VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

20.7.2017

Celníci zlikvidovali dvě herny. V Praze 3 a 4

Praha – Šest hracích automatů zajistili pražští celníci na sídlišti Kamýk v provozovně v areálu obchodního centra, jíž chybělo povolení k provozování hazardních her. To se stalo před týdnem, připomněla ve čtvrtek Ivana Kurková z Celního úřadu pro hlavní město Prahu.

20.7.2017

Lupiče, který zranil seniorku, pomohl dopadnout bosý kuřák

Praha/VIDEO/ – Zadržet muže podezřelého z loupeže na ulici se podařilo díky kouření. Opravdu! Právě muž, který si v Jažlovické ulici zašel zapálit na balkon, se stal svědkem přepadení 77leté ženy. K té krátce po deváté hodině přiskočil muž, který se seniorce snažil strhnout kabelku, informoval ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

20.7.2017

Sněmovní kancléř Morávek bral protiprávně odměny

Současný kancléř Poslanecké sněmovny Jan Morávek pobíral v minulosti odměny za členství v dozorčích radách tří firem, ačkoliv to bylo v rozporu se zákonem. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny, podle kterých se Morávek nechoval podle pravidel ani poté, co v platnost vstoupil služební zákon. Morávek pochybení uznává.

20.7.2017

Bývalý bankéř prodával za miliony padělané obrazy celebritám

Praha - Bývalý bankéř Komerční banky Radek Pokluda prodával za miliony korun obrazy, které byly podle policie padělky. Podvedeným tvrdil, že umělecká díla jsou z majetku banky. Pokluda měl v bance na starosti primárně VIP klienty. Mezi podvedené se řadí například herečka Jiřina Bohdalová, režisér Ivan Zachariáš či ředitel rádia Impuls Jiří Hrabák. Po bankéři policie pátrá, zmizel do zahraničí. Informoval o tom ve čtvrtek zpravodajský web Českého rozhlasu iROZHLAS.cz.

20.7.2017

Soud začne vyslýchat obžalované v kauze trafik pro poslance

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 ve čtvrtek začne vyslýchat obviněné v případu takzvaných poslaneckých trafik. Obžalobě z podplácení trojice někdejších zákonodárců z ODS funkcemi čelí bývalý premiér Petr Nečas, jeho manželka Jana (dříve Nagyová) a bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček. Kauza vedla v roce 2013 k pádu Nečasovy vlády.

20.7.2017

Antisemita Adam Bartoš míří před soud

Obvodní soud pro Prahu 1 se dnes začne zabývat případem předsedy krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše, který čelí obžalobě z podněcování nenávisti, hanobení národa a popírání a schvalování genocidy.

19.7.2017

KRIMI MIX: Legrace, při níž se nestalo nic strašného, hájil se muž se sprejem

Praha /VIDEO/ – Byla to legrace – a nic strašného se přece nestalo. Těmito slovy komentoval své počínání 37letý muž, přistižený jako sprejer v železniční stanici Praha-Smíchov. Ve středu to uvedla Michaela Teplá z centrály městské policie, podle jejích slov v pondělí odpoledne „jen tak ze srandy“ sprejovaly po nástupišti tři osoby. „Jejich vysvětlení, že to bylo myšleno z legrace, zřejmě podpořil alkohol, který při tom konzumovaly,“ poznamenala Teplá.

19.7.2017

Muž, který boural, si ukradl stejné auto v bazaru

Praha /VIDEO/ – K překvapivému rozuzlení dospěli kriminalisté řešící krádež Alfy Romeo z autobazaru ve Vysočanech, kde muž vystupující v roli zákazníka po zkušební jízdě vrátil prodavači podobné klíčky – a ty pravé posléze použil k tomu, aby s vozem ujel. Když policisté zveřejnili kamerové záběry, požádali veřejnost o pomoc a s informacemi získanými od občanů si pro 46letého podezřelého zajeli do středních Čech, detektivové vyslechli, jak to vlastně bylo.  

19.7.2017

Soud v trestní kauze OKD předvolal jako svědka premiéra Sobotku

Praha - Soud, který projednává trestní kauzu spojenou s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září. Sobotka, který v době prodeje státního podílu OKD zastával post ministra financí, bývá kvůli údajně nevýhodnému rozhodnutí terčem kritiky. Výtky dlouhodobě odmítá a trvá na tom, že stát akcie prodal za tržní cenu.

19.7.2017

Za smrt novorozence snížil soud ženě trest z 15 let na devět

Praha - Žena z Chrudimska, která se nepostarala o své čerstvě narozené dítě a jeho tělo později ukryla do krabice, si ve vězení odpyká devět let. Původní patnáctiletý trest za vraždu jí dnes výrazně snížil Vrchní soud v Praze. Podle odvolacího senátu se matka o vraždu jen pokusila, protože není zcela zřejmé, zda dítě nepřišlo na svět už mrtvé. ČTK to dnes řekl mluvčí soudu Jan Fořt.

19.7.2017

Plameny ve vybuchující chatě likvidovali hasiči ze středních Čech i z Prahy

Praha – V ohrožení byli lidé i zvířata. Těmito slovy přiblížil Ladislav Hololomčík z centrály středočeských hasičů situaci na místě požáru chaty, k němuž se v úterý sjely do Chýně na Praze-západ týmy profesionálních hasičů z Kladna i z pražských stanic na Petřinách a na Smíchově. „Postupně vyrazily i dobrovolné jednotky obcí Hostivice, Hostouň, Hřebeč, Chyňava, Chýně, Jeneč a Rudná,“ připomněl Holomčík s dodatkem, že velitel zásahu nechal vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu.

19.7.2017

Požár ordinace o sobě dal v centru vědět ve dvou ulicích

Praha – Několik jednotek hasičů zasahovalo v úterý večer v Palackého ulici v centru metropole, jam byly přivolány před osmou hodinou do prostor polikliniky. „Hoří strop v jedné z lékařských ordinací,“ vysvětlovali, co se odehrává za hradbou požárních vozidel, zvědavcům policisté, kteří střežili nejbližší okolí. V době zásahu byla ulice nejenom neprůjezdná, ale dočasně zůstala neprůchodná i pro pěší.

18.7.2017

KRIMI MIX: V kuchyni vyšlehly plameny, spolykaly statisíce

Praha – Na 900 tisíc korun se v úterý vyšplhala škoda způsobená požárem v restauraci v Braníku. Do tamější ulice Za Mlýnem se dopoledne sjely jednotky ze stanic v Modřanech, v Krči i z centrály. Plameny, které vyšlehly v kuchyni, se částečně rozšířily i na střechu, kde byly poškozeny části krytiny i krovu.

AKTUALIZOVÁNO
18.7.2017

Taxikář hrozil smrtí recepčnímu, který se zastal okrádaných zákazníků

Praha – Umírání bude pomalé a bolestivé. Tuhle hrozbu slyšel od naštvaného taxikáře recepční hotelu Jiráskova náměstí, který se zastal dvojice turistů. Ti se nechali dovézt k hotelu z Rytířské ulice – načež taxikář za necelé dva kilometry jízdy požadoval 1920 korun.

18.7.2017

Inspekce chce obžalovat dva lidi za úmrtí vězně kvůli metadonu

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) navrhla obžalovat jednoho příslušníka a jednu zaměstnankyni Vězeňské služby v souvislosti s úmrtím vězně po nesprávném podání metadonu. V úterý to sdělila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Muž zemřel v pankrácké věznici loni o Vánocích.

18.7.2017

Kolo za sto tisíc zmizelo majiteli přímo před očima

Praha /VIDEO/ – Krádež drahého elektrokola se snaží objasnit policisté za Zahradního Města. Již od konce června pátrají po zloději, který bicykl za sto tisíc korun, původně opřený o plot zahrádky restaurace, odvezl z Průběžné ulice. „Podle kamerových záběrů měl majitel kolo na očích a dalo by se předpokládat, že si ho nikdo nedovolí ukrást. Opak byl ale pravdou,“ uvedl v úterý Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

18.7.2017

KRIMI MIX: Před nástupem do vězení se žena skrývala půl roku

Praha/VIDEO/ – Hledanou 54letou ženu, která se půl roku vyhýbala nástupu do výkonu trestu, se podařilo zadržet kriminalistům IV. obvodu pražské policie spolupracujícím s detektivy z odboru cíleného pátrání na policejním prezidiu.

18.7.2017

Detektivové hlásí odhalení mezinárodního gangu. Dodával marihuanu a kokain

Praha - Při zásazích v Praze a ve Středočeském kraji policisté zlikvidovali 11 dobře vybavených pěstíren marihuany (z nichž deset bylo aktivních a jedna ještě nefungovala). Zajistili 7246 rostlin konopí v různých stadiích růstu, 34 kg marihuanové sušiny, ale také kilogram kokainu a 55 tisíc eur v hotovosti.

18.7.2017

Ministerstvo práce žaluje exředitele sociální správy kvůli prodeji bytů

Ministerstvo práce podalo trestní oznámení na exředitele České správy sociálního zabezpečení Viléma Kahouna a jeho náměstka Karla Choda kvůli privatizaci služebních bytů.

17.7.2017

KRIMI MIX: Seniora ležícího před poliklinikou se podařilo oživit

Praha /VIDEO/ - Do boje o život se o víkendu pustili strážníci z Prahy 8. Jejich hlídka byla v sobotu odpoledne vyslána k poliklinice v ulici Mazurská, kde na zemi ležel muž nejevící známky života. „Jeden ze strážníků okamžitě zahájil srdeční masáž, zatímco druhý připravoval k použití defibrilátor,“ informovala v pondělí Michaela Teplá z centrály městské policie.

17.7.2017

S žádostí o obnovu procesu muž útočící na bezdomovce neuspěl

Praha – S požadavkem na obnovu svého procesu v pondělí nepochodil u Městského soudu v Praze 26letý student Jan Mokrý, který si odpykává trest za útoky nožem na dva spící bezdomovce: s nožem v ruce napadl před třemi lety v Libni náhodně vybraného spícího muže bez přístřeší a o čtvrt roku jinému spáči v parku před hlavním nádražím přeťal tepnu na paži.

16.7.2017

Prchající motorkář narazil do policejního zátarasu. Přímo v Těšnovském tunelu

Praha – Těžká zranění utrpěl 30letý motorkář, který v neděli odpoledne najel v Těšnovském tunelu do služebního vozu policie. Dva policisté utrpěli lehčí zranění – a kvůli následkům policejní honičky, která skončila nárazem v plné rychlosti, byl v tunelu omezen provoz.

16.7.2017

KRIMI MIX: Piják piva se ostře pustil do kolemjdoucích

Praha – Okamžitou reakcí se stal transport muže silně ovlivněného alkoholem, který nadýchal 2,7 promile, na záchytku – a dohru věc bude mít ještě ve správním řízení. Na počátku vše přitom začínalo vlastně nevinně: v ulici V Celnici v centru metropole strážník upozornil muže popíjejícího pivo z plastové láhve, že konzumace alkoholu na veřejnosti je v tomto místě zakázána. O incidentu ze středečního odpoledne informovala městská policie v neděli.

16.7.2017

Soud bude ve čtvrtek řešit kauzu tzv. poslaneckých trafik

Praha - Kauzu takzvaných poslaneckých trafik, ve které čelí obžalobě někdejší premiér Petr Nečas (ODS), jeho žena Jana Nečasová (dříve Nagyová) a bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček, bude ve čtvrtek řešit Obvodní soud pro Prahu 1. Případem se měl zabývat už v prosinci. Soudkyně Helena Králová však jednání po přečtení obžaloby odročila kvůli námitkám advokátů proti údajné podjatosti olomouckých vrchních státních zástupců.

16.7.2017

Jízda taxíkem byla podle strážníků notně předražená. Patnáctinásobně

Praha – Taxikář si naúčtoval nehoráznou sumu. Těmito slovy zhodnotila v neděli Irena Seifertová z centrály městské policie zjištění strážníků ze skupiny taxi, které přivolala recepční hotelu v Praze 4. Se svými pochybnostmi o ceně za svezení se jí svěřila turistka, po níž za jízdu od Staroměstského náměstí požadoval taxikář pět tisíc korun plus 50 eur. „Taxa by se měla pohybovat do 500 korun,“ poznamenala Seifertová.

16.7.2017

Během dne vyhořely dva příbytky bezdomovců. Kousek od sebe

Praha – Dva větší požáry v nepříliš od sebe vzdálených lokalitách ve Vršovicích, kde nacházeli útočiště bezdomovci, likvidovali během soboty pražští hasiči. Oba se obešly bez zranění i bez vážnějších hmotných škod. Jejich příčiny zůstávají v šetření specialistů hasičů a policie.

15.7.2017

Po předváděcí jízdě si zákazník autobazaru nechal klíčky. Pak ujel

Praha - Ne zcela běžná finta posloužila zatím neznámému muži, který si před měsícem odvezl bez placení automobil z autobazaru v Praze 9. Ke krádeži využil předváděcí jízdu – avšak ne tím způsobem, že by během testování auta ujel. Ujel s ním až posléze.

15.7.2017

Podvodné směny peněz provázejí podobné záběry

Praha/VIDEO/ - Už měsíc se z úspěchu své finty může radovat dvojice mužů, kteří v pondělí 19. června navštívili směnárnu v Rytířské ulici v centru metropole – a podle policie odtud odešli bohatší o více než osm tisíc korun. Podle kamerových záznamů si jsou kriminalisté jistí, že dvojice patřila k sobě a na místě činu spolupracovala, i když samotné akce s podvodnou směnou peněz se zúčastnil pouze jeden z podezřelých.

15.7.2017

Soud se po více než roce vrátí k privatizaci OKD

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 se ve středu po více než roce vrátí k projednávání privatizace společnosti OKD z roku 2004, při které podle obžaloby vznikla škoda přes 5,7 miliardy korun. V případu figuruje znalec Rudolf Doucha, který podle vyšetřovatelů vypracoval chybný posudek na ocenění podílu firmy, jenž patřil Fondu národního majetku, a dva bývalí místopředsedové fondu, Pavel Kuta a Jan Škurka. Muži vinu odmítají.

15.7.2017

KRIMI MIX: Při svařování trubek shořelo čtyřicet tisíc korun

Praha - Bez účasti hasičů se v pátek odpoledne neobešel malér na staveništi rekonstruovaného obchodního centra v Mukařovského ulici u stanice metra Luka. Při svařování plastových trubek pod rozestavěnou nádrží vypukl požár, k němuž po půl třetí vyjely hasičské jednotky ze Smíchova a Petřin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení