VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

31.5.2017

Chodec s kolem nečekaně poničil auto u semaforu

Praha – Škodu v řádu desítek tisíc korun způsobil prozatím neznámý vandal, který v Nových Butovicích poničil auto čekající před semaforem na zelenou. Za svůj cíl si vybral Porsche Macan, jehož řidič zastavil v půl osmé večer u křižovatky ulic Bucharova a Petržílkova. Došlo k tomu již 8. května – pro policisty je ale událost dodnes velmi aktuální. Pátrání po původci škody stále trvá, připomněl ve středu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

31.5.2017

Čachry s účty za reklamu měly vynést skoro půl miliardy

Praha – K částce 415 milionů korun se vyšplhala předpokládaná škoda, kterou krácením daní měla způsobit skupina obchodníků s reklamou. V rámci kauzy s krycím názvem Stone, na kterou dohlíží Krajské státní zastupitelství v Praze (což naznačuje, že klíčovou oblastí zájmu jsou zřejmě střední Čechy), policie v minulém týdnu při rozsáhlém zásahu zadržela 28 lidí. „Následně kriminalisté zahájili trestní stíhání 24 fyzických a dvou právnických osob," uvedla policistka Iva Knollová.

31.5.2017

KRIMI MIX: Na stavbě bazénu hořela izolace

Praha – Půl milionu korun shořelo při požáru, který pražští hasiči likvidovali v úterý odpoledne v rozestavěné části saunového centra obchodního centra na Chodově. Na staveniště byli voláni kvůli výskytu kouře, načež se ukázalo, že hoří izolace betonového skeletu stavby bazénu. Aby se k ní dostali, museli hasiči použít speciální vysokotlaké zařízení Cobra.

30.5.2017

Z kanceláří lidé utíkali kvůli chybě ve vedení

Praha – Tři stovky zaměstnanců musely v úterý odpoledne neplánovaně opustit administrativní budovu ve Vyskočilově ulici v Michli. V 16.28 se rozezněl požární poplach. Hořelo v podzemním podlaží, kde plameny vyšlehly z rozvodné skříně elektroinstalace. Posléze se ukázalo, že požár měla na svědomí závada kompenzátoru napětí.

30.5.2017

Řidič nabral strážníka na kapotu. Co bylo předtím?

Praha – Víte, jak to bylo? Přesně s touto otázkou se v úterý obrátili na veřejnost pražští policisté, kteří zkoumají okolnosti události z 10. května, při níž na Zbraslavi utrpěl zranění rukou i nohou strážník městské policie. Úraz mu přivodil řidič auta původně podezřelý ze spáchání dopravního přestupku.

AKTUALIZOVÁNO
30.5.2017

Údajného ruského hackera lze vydat do USA i Ruska, rozhodl soud

Vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina je přípustné jak do USA, tak do Ruska. Dnes o tom rozhodl pražský městský soud. O muže zadrženého v českém hlavním městě požádaly obě velmoci ve stejný den a Moskva uvedla, že udělá vše pro to, aby vydání do Spojených států zabránila. Nikulin si proti dnešnímu usnesení o přípustnosti vydání do USA obratem podal stížnost, takže věcí se bude zabývat ještě vrchní soud. Konečné slovo bude mít ministr spravedlnosti.

30.5.2017

KRIMI MIX: Za naháčem se strážníci hnali od rybníka k potoku

Praha – Nahého 18letého muže honili strážníci z Prahy 4 kolem Thomayerovy nemocnice. Telefonát na linku 156 je v pondělí odpoledne upozornil, že mladík, který vypadá jako opilý, kope do zaparkovaného auta – a poškodil blatník.

AKTUALIZOVÁNO
30.5.2017

Nejvyšší soud se začal zabývat Rathovými odposlechy

Praha – Před soudem opět stanul někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath (dříve ČSSD). Tentokrát však nikoli v hlavním městě, kde mu Krajský soud v Praze před dvěma roky nepravomocně vyměřil za podíl na údajných korupčních manipulacích s veřejnými zakázkami 8,5 roku vězení, aby následně pražský vrchní soud tento verdikt zrušil ještě před začátkem odvolacího jednání. Nyní jedná soud v Brně. Rath od něho očekává, že „podlehne tlakům" a rozhodne v jeho neprospěch. V úterý zopakoval, že jeho kauza je politickým procesem.

30.5.2017

Pražský městský soud projednává vydání údajného ruského hackera

Praha - Vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina, o které žádají Spojené státy i Rusko, dnes v pankrácké věznici projednává pražský městský soud. Soud provázejí zvýšená bezpečnostní opatření. Na jednání se dostalo pouze několik akreditovaných novinářů, ostatní čekají před věznicí. Nikulin vinu odmítá, s vydáním nesouhlasí.

30.5.2017

KRIMI MIX: Požár v prodejně květin spolykal deset tisíc

Praha – Větší rozruch, menší malér. Tak lze shrnout souvislosti požáru, který v noci na úterý likvidovali pražští hasiči na Vinohradské ulici. Přivolal je náhodný svědek, který si čtvrt hodiny před desátou večer všiml plamenů v květinářství.

29.5.2017

Okolnosti zranění hasiče dvě komise nezjistily

Praha – Nepropadl se, nebyl zavalen – a ani mu neselhal dýchací přístroj. To v pondělí uvedlo oficiální prohlášení hasičů k vyšetřování okolností úmrtí 45letého příslušníka pražského hasičského sboru, který 14. února utrpěl smrtelný úraz při likvidaci požáru lakovny ve Zvoli na Praze-západ. Přesné okolnosti tragédie nicméně neodhalily ani dvě vyšetřovací komise – jedna ustanovená ředitelem pražských hasičů Romanem Hlinovským a druhá generálním ředitelem republikových hasičů Drahoslavem Rybou (v níž vedle specialistů z generálního ředitelství pracovali i odborníci z jiných krajů).

29.5.2017

KRIMI MIX: Na veřejném parkovišti vybírala dvojice poplatky

Praha – Jak snadno přijít k penězům? Řidiči jsou platit zvyklí; stačí natáhnout ruku. Tak zřejmě uvažovala dvojice filutů, kteří se v sobotu rozhodli přiživit na konání hudebního festivalu Mezi ploty v areálu bohnické psychiatrické nemocnice. Obsadili veřejné parkoviště naproti jejímu areálu – a po motoristech požadovali poplatek za parkování. Za padesát korun rozdávali vytištěné kartičky s názvem, akce, které při odjezdu zase odebírali.

AKTUALIZOVÁNO
29.5.2017

Požár kamionu přinesl kolaps dopravy na Jižní spojce

Praha – Kolaps dopravy na Jižní spojce přinesl hodinu po pondělním poledni požár kamionu poblíž lanového mostu. Směr jízdy Štěrboholy–Troja policisté zcela uzavřeli, dlouhé kolony se ale vytvořily i v protisměru.

29.5.2017

KRIMI MIX: Noční pád balkonu si vyžádal lidský život

Praha – Život staršího muže si vyžádala nehoda, k níž v noci na pondělí došlo v Chotči na Praze-západ. Dvě hodiny před půlnocí spadl balkon rekonstruovaného domu – a zřítil se na muže, který se pod ním pohyboval.

28.5.2017

Mladičké tanečnice horko v Lucerně nezvládaly

Praha – V parném dni bylo v Lucerně horko a vydýchaný vzduch. Tak v sobotu vypadala dětská taneční soutěž v legendárním sále v centru Prahy, původně plánovaná od rána až do noci. Ke konci však nedospěla. Protože účastnící se dívky začaly kolabovat, večer na místě zasahovalo šest posádek záchranné služby. Podle televize Nova, která v neděli na problém upozornila, potřebovaly ošetření tři desítky dívek i jedna trenérka – a šest pacientek bylo převezeno do nemocnice.

28.5.2017

KRIMI MIX: Muže vrátily do života až výboje defibrilátoru

Praha – Úspěšným zásahem za pomoci automatizovaného externího defibrilátoru se s odstupem pochlubili pražští strážníci. Drama se odehrávalo již 14. května, kdy byla autohlídka městské vybavená defibrilátorem pro laické použití odpoledne vyslána do ulice Na Můstku v centru metropole. Zkolaboval tam 62letý muž a nejevil známky života.

27.5.2017

Pomoci lovit loď z Vltavy vyjeli i potápěči

Praha – Do Davle na Praze-západ jeli v pátek potápěči pražských hasičů ze základny v Modřanech. Pomáhali středočeským kolegům, kteří zasahovali na vltavském molu u částečně potopené šestimetrové lodě s motorovým pohonem. Na místě pracovali příslušníci jednotek ze stanic profesionálů v Jílovém a v Řevnicích a členové dobrovolných sborů ze Štěchovic a Davle, připomněl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů.

27.5.2017

Cizí kolo zloděj přetáhl přes dvoumetrovou zeď

Praha – Jízdní kolo před krádeží neochránila ani zeď vyšší než člověk. To mohli konstatovat policisté z Horních Počernic, kteří byli přivoláni do Komárovské ulice. Tam zatím neznámý zloděj, kterému ještě pomáhal komplic, řádil minulý týden v pátek; v pravé poledne. Obohatil se o bicykl v šestitisícové hodnotě.

27.5.2017

KRIMI MIX: Ke střetu nákladního auta s osobním letěl i vrtulník

Praha – Nejen pozemní posádka středočeských záchranářů, ale i pražští kolegové na palubě policejního vrtulníku zasahovali v pátek u vážné nehody osobního a nákladního auta, k níž došlo ve Struhařově na Praze-východ. Do osobního auta, ve kterém cestovaly tři ženy, najelo nákladní auto couvající z vedlejší komunikace.

27.5.2017

Nenapravený lupič šel po přepadení mlsat do nejbližší cukrárny

Praha – Doslova jen pár minut se ze své kořisti radoval 43letý muž robustní postavy, kterého policisté podezřívají z přepadení banky v Moskevské ulici ve Vršovicích. Do té ve čtvrtek v pravé poledne vtrhl muž maskovaný kapucí, brýlemi – a ještě měl přes hlavu přetaženou punčochu. „Se zbraní v ruce okamžitě po obsluze požadoval vydání dvou milionů korun, čemuž pracovník za přepážkou v obavě o svůj život neodporoval – a vydal mu několik desítek tisíc," připomněl okolnosti skutku Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

26.5.2017

Hledá se muž, který si odnesl zapomenutý notebook

Praha – O notebook za téměř 27 tisíc korun přišla žena, která se zastavila na nákup v Karlíně. V prodejně potravin v Kollárově ulici si při placení odložila počítač na pult – načež odešla s nákupem, aniž si uvědomila, že na notebook zapomněla.

26.5.2017

Dělník se ve spalovně zřítil do jámy s odpadky

Praha – Dělníka, kterému se přihodil malér v areálu spalovny v Malešicích, zachraňovali v noci na pátek pražští hasiči. Využili k tomu rameno s drapákem na portálovém jeřábu, běžně sloužícího zavážení násypek pecí (v nichž je odpad nejen likvidován, ale také využíván k výrobě elektřiny i tepla).

26.5.2017

Policistka kryla vloupání do šatních skříněk ve fitcentrech. Vyšetřuje jí GIBS

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zahájila trestí stíhání policistky, která kryla vloupání dvou žen do šatních skříněk ve fitcentrech po celé zemi. Příslušnice pražské policie podle GIBS nejméně od letošního března telefonicky rezervovala hodiny cvičení v centrech, kde následně její dvě spoluobviněné z šatních skříní odcizovaly peníze a cennosti.

26.5.2017

KRIMI MIX: Metro v noci zastavil pád člověka do kolejiště

Praha – Přerušení provozu metra na necelou půlhodinu si v okrajové části zelené linky A vyžádal v noci na pátek malér ve stanici Nádraží Veleslavín. Spadl tam do kolejiště muž, kterého ještě před příjezdem hasičů dostali na peron zasahující záchranáři společně s policisty. Pacient středního věku si přivodil zranění hlavy.

25.5.2017

Loni policie v Česku odhalila o třetinu více pěstíren konopí

Praha - Loni v Česku meziročně stoupl počet drogových zločinů na zhruba 4400. Činů spojených s výrobou, pašováním a prodejem drog přibylo o zhruba dvě procenta na 3576. Výrazně, o více než třetinu, vzrostl počet odhalených pěstíren konopí. Téměř dvojnásobně stoupl počet zabavených rostlin konopí. Vyplývá to z výroční zprávy policejní Národní protidrogové centrály za rok 2016, kterou má ČTK k dispozici.

AKTUALIZOVÁNO
25.5.2017

KRIMI MIX: Tramvaje na hodinu zastavil střet s taxíkem

Praha – Vyprošťovat z nabouraného auta museli ve čtvrtek dopoledne pražští hasiči zraněného taxikáře, který v Bělohorské ulici vjel před tramvaj.

25.5.2017

Nabourané kamiony sevřely mezi sebou dodávku

Praha – Vážné zranění utrpěl ve čtvrtek dopoledne řidič dodávky, kterou sevřely kamiony při střetu čtyř nákladních aut na dálnici D1. K nehodě v pravém jízdním pruhu na příjezdu do Prahy po dálnici D1 došlo na úrovni Chodova. Z vraku dodávky, kterou větší kolosy doslova rozmačkaly, museli zraněného muže vyprošťovat hasiči.

25.5.2017

Celníci se dostali do potyčky s prodavačkou v tržnici

Praha – Více než čtyři tisíce zajištěných padělků jsou úlovkem pražských celníků, kteří v pondělí a ve středu uspořádali kontrolní akce ve vietnamské tržnici Sapa v Libuši. O výsledcích informovala ve čtvrtek Ivana Kurková z Celní správy pro hlavní město Prahu. Odhaleny byly falzifikáty textilního zboží napodobujícího produkci žádaných značek, ale také sportovní obuvi, slunečních brýlí, hraček a kožení galanterie – především opasků, peněženek a klíčenek. Kdyby se jednalo o originály, hodnota zboží by převýšila 14 milionů korun.

25.5.2017

Bezpečnostní složky o letu útočníka Abediho přes Prahu nevědí

Praha - Bezpečnostní složky státu nemají podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) informaci o tom, že by útočník z Manchesteru Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) letěl před útokem přes Prahu. "Prověřujeme ji," napsal Chovanec na twitteru.

25.5.2017

KRIMI MIX: Sváření v garáži skončilo třímilionovou škodou

Praha – Škodu předběžně odhadovanou na tři miliony korun si vyžádal požár garáže a domu, který osm jednotek hasičů z pražských stanic profesionálů, ze středočeských Říčan i dobrovolných sborů z okolí likvidovalo v noci na čtvrtek v Újezdu nad Lesy. Do tamější ulice Borovská byli hasiči přivoláni po půl osmé večer, kdy začala hořet dodávka v garáži rodinného domu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies