek Jan Rybanský z ředitelství pražské policie.

2.3.2017

Letošní prázdniny Seveřanů? V Praze byl klid

Praha - Jeden trestný čin a tři přestupky. Až nečekaně příznivá je z pohledu policistů bilance prázdninové návštěvy studentů ze severských zemí. To si v uplynulých letech užívali prázdnin v Praze takovým způsobem, že si vybudovali pověst problémových pijanů. Letos se objevili opět, byť v menším počtu – a pošramocenou reputaci si napravili. Vyplývá to alespoň ze slov Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie.

1.3.2017

Koho zachytily kamery v hotýlku v Jílovém?

Praha - Objasnit krádež vybavení z pokoje v místním hotýlku se již od 30. ledna snaží policisté z Jílového u Prahy. Věří, že pomoci by mohl kamerový záznam, který zachycuje pohyb muže a ženy. Oba policisté vnímají jako důležité svědky prošetřované události, jejichž výpovědi mohou objasnit důležité okolnosti případu, konstatoval ve středu policista Zdeněk Chalupa.

1.3.2017

Squatteři neuspěli, NSS druhou stížnost na zásah v Miladě zamítl

Brno, Praha - Skupina zastánců squattingu s konečnou platností neuspěla se žalobou kvůli údajně nepřiměřenému policejnímu zásahu při vzpomínkové akci v objektu Milada v Praze. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl jejich druhou kasační stížnost, vyplývá z úřední desky.

1.3.2017

Pražskou policii ve středu posílily desítky Moravanů

Praha – Sbor pražské policie, kde k naplnění plánovaných početních stavů chybí přijmout více než čtyři stovky mužů a žen, který by oblékli volné uniformy, posílil během jediného dne o 140 příslušníků. Ve středu dorazily první skupiny policistů z dalších regionů, kteří budou kolegům v metropoli vypomáhat vždy na čtvrt roku.

1.3.2017

Krimi mix: Cizinci chtěli zmizet s cizími batohy. Neutekli

Praha /VIDEO/ - Příležitost dělá zloděje. Tahle moudrost se opět potvrdila na Staroměstském náměstí, kde si čtveřice cizinců v úterý odložila batohy na lavičku a odešla. Opuštěné věci nenechali bez povšimnutí 49letý muž a o rok mladší žena – rovněž z ciziny.

1.3.2017

Násilníci napadli v metru muže, operována byla seniorka

Praha /VIDEO/- Jména dvou útočníků i dívky, která napadení přiblížila, už kriminalisté III. pražského obvodu znají – přesto nadále hledají svědky konfliktu v metru s velice smutnými následky. Vážné zranění utrpěla seniorka, na kterou agresoři vůbec neútočili. Srazili ji totiž utíkající aktéři, připomněl ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Šestasedmdesátiletá žena má zranění ramene a kyčle, jež si vyžádala operaci.

1.3.2017

V souvislosti s vraždou na Smíchově mají být souzeni i policisté

Praha – V souvislosti s kauzou Michelle S., která podle obžaloby loni v létě jen pár hodin po svém propuštění z psychiatrické nemocnice ubodala v nákupním centru na Smíchově náhodně vybranou zákaznici (tenhle případ útoku nožem sebraným z regálu s domácími potřebami v pondělí otevře Městský soud v Praze) zřejmě zamíří do jednací síně také dvojice policistů z Prahy 1. Generální inspekce bezpečnostních sborů předala Městskému státnímu zastupitelství návrh na obžalobu příslušníků policie, kteří převoz ženy na psychiatrii zajišťovali.

AKTUALIZOVÁNO
1.3.2017

KRIMI MIX: V chatové oblasti přinesl rozruch nález granátu

Praha – Nález granátu v Braníku zaměstnal ve středu dopoledne složky integrovaného záchranného systému. Munice, která by mohla představovat nebezpečí, byla objevena nedaleko Branického pivovaru – v chatové oblasti u Branického potoka poblíž ulice Na Výstupu.

AKTUALIZOVÁNO
1.3.2017

Policie narazila i ve druhé Rathově kauze, soud odposlechy neuznal

Krajský soud v Praze vrátil policii k došetření druhou větev korupční kauzy kolem bývalého hejtmana Davida Ratha kvůli nezákonně pořízeným odposlechům. Uvedl to dnes Český rozhlas (ČRo). Má k dispozici usnesení soudu, který o tom rozhodl v lednu. Případ se týká manipulace veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic, kriminalisté v něm navrhli obžalovat devět lidí a osm firem včetně stavební společnosti Metrostav.

28.2.2017

V únoru zemřelo při nehodách 27 lidí, o čtyři méně než loni

Během února zahynulo na českých silnicích podle předběžných údajů zatím 27 lidí. Je to o čtyři méně než za loňský únor, který byl ale vzhledem k přestupném roku o jeden den delší. Dnes to večer řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Od začátku roku si dopravní nehody dosud vyžádaly 57 usmrcených, za první dva měsíce roku 2016 to bylo o jednoho více.

28.2.2017

Trestní stíhání exšéfa Hradní stráže Prskavce bylo zastaveno

Praha - Státní zástupkyně podmíněně zastavila trestní stíhání bývalého velitele Hradní stráže Petra Prskavce. Vyšetřován byl kvůli podezření z podvodu. Státní zástupkyně pro Prahu 6 Jindra Janáčová přímo nesdělila, že rozhodnutí se týká Prskavce, vyplývá to ale z kontextu.

28.2.2017

KRIMI MIX: Opilý muž se domáhal pistole. Aby se zastřelil

Praha /VIDEO/ -  Služební zbraně strážníka, s níž zřejmě chtěl spáchat sebevraždu, se opakovaně domáhal 29letý muž, na jehož jednání se podepsalo nejenom psychické onemocnění, ale také silná opilost. O incidentu, který se odehrál u železniční stanice v Holešovicích, informovala v úterý Irena Seifertová z centrály městské policie.

28.2.2017

Policie navrhla obžalovat čtyři lidi za poničení HateFree podniků

Praha - Pražská policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli posprejování kaváren a obchodů zapojených do projektu HateFree neonacistickými symboly. U pátého obviněného stíhání podmíněně zastavila.V úterý to uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Čtveřice údajných spolupachatelů čelí obvinění z poškození cizí věci a z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

28.2.2017

Stovky padělků vůní našli celníci v parkujícím autě

Praha - Padělky parfémů, jejichž prodejní cena by v případě, že by se jednalo o originály, dosahovala téměř milionu korun, odhalili pražští celníci. V úterý o tom informovala Ivana Kurková z Celního úřadu pro hlavní město Prahu. Nelegální napodobeniny žádaných vůní odhalili v Praze 4 poté, co si ve čtvrtek na parkovišti před provozovnou hojně rozšířeného obchodního řetězce na pomezí Krče a Lhotky vyhlédli ke kontrole Volkswagen Touran s polskými značkami.

28.2.2017

Komínem vyletí patnáct tun ozdobných gumiček

Praha - Přes dva roky se táhlo řízení týkající se tehdy velmi populárních gumiček a plastových stavů pro jejich úpravu Rainbow Loom, jejichž padělky ruzyňští celníci v září 2014 zabavili na Letišti Václava Havla Praha. V několika zásilkách dovezených z Číny tehdy odhalili celkem 30 tun nelegálních napodobenin těchto ozdob. Zboží, jehož propuštěním do volného oběhu by vlastníkovi práv duševního vlastnictví k ochranné známce a průmyslovému vzoru vznikla škoda vyčíslená na 38 milionů korun, putovalo do celních skladů, kde čekalo na svůj další osud.

AKTUALIZOVÁNO
27.2.2017

KRIMI MIX: Pranici dvou žen odnesly židle i zeď

Praha - Zasvé zvalo několik židlí, poničen byl i stůl – a ani sádrokartonová zeď neunikla proražení. Takové následky o víkendu přinesla rvačka dvou žen, které se do sebe pustily v bistru v Českomoravské ulici. Strážníci z Prahy 9, kteří byli na místo přivoláni, posléze zjistili, že příčinou potyčky se stal partner mladší z nich.

AKTUALIZOVÁNO
27.2.2017

Od počátku roku celníci vyklidili osm nelegálních heren

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Bojovat proti nelegálnímu hazardu se daří velmi úspěšně, pochlubili se v pondělí pražští celníci. Dozor nad hazardními hrami je novou kompetencí, kterou mají od počátku roku – a za necelé dva měsíce objevili na území hlavního města osm nelegálních heren.

27.2.2017

Stánkař se u soudu přiznal k zardoušení družky v pražském bytě

Praha - Šestačtyřicetiletý Libor Lébl v pondělí u pražského městského soudu přiznal, že loni v létě po hádce zardousil svou o rok starší družku. Muž tvrdí, že si na útok kvůli opilosti příliš nepamatuje. Připustil však, že do bezvládné ženy následně kopal, bodl ji a snažil se jí poškodit zuby dřevěnou tyčí, protože na ni měl vztek. S mrtvou partnerkou sdílel byt ještě několik dalších dní a rozesílal za ni textové zprávy příbuzným. Poté se udal v restauraci.

AKTUALIZOVÁNO
27.2.2017

V Kbelské ulici se srazily kamiony a nizozemský autobus, osm lidí zraněno

Praha - V Kbelské ulici v Praze 9 se v pondělí dopoledne srazila dvě nákladní auta a autobus z Nizozemska. Při nehodě bylo zraněno osm lidí z autobusu, včetně řidiče, který byl ve vozidle zaklíněn a utrpěl rozsáhlá zranění nohou. Silnice byla zhruba hodinu uzavřena, v 11.15 byl provoz uvolněn jedním jízdním pruhem. V pondělí to řekli mluvčí policie Jan Daněk a záchranné služby Dominik Horn.

AKTUALIZOVÁNO
27.2.2017

Dálnici D1 uzavřely ve směru na Prahu dvě nehody, jeden zraněný

Mirošovice u Prahy - Dvě nehody uzavřely v pondělí dopoledne dálnici D1 mezi 29. a 21. kilometrem ve směru na Prahu. Při první nehodě na kilometru 21,5 narazil kamion zezadu do osobního vozu, nikdo se nezranil. Druhá nehoda pěti aut se stala v koloně, která se vytvořila za místem první srážky. Při hromadné nehodě se podle mluvčího policie Pavla Truxy zranil lehce jeden člověk. Krátce po 12.00 byl provoz na dálnici obnoven jedním jízdním pruhem, chvíli před 13.00 hodin byl provoz obnoven bez omezení.

27.2.2017

Pražští strážníci loni uložili pokuty za 68 milionů

Praha /INFOGRAFIKA, RASTR/ – Menší pozornost věnovat běžným řidičům – ať už tomu, jak rychle jedou, nebo jak parkují – a naopak se více zaměřit na ty, kteří svým chováním obtěžují spořádané občany. Především na rušitele nočního klidu. Takovou představu má většina lidí o činnosti strážníků. Přesně tohle se děje, ujišťuje ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster. Jen prý sami řekněte: kdy jste naposledy viděli v ulicích hlavního města strážníky s radarem?

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2017

KRIMI MIX: Pět řidičů popilo, čtyři měli drogy

Praha - Bazary, sběrny surovin, ubytovny, squaty i restaurační provozy. A také rekreační objekty – policisté obešli 413 chat, aby zkontrolovali, zda se do nich nikdo nevloupal – nebo silnice s intenzivními dopravními kontrolami. To všechno byla místa, jimž policisté v Praze 4 a 10 věnovali mimořádnou pozornost v rámci bezpečnostní akce Paradox, která se protáhla od čtvrtka až do víkendu – končila totiž až páteční půlnocí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies