VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

29.4.2017

Policistům, co zasahovali proti Sudků, chtěl soud uložit podmínky

Praha - Policistům, kteří loni v létě zasahovali proti Michelle Sudků poté, co se pokusila uškrtit zákaznici kavárny, chtěl původně Obvodní soud pro Prahu 1 trestním příkazem uložit podmíněné tresty. Na dotaz médií to řekla mluvčí soudu Pavla Hájková. Soud uznal policisty vinnými na konci března, státní zastupitelství však proti rozhodnutí podalo odpor, věc proto soudkyně Helena Králová musí projednat v hlavním líčení. Jednání nařídila na 25. května

28.4.2017

Hledaný muž z Boleslavi prý mohl zmizet v Praze

Praha - V Praze by podle poznatků kriminalistů z Mladé Boleslavi mohl pobývat 49letý muž s bydlištěm v tamějším regionu, na kterého byl vydán příkaz k zatčení společně s příkazem k dodání do výkonu trestu odnětí svobody.

28.4.2017

S žalobou na Prahu asociace provozovatelů vozítek segway neuspěla

Praha – S žalobou na Prahu, jejíž představitelé vydali loni vyhlášku zakazující vjezd vozítek typu segway do širšího centra metropole, neuspěla v pátek u Městského soudu v Praze asociace provozovatelů těchto dopravních prostředků. U soudu to šlo rychle a bez toho, že by se nějak detailně probíraly souvislosti. Soudkyně Eva Pechová uvedla, že nařízení obce nepodléhá přezkumu soudem – podat proti němu žalobu tak není možné. To, jak hlavní město postupovalo, podle soudu vychází ze zákona o provozu na pozemních komunikacích

28.4.2017

Taxikář vozil lidi, i když přišel o papíry

Praha – Taxikáře, který vozil pasažéry navzdory zákazu řízení, odhalili ve čtvrtek odpoledne strážníci z hlídkového útvaru pražské městské policie. Stalo se to ve chvíli, když se rozhodli zkontrolovat taxikáře, který právě vysadil pasažéry před letištní halou na Ruzyni.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2017

V domě s hořící střechou nebyli žádní lidé

Praha – Požár střechy řadového rodinného domu likvidovali v pátek dopoledne hasiči v Kostelci nad Černými lesy na pomezí Prahy-východ a Kolínska. Do Prokopovy ulice se před devátou hodinou začaly sjíždět nejen vozy profesionálních hasičů z Říčan a Českého Brodu, ale také dobrovolné jednotky z Mukařova, z Kouřimi i přímo z Kostelce.

27.4.2017

KRIMI MIX: Pohřešovaný doma nechal dopis na rozloučenou

Praha – Doma zanechal dopis na rozloučenou a odešel neznámo kam. To ve čtvrtek uvedl Jan Daněk z ředitelství pražské police o 39letém muži původem z Mostecka, který nyní bydlí v pražské Dubči. „Je tedy důvodná obava, že by se mohl pokusit o sebevraždu," uvedl Daněk.

27.4.2017

Hradil nedostane 232 milionů korun za obstavení akcií při stíhání

Praha - Bývalý ředitel Kovohutí Břidličná Ondřej Hradil, který chtěl po státu 232 milionů korun za obstavení akcií při trestním stíhání, peníze nedostane. Pražský městský soud ve čtvrtek zamítl jeho odvolání a potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2 z loňského října. Podle nyní pravomocného verdiktu bylo obstavení akcií při Hradilově trestním stíhání v souladu se zákonem.

27.4.2017

Věci hořící na posteli vyletěly oknem, škoda dosáhla necelých 30 tisíc

Praha – Popáleniny na rukou, jež mu ošetřovali záchranáři, utrpěl uživatel bytu v osmém patře panelového domu na Jižním Městě, který ve středu bojoval s požárem. Před osmou večer vyhodil z okna lůžkoviny a část hořícího vybavení pokoje, které se podle hasičů vznítily v důsledku nedbalosti. Požár nakonec způsobil škody odhadované na necelých 30 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na statisíce.

26.4.2017

Kde se dostal k alkoholu, školák strážníkům nepřiznal

Praha – Skoro až překvapena výsledkem dechové zkoušky byla hlídka strážníků z Prahy 9, která nechala fouknout do detektoru 13letého chlapce. Irena Seifertová z centrály městské policie ve středu informovala, že školáka strážníci nalezli krátce po osmé večer při rutinní kontrole náměstí Organizace spojených národů. Pozornost upoutal tím, že zvracel.

26.4.2017

Rath i advokát Pacovský musí soudu doplnit důkazy

Praha - Bývalý hejtman David Rath, který žaluje advokáta Michala Pacovského kvůli jeho výrokům pro média, musí podle soudu doplnit některé důkazy. Stejně by měl svá tvrzení prokázat i Pacovský. Rath požaduje omluvu a 100 tisíc korun kvůli advokátově tvrzení, že ho bývalý poslanec a jeho obhájci obelhali. V projednávání žaloby ve středu pokračoval Obvodní soud pro Prahu 2, jednání odročil na konec června. Pacovský je strýcem soudce, který rozhodoval v Rathově kauze údajného braní úplatků za ovlivňování zakázek Středočeského kraje. Rathovi soud nepravomocně uložil 8,5 roku vězení, rozsudek později zrušil odvolací soud.

26.4.2017

Konflikt u zastávky provázela střelba. Šest ran!

Praha – Nebyl sice ve službě, ale ve správný moment byl na správním místě – a připravený zakročit, když zjistil, že se děje něco nepatřičného. Tak lze shrnout počínání středočeského celníka, který v době volna na zastávce autobusu v pražských Kobylisích odzbrojil muže střílejícího z pistole. Podrobnosti události ze sobotního večera přiblížila ve středu Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj.

AKTUALIZOVÁNO
26.4.2017

V Praze se střílelo, dopaden byl řidič auta ukradeného v Rakousku

Praha – Dramatický závěr mělo přeshraniční pátrání po ukradeném autě. Až s použitím varovného výstřelu se ve středu dopoledne podařilo pražským dopravním policistům zastavit řidiče utíkajícího od vozu, který do metropole dorazil až z Rakouska!

26.4.2017

Soud zamítl Rathovu žalobu kvůli nákladům spojených s vazbou

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 ve středu zamítl žalobu bývalého hejtmana Davida Ratha, který požadoval skoro 60 tisíc korun za náklady, které mu údajně vznikly v souvislosti s nezákonnou vazbou. Dalších 30 tisíc pak chtěl Rath za to, že byl k soudu podle svých slov "vlečen" v poutech, což ho v očích veřejnosti dehonestovalo. Rozsudek zatím není pravomocný, exhejtman se může odvolat k pražskému městskému soudu.

26.4.2017

Sitta je šéfem přejmenovaného Neographu, rozhodl předběžně soud

Praha - Pražský městský soud v pondělí jmenoval předběžným opatřením Vladimíra Sittu statutárním ředitelem papírny Security Paper Mill (dříve Neograph). Vyšlo to najevo ve středu, kdy měl odvolací senát téhož soudu rozhodnout o Sittově žalobě proti vyhazovu z Neographu. Zakladatel papírny svědčí proti lobbistovi Ivu Rittigovi v případu předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik, které vyráběl právě Neograph. Tvrdí, že výpověď byla mstou za jeho mediální vyjádření k této kauze.

25.4.2017

Soud: žena žádající o pomoc policii nepatří do léčebny

Brno, Praha – Až v Brně našla zastání žena, kterou v Praze soudy na základě znaleckého posudku posílaly do péče psychiatrů. Ani tam to ale nevyšlo napoprvé: Nejvyšší soud ČR pražské verdikty potvrdil – a teprve Ústavní soud ČR rozhodl jinak. S tím, že v kauze táhnoucí se půl druhého roku došlo k porušení práva na ochranu osobní svobody stěžovatelky.

25.4.2017

Za pobodání bytného soud vyměřil 12 let v nepřísnější věznici

Praha – Na 12 let poslal v úterý Městský soud v Praze 58letého Pavla M. do věznice se zvýšenou ostrahou. To, že dotyčný v opilosti zaútočil na seniora, který ho kvůli problémům s placením nájmu vykázal ze své zahradní chatky v kolonii Višňovka, vyhodnotil senát Pavla Bendy jako pokus o vraždu předchozím rozmyslem.

25.4.2017

Generální inspekce prověřuje elitní detektivy

Praha – Sami předmětem prošetřování ze strany Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se stali detektivové z policejního prezidia zařazení do týmu Tempus, který se věnuje takzvaným pomníčkům – dosud neobjasněným závažným případům. Včetně vražd bez pachatele, u kterých hrozí uplynutí promlčecí lhůty.

AKTUALIZOVÁNO
25.4.2017

Soud osvobodil muže obžalovaného z házení vajec na Zemana

Praha - Trestní soud zprostil viny Jindřicha Frühaufa, který podle obžaloby hodil dvě vejce směrem k prezidentovi Miloši Zemanovi. Soudce uvedl, že se skutek nepodařilo prokázat. Důchodce z Kladna vinu popíral, vypověděl, že na shromáždění pouze troubil na vuvuzelu. Za výtržnictví mu hrozily až dva roky vězení, státní zástupkyně pro něj navrhla peněžitý trest 25 tisíc korun. Úterní verdikt není pravomocný.

25.4.2017

Úlovek za jednu noc: řidič se zákazem, další pod vlivem

Praha – Hned dva problémové šoféry odhalila během noci na pondělí stejná hlídka městské policie z Prahy 12. Nejprve vyhmátla muže se zákazem řízení. Na toho ji ve Lhotecké ulici upozornil rozbitý přední světlomet auta, za jehož volantem dotyčný seděl. Když ho strážníci v Mráčkově ulici zastavili, došlo na předkládání dokladů. Ty však jaksi nebyly kompletní – chyběl řidičák. Vyšlo pak najevo, že 23letý muž ani nemá co ukázat – byl mu vysloven zákaz řízení.

AKTUALIZOVÁNO
25.4.2017

KRIMI MIX: Shořel záchod na stavbě, budku zapálil žhář

Praha – Terčem žhářských útoků se v ulicích Prahy už nestávají jen odpadkové koše, kontejnery na sběr odpadu a sem tam nějaké auto. V bezpečí nejsou ani záchodky. Ukázalo se to v noci na úterý, kdy neznámý pachatel zapálil mobilní toaletu na stavbě rekonstruované komunikace v Nuselské ulici. 

24.4.2017

Sprejera chytili přímo při činu. Ještě za světla

Praha – Malůvky, jejich uměleckou hodnotu zřejmě ocení především sám autor, se 21letý muž nerozpakovat stříkat na betonovou zídku přímo před očima strážníků. O zásahu hlídky z Prahy 10 z pátečního večera informovala v pondělí Irena Seifertová z centrály pražských strážníků. V Záběhlické ulici strážníci dotyčného zastihli přímo při činu. Bylo ještě světlo, a tak bylo dobře vidět, co se děje.

24.4.2017

Jednání soudu v kauze útoku na vlak se zadrhlo

Praha – Nečekaným směrem se vyvinulo projednávání kauzy údajných příprav útoku zavánějícím terorismem, v souvislosti s nimiž loni v srpnu stanuli před pražským městským soudem dva muži a žena označovaní jako anarchisté; dalším dvěma ženám klade obžaloba za vinu, že o počínání svých známých věděly, ale nepodnikly nic, aby akci zabránily. Předsedkyně senátu Hana Hrnčířová odročila jednání na neurčito – a jednoho člena soudního senátu vyloučila.

24.4.2017

Přes den vyklízeli tržnici, v noci pak hernu

Praha – Jako perný den pro celníky v metropoli označila v pondělí Ivana Kurková z centrály pražských celníků čtvrtek minulého týdne. V rozpětí pouhých několika hodin se podařilo zajistit na tržnici v Libuši větší množství padělků textilu a zlikvidovat hernu ve Stodůlkách, která podle zjištění celní správy fungovala nelegálně. Ani v jednom případě přitom celníci netroškařili – šlo o vcelku „velké rány".

24.4.2017

Jana Nečasová znovu stojí před soudem. Předchozí rozsudky byly zrušeny

Soud dnes začal potřetí veřejně projednávat kauzu údajného zneužití Vojenského zpravodajství, která stála v roce 2013 za pádem vlády premiéra Petra Nečase (ODS). Obžalobě čelí Nečasova manželka Jana, dříve Nagyová a trojice zpravodajců Ondrej Páleník, Milan Kovanda a Jan Pohůnek. Předchozí osvobozující rozsudky zrušil odvolací senát, který kauzu nakonec odebral původní soudkyni kvůli pochybám o její nestrannosti.

24.4.2017

Kauzu Vojenského zpravodajství začne projednávat nová soudkyně

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 v pondělí začne potřetí veřejně projednávat kauzu údajného zneužití Vojenského zpravodajství někdejší šéfkou kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Janou Nagyovou (dnes Nečasovou). Obžalobě čelí vedle Nečasové trojice zpravodajců. Případ bude řešit nová soudkyně Pavla Hájková. Předchozí soudkyni Heleně Králové ho odebral odvolací senát kvůli pochybnostem o její nestrannosti a kvůli nelogickému hodnocení důkazů.

AKTUALIZOVÁNO
24.4.2017

KRIMI MIX: Požár ve squatu se obešel beze škod, ale ne bez zranění

Praha – Sedmnáct lidí uteklo před ohněm ještě před příjezdem požárních vozů, sedmnáct minut pak hasičům z pražské centrální stanice trvalo, než po svém příjezdu dostali plameny pod kontrolu. Tak to v noci na pondělí vypadalo v Jeseniově ulici na Žižkově, kam byli hasiči voláni půl druhé hodiny po půlnoci k požáru ve squatu.

23.4.2017

Hasiči vyklízeli hotel v centru, požár ale nenašli

Praha – Co se vlastně stalo, se zjistit nepodařilo – jisté však je, že ke zdravotní újmě nikdo nepřišel. A třebaže se nepodařilo zjistit, že by v hotelu v centru Prahy v neděli odpoledne hořelo, byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Nakonec vše vyřešil příjezd tří jednotek pražských hasičů: týmů z centrální, krčské a holešovické stanice. Preventivně byla přivolána také záchranná služba – pomoc zdravotníků ovšem nikdo nepotřeboval.

AKTUALIZOVÁNO
23.4.2017

Mladý cizinec zkopal seniora. Ten se nechtěl nechat okrást

Praha – Zabránit brutálnímu napadení seniora čekajícího na autobus náhodní svědci nemohli – díky jejich pohotovému zásahu ale podezřelý cizinec neunikl. Takové byly souvislosti násilného skutku, jehož přesné okolnosti kriminalisté III. obvodu pražské policie prošetřují od neděle 16. dubna. Zjištěná fakta naznačují, že 70letý muž čelil útoku (podobajícímu se spíše utlimátním zápasům v kleci než pouliční potyčce) kvůli tomu, že se nechal pokojně okrást.

23.4.2017

Chovanec chce od policie důkazy o existenci internetové hry Modrá velryba

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) chce od policie důkazy o tom, zda opravdu existuje internetová hra Modrá velryba, která prý vyzývá hráče k sebevraždě. Řekl to dnes v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce (OVM). Policie před hrou v minulých dnech varovala, podle expertů jde ale jen o poplašnou zprávu (tzv. hoax). Chovanec proto požaduje od policejního prezidenta Tomáše Tuhého, aby do dvou týdnů veřejnosti informace policie vysvětlil.

22.4.2017

Cizinec s falešným pasem chtěl vybruslit ze šlamastyky pomocí úplatku

Praha /VIDEO/ – Skončil ve vazbě úplatek nabízející Ukrajinec, kterému je 44 let, nebo jde o cizince o rok staršího? Odpovědět na tuhle ukázku pražští policisté zatím nedovedou; koho vlastně zadrželi, stále zkoumají. Muž, jehož totožnost zatím zůstává neznámá, nabídl hned trojí údaje o své identitě. Zatím je potvrzeno jen to, že není z Rumunska, jak napovídaly doklady, které předložil původně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies