VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

15.3.2017

Osvětlí zaměstnávání Ukrajinců příklad Turků?

Praha /FOTOGALERIE/ - Teprve týden uplyne ve čtvrtek od zákroku cizinecké policie ve skladu internetového obchodu s potravinami a potřebami pro domácnost Rohlík.cz v Praze 6 – debaty kolem zaměstnávání cizinců, které se vzedmuly, jsou ale rozvířeny na měsíce. Ve firmě, kde už loni v červenci našli 24 Ukrajinců, které označili jako nelegály pracující načerno, tentokrát policisté objevili 85 mužů a žen z Ukrajiny. A prý také pracujících bez povolení.

15.3.2017

Nálezce zatajených statisíců přišel peníze odevzdat

Praha - Nálezce peněženky s částkou přesahující 200 tisíc korun, po němž policisté pátrali od 23. února, už policie nehledá. Ve středu o tom informoval Jan Rybanský z ředitelství pražské policie. Poté, co se údaje o případu objevily v úterý v médiích, hledaný muž i žena se v noci sami objevili na zličínské policejní služebně. Zřejmě tím předešli návštěvě policistů – těm se totiž už během dne začaly scházet informace všímavých občanů k jejich totožnosti.

14.3.2017

Pražská TSK vypracuje soupis zakázek, které prověřuje policie

Praha -  Technická správa komunikací (TSK) vypracuje pro město materiál o zakázkách, které prověřuje policie. Zároveň vedení města co nejrychleji schválí dokončení transformace TSK na akciovou společnost, dosud byla příspěvkovou organizací. Bývalý šéf TSK a nynější náměstek ředitele Ladislav Pivec, který je podle médií mezi obviněnými, v nové firmě figurovat nebude. V úterý to řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Policie zasahovala v TSK minulý týden, stíhá tři lidi.

14.3.2017

Stehlíkovi z Poldi trest nehrozí. Bojuje o uznání neviny

Praha – Kecy. Do jediného slova, jaké v jednacích síních nebývá slyšet zrovna denně, shrnul v úterý u Krajského soudu v Praze 73letý Vladimír Stehlík slova obžaloby. Ta negativně hodnotí finanční transakce z devadesátých let minulého století, kdy se Stehlík dostal do čela privatizovaných kladenských hutí Poldi.

14.3.2017

KRIMI MIX: Nový úlovek celníků: 18 automatů

Praha /VIDEO/ – V jedné načerno provozované herně bylo zajištěno 15 nelegálních hracích automatů, ve druhé tři. To je bilance pražských celníků z kontrolních akcí uspořádaných minulý týden v úterý a toto pondělí. Deníku to v úterý řekla Ivana Kurková z Celního úřadu pro hlavní město Prahu. Zajištěno bylo podle jejích slov také vybavení heren včetně počítačky mincí i bankovek, členských karet, čipových karet – a také hotovost na vyplácení výher ve výši 87 624 Kč.

AKTUALIZOVÁNO
14.3.2017

Vrah z Klánovic tvrdí, že chtěl oběti jen sebrat detektor kovů

Praha - Zloděj Oldřich Konrád, který zastřelil hledače pokladů v pražském Klánovickém lese, v úterý u soudu uvedl, že muže nechtěl zabít. Údajně se mu pouze snažil sebrat detektor kovů, protože muž se pohyboval zhruba sto metrů od skrýše, kde si Konrád ukrýval kořist z krádeží. Svou oběť zasáhl třikrát do hlavy, poslední výstřel popsal jako "ránu z milosti". Pachateli, který se podle vlastního odhadu vloupal do dvou stovek domů, hrozí výjimečný trest. Soudkyni požádal dopisem o doživotí.

14.3.2017

Na roky bez obětí alkoholu budou vzpomínat marně i nejstarší policisté

Praha/VIDEO/ – Nula. V daných souvislostech velice sympatická číslice příznivě popisuje poměry na silnicích v hlavním městě. Loni v Praze nikdo nezemřel při nehodách, na kterých by měl podíl alkohol nebo drogy. Dobrá zpráva to je však jen zdánlivě. To, že se vše obešlo bez obětí na životech, neznamená, že by se v metropoli „pod vlivem" nebouralo. Ani náhodou!

13.3.2017

Usvědčující důkazy si prý sprejeři natočili sami

Praha - Téměř dvacetitisícovou škodu způsobila podle slov Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie trojce mladíků, na jejichž sprejerské řádění upozornili svědci na Zličíně. Policisty přivolali k Dolňanské ulici, kde pozornosti tvůrců pouličních malůvek neunikly železniční most ani protihluková stěna u Pražského okruhu. 

13.3.2017

Vinohradské nemocnice zažila menší chemický poplach

Praha - Pomoci se stěhováním skříně vyjely v pondělí dvacet minut před polednem do vinohradské nemocnice početné jednotky pražských hasičů: z centrály, Strašnic, Holešovic, Krče a Petřin – včetně chemiků. Z gynekologického oddělení byl totiž nahlášen únik chemické látky. A zprvu nebylo zřejmé, co se přesně stalo! Ještě před příjezdem hasičů tedy začala opatření podle předem připravených a nacvičovaných postupů, kdy část oddělení byla evakuována.

AKTUALIZOVÁNO
13.3.2017

KRIMI MIX: Kdo vyrazil na červenou? Chodec, či auto?

Praha - Stále aktuální je pro pražské policisty z oddělení dopravních nehod havárie, k níž došlo v Jičínské ulici na Žižkově minulý týden ve středu. Bylo to 8. března krátce před půl jedenáctou večer, kdy na přechodu u světelné křižovatky utrpěl zranění chodec sražený autem.

13.3.2017

KRIMI MIX: Kdo viděl, jak běžící mladíci srazili seniorku?

Praha – Někteří se sami přišli přihlásit, když se viděli v médiích, k totožnosti dalších osob, které se incidentu účastnily nebo mu přihlížely, obdrželi policisté několik poznatků. Tak Jan Daněk z ředitelství pražské policie shrnul v pondělí výsledky výzvy, s níž se před dvěma týdny obrátili na veřejnost kriminalisté prověřující všechny okolnosti zranění seniorky ve stanici metra Flora. Ta přišla k vážnému úrazu, když se v sobotu 21. ledna po páté odpolední prali ve vestibulu stanice mladí muži.

13.3.2017

Brutalita pachatelů a útoky bez motivu. Máme se bát?

Praha – Výjimečný trest za šokující vražedné jednání uložil Městský soud v Praze v uplynulém týdnu – a výjimečný trest může být v případě uznání viny ve hře i v hlavním líčení, které u městského soudu začíná v úterý.

AKTUALIZOVÁNO
12.3.2017

KRIMI MIX: Lupič prý mával pistolí, aby mohl splácet dluhy

Praha/VIDEO/ - Ze šesti loupeží spáchaných v období od konce loňského listopadu do začátku letošního února podezřívají kriminalisté 26letého muže, kterého dopadli v uplynulých dnech. Všechny činy dotyčný přiznal – s vysvětlením, že ho k nim dovedla tíživé finanční situace. V neděli o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

AKTUALIZOVÁNO
12.3.2017

Zaujatý zákrok v internetovém obchodě policie odmítá

Praha -  Velké emoce vzbudila čtvrteční kontrola zaměstnanosti pražské cizinecké policie ve skladových prostorách firmy zajišťující rozvoz potravin a předmětů pro domácnost podle internetových objednávek v Praze 6. Podle policie desítky cizinců – převážně z Ukrajiny – neměly v pořádku dokumenty. Dlouhodobá víza jiné země Evropské unie jim sice dávají právo přijet k nám jako turisté – ale rozhodně ne u nás vykonávat výdělečnou činnost. Tedy: pracovat.

12.3.2017

Muž zbitý v metru utrpěl vážný úraz obličeje

Praha/VIDEO/ - Proč ve vestibulu metra došlo k incidentu, po němž jednoho muže odvážela sanitka s těžkým zraněním v obličeji? A kdo byli útočníci? To jsou otázky, na které už dva týdny hledají odpovědi kriminalisté I. obvodu pražské policie. „Pomůžete?" obrátil se o víkendu na veřejnost s otázkou obsahující výzvu Tomáš Hulan z policejního ředitelství.

12.3.2017

Senát projedná žalobu na soudce Veselého, ministr žádá jeho konec

Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) musí znovu zvážit, zda jsou odposlechy pořízené v trestních kauzách použitelné v kárném řízení se soudci. Důvodem je kárná žaloba, kterou na českobudějovického soudce Miroslava Veselého podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Požaduje nejpřísnější postih, tedy odvolání Veselého z funkce, a to kvůli jeho kontaktům s advokátem Ivem Halou.

12.3.2017

Sanitka brzdila u lesa bezprostředně po nehodě

Praha - Odborné pomoci skutečně bezprostředně po nehodě se dočkala řidička, která v sobotu vpodvečer havarovala na výjezdu z metropole po strakonické. Zřejmě ve vysoké rychlosti vjel její seat do lesa u Jíloviště – za parkovištěm pod Cukrákem.

12.3.2017

Ropné havárie se objevily na silnici i na řece

Praha - Bojovat s ropnými látkami museli v sobotu pražští hasiči na vodě i na vozovce. Půl hodiny po poledni byly jejich jednotky přivolány na nábřeží Ludvíka Svobody, kde se na hladině Vltavy objevila v sousedství přístaviště asi pět metrů široká a 200 metrů dlouhá ropná skvrna. Dalšímu šíření uniklé látky zabránilo rozmístění norných stěn, o její ekologickou likvidaci se postaral specializovaný hasičský tým Dekonta.

12.3.2017

Na pumpě se poprali fotbaloví fandové

Praha - Cestující postávající u postaršího autobusu obklopení policisty v černých kombinézách – a kolem nich octavie i dodávky v policejních barvách. Tenhle výjev viděli v sobotu večer motoristé projíždějící kolem čerpací stanice u sjezdu z Jižní spojky na Pankrác a Krč. Mýlili se však řidiči odhadující, že se odehrává rozsáhlá kontrola cizinecké policie. Tohle místo se stalo dějištěm rvačky fotbalových fandů.

11.3.2017

Rozhodnutí o vyhoštění obdrželo zatím 74 cizinců z Rohlik.cz

Praha - Pražští policisté vydali rozhodnutí o vyhoštění z České republiky 74 lidem, které ve čtvrtek zadržela cizinecká policie v pražském skladu e-shopu Rohlik.cz. Jednoho z nich stíhají ve zkráceném řízení pro padělání dokladů. S dalšími 11 osobami bylo správní řízení o vyhoštění zahájeno. V sobotu řekl policjení mluvčí Tomáš Hulan. Zadržení pracovníci měli podle Hulana vydané vízum pro jinou zemi, než ČR. Majitel obchodu Tomáš Čupr zákrok kritizuje, policisté podle něj v podobných případech postupuje nekonzistentně.

11.3.2017

Za krácení daní hrozí 13 lidem po 10 letech

Praha - Stošedesátimi­lionovou kauzu krácení daní v oblasti reklamy kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) uzavřeli – a spis k případu s krycím označením Excize předali v pátek Městskému státnímu zastupitelství v Praze. S návrhem na podání obžaloby 13 fyzických a jedné právnické osoby. V sobotu o tom informoval mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

11.3.2017

KRIMI MIX: Návštěvníci museli z baru utéct. Hořelo!

Praha - Čtyřicet lidí evakuovali pražští hasiči v sobotu 40 minut po půlnoci z baru v Husitské ulici na Žižkově. Na vině byl požár, který zničil část dřevěného barového pultu a další vybavení. Něco zasáhly přímo plameny, zbytek poškodil kouř. Proč začalo hořet, zůstává předmětem dalšího zkoumání, v jehož rámci také bude upřesněna výše způsobených škod.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

Štěrboholská spojka byla tři hodiny neprůjezdná

Praha - Štěrboholská spojka v Praze byla v pátek vpodvečer ve směru na Černý Most k dálnicím D11 na Hradec Králové a D10 na Mladou Boleslav zhruba tři hodiny neprůjezdná. Uzavřela ji hromadná nehoda deseti aut. Jeden muž byl lehce zraněn. Informovali o tom mluvčí pražské policie a záchranné služby Tomáš Hulan a Dominik Horn.

10.3.2017

Utéct ochrance umožnila podezřelému rána pěstí

Praha /VIDEO/ - Některé zboží ukradl, jiné poškodil, na útěku zranil člena ochranky. Těmito slovy v pátek Jan Rybanský z ředitelství pražské policie shrnul důvody, proč policisté z Horních Počernic pátrají po zatím neznámém muži zachyceném kamerami v nákupním centru. „Na záběrech je vidět, jak ze zboží sundává ochranný prvek a následně si ho strká do kapsy. Z jiného se snaží „trn" odstranit za pomoci kleští," uvedl Rybanský.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

Rozhodnutí o správním vyhoštění zatím pro 55 cizinců z Rohlik.cz

Praha - Rozhodnutí o správním vyhoštění z České republiky bylo nebo ještě v pátek bude vydáno 55 lidem, které ve čtvrtek zadržela cizinecká policie v pražském skladu e-shopu Rohlik.cz. S dalšími 11 cizinci je správní řízení pro jejich vyhoštění zahájeno, řízení bude následovat po víkendu. Jednoho člověka pak policisté stíhají za padělání dokladů a zároveň s ním vedou správní řízení o vyhoštění. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Firma zákrok policie kritizuje jako nepřiměřený.

10.3.2017

Provoz na Pražském okruhu zkomplikovala hromadná nehoda

Praha - Hromadná nehoda několika osobních vozidel zkomplikovala v pátek odpoledne provoz na 19. kilometru Pražského okruhu ve směru na dálnici D1 u sjezdu na Ořech. Dvě ženy byly během kolize lehce zraněny, řekl mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

KRIMI MIX: Skok na jedoucí auto přinesl mladíkovi zranění

Praha – Zásahem záchranářů skončil případ ze sklonku minulého pracovního týdne, o kterém v pátek informoval Jan Čihák z centrály městské policie. Právě strážnici z Prahy 7 byli hned na místě. Vše se jim totiž odehrálo přímo před očima.

10.3.2017

Babiš nemusí platit 50 tisíc korun za urážku, novinář stáhl žalobu

Ministr financí Andrej Babiš nakonec nemusí platit novináři Pavlu Šafrovi 50 tisíc korun za urážlivé výroky. Finanční zadostiučinění žurnalistovi původně přiznal Okresní soud pro Prahu-západ, Šafr však před odvolacím jednáním svou žalobu stáhl. Uvedl to dnes mluvčí soudu Adam Drobný s tím, že Šafr musí ministrovi uhradit náklady řízení.  

10.3.2017

KRIMI MIX: Hořící automat zakouřil nádražní halu

Praha - Konkrétní příčina požáru zůstává stále v šetření – ovšem spíš než na technickou závadu to vypadá, že automat možná někdo zapálil úmyslně. To jsou prvotní poznatky hasičů z vestibulu Masarykova nádraží v centru metropole, kde uprostřed noci na pátek hořel automat na kávu.

AKTUALIZOVÁNO
9.3.2017

Policie zadržela při kontrole ve skladu firmy Rohlik.cz 85 lidí

Praha - Cizinecká policie ve čtvrtek zadržela při kontrole v pražském skladu firmy Rohlik.cz 85 lidí. Až na jednoho jsou podezřelí z toho, že jsou v Česku zaměstnáni v rozporu s právními předpisy. Jedna osoba čelí podezření, že má padělané doklady. Ve čtvrtek to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Podle e-shopu šlo o agenturní zaměstnance, policejní zákrok firma zkritizovala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies