VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

6.6.2017

KRIMI MIX: Nezajištěné dražší kolo u plotu nevydrželo

Dolní Břežany – Zloděje, který si přivlastnil krosové jízdní kolo za 18 tisíc korun, hledají od noci na neděli policisté z Jílového u Prahy. O nezajištěný bicykl, který byl opřený o plot v Pampeliškové ulici v Dolních Břežanech na Praze-západ, přišel majitel kolem osmé večer. Policie nyní pátrá nejen po pachateli, ale také po pánském kole značky Pells v černo-červeném provedení, model Crono Comp 2016, výrobního čísla S511810080.

6.6.2017

Sněmovna by měla vydat Novotného a Borku ke stíhání

Sněmovna by měla vydat Josefa Novotného a Jaroslava Borku k trestnímu stíhání. Plénu to dnes doporučil mandátový a imunitní výbor, řekla novinářům jeho předsedkyně Miroslava Němcová. Policie chce oba poslance obvinit v případu machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Dolní komora by mohla o vydání rozhodnout podle informací Němcové ve středu.

6.6.2017

Jídlo se vinou kapsářek prodražilo o patnáct tisíc

Praha – Za vteřinu patnáct tisíc korun. Přesně těmito slovy shrnul v úterý Jan Rybanský z ředitelství pražské policie zlodějskou akci, jíž se kriminalisté IV. policejního obvodu zabývají již od konce dubna. Hledají dvě kapsářky, které v restauraci nákupního centra ve Štěrboholích bleskově okradly 61letého návštěvníka.

6.6.2017

Dopravní kolaps: ze zdemolovaného kamionu vylezl řidič jen se škrábnutím

Praha – Kolaps dopravy, který se v ranních hodinách přenesl i do poměrně vzdálených lokalit v celé jihozápadní části Prahy, přinesla v noci na úterý vážná havárie tří kamionů na Pražském okruhu – jeden z nich přitom převážel náklad osobních aut. Ty se tři a půl hodiny po půlnoci srazily poblíž sjezdu na Vestec – na pátém kilometru ve směru jízdy od letiště k dálnici D1. Na místě zasahovali i záchranáři, kteří se postarali o jednoho pacienta s lehčím zraněním.

5.6.2017

Návštěva Krejčířovy vily je hitem internetu

Praha /VIDEO/ – Magnetem přitahujícím internetové dobrodruhy se zřejmě stává dlouhodobě opuštěná vila v Černošicích na Praze-západ, odkud před 12 lety utekl policistům při domovní prohlídce stíhaný podnikatel Radovan Krejčíř. Tím, že se dá vniknout dovnitř, se ve videu na YouTube pochlubila skupinka, která vystupuje jako TVTwixx – a ukazuje se, že se najdou lidé, kteří chtějí tenhle kousek zopakovat.

5.6.2017

Když matka popíjela, zůstalo dítě bez dozoru

Praha – Ale já tam mám dítě! Nečekaný argument zazněl nad ránem na ubytovně v Modřanech, kam se 35letá ubytovaná žena chtěla dostat navzdory tomu, že vnitřní řád zakazuje vstup osobám pod vlivem alkoholu. A to, že má upito, prý bylo zjevné – byť podrobit se dechové zkoušce odmítla. Okolnosti neobvyklého incidentu, který se odehrál v sobotu po páté ranní, přiblížila v pondělí Michaela Teplá z centrály městské policie. Událost se totiž neobešla bez asistence hlídky z Prahy 12.

5.6.2017

KRIMI MIX: Auto vážně zranilo muže s dítětem

Praha – Zraněného školáka i jeho 42letého otce převáželi v neděli večer záchranáři do motolské nemocnice. Dítě s vážným úrazem hlavy dokonce transportoval vrtulník – a to s napojením pacienta na umělou plicní ventilaci.

4.6.2017

Hledaná dívka nutně potřebuje inzulin

Praha –  jisté indicie napovídají, že třeba v oblasti Radotína, na který má vazby 13letá Natálie H., která zmizela společně s ní – by se mohla pohybovat 15letá Markéta N. z Kolínska, kterou středočeští policisté hledají již od soboty. A pátrají po ní v režimu nejvyšší naléhavosti: dítě v ohrožení.

4.6.2017

Havárie vodovodního řadu podemlela vozovku

Praha – Ulice K Rybníčkům musí být uzavřena, protože v ní samotné se udělal rybníček. Tak by bylo možno přiblížit nedělní situaci ve Strašnicích – kdyby ovšem nešlo o vážnou situaci, o jakých se nežertuje.

4.6.2017

Bombový poplach zastavil koncový úsek metra

Praha – Na hodinu se v neděli před polednem zastavil provoz v koncové části nového úseku linky metra A. Kvůli nálezu podezřelého balíčku v soupravě byla pět minut před jedenáctou hodinou uzavřena konečné stanice Nemocnice Motol. Doprava se zastavila v úseku Petřiny–Nemocnice Motol a dopravní podnik odkazoval cestující na pravidelné autobusové linky nebo na využití náhradních autobusů. Ty jezdily v úseku Petřiny–Vypich–Nemocnice Motol.

4.6.2017

Policie pátrá po objímajícím lupiči

Praha – Hodně neobvyklý průběh mělo loupežné přepadení směnárny v areálu tržnice Sapa v Libuši, jehož pachatele se kriminalisté IV. obvodu pražské policie snaží najít od posledního květnového dne. Byla středa, hodinu po poledni – a ve směnárně se objevil zatím neznámý maskovaný pachatel.

3.6.2017

Vyprahlá Praha hledala osvěžení, došlo i k dopravní nehodě

Praha - Tropické počasí, které přineslo sobotní odpoledne, lákalo k vodě. Spousta Pražanů hledala ochlazení na koupalištích, někomu posloužily i kašny – nicméně bez šancí nebyli ani lidé v samotném centru metropole, kde takové příležitosti nejsou. Zde lze osvěžení nalézt zvláště na restauračních zahrádkách – a ano, ty rozhodně nezely prázdnotou. Na Václavském náměstí je dokonce podnik, který v parném počasí své hosty i kolemjdoucí ovívá ventilátory. A ne ledajakými: tyhle přístroje nejen víří vzduch, ale také vytvářejí vodní mlhu. Právě tu odpoledne vyhledávali jak zákazníci, tak lidé, kteří jen procházeli kolem.

AKTUALIZOVÁNO
3.6.2017

KRIMI MIX: Sebevraha na mostě se podařilo stáhnout ze zábradlí

Praha/VIDEO/ - Zachránit život muži, který se chtěl zabít skokem z mostu, se podařilo policistům z Brandýsa nad Labem. O úspěšném zákroku z poslední květnové soboty informovala nyní Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

3.6.2017

Odvolací soud projedná údajný útisk podřízené na policejní škole

Praha - Pražský městský soud se bude ve středu zabývat kauzou bývalého ředitele policejní školy ministerstva vnitra Jiřího Zlámala. Muž je obžalovaný z útisku své podřízené a podle rozsudku, který mají média k dispozici, mu obvodní soudkyně v únoru uložila dvouletý zákaz práce pro vnitro a také peněžitý trest ve výši 100 tisíc korun. Zlámal vinu odmítá.

3.6.2017

V boji o život policisté použili i defibrilátor

Praha - Do záchrany života se na sklonku uplynulého pracovního týdne zapojili policisté z Říčan na Praze-východ. Před půl čtvrtou odpoledne dostali zprávu, že v nedalekém Mukařově zkolaboval v areálu jedné firmy 65letý muž. Na místo vyjely hned dvě policejní hlídky, připomněl Zdeněk Chalupa z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih. „Po příjezdu na místo policisté zjistili, že na korbě nákladního vozidla leží muž bez známek života, kterého se pokoušel oživovat jeden z jeho spolupracovníků," konstatoval Chalupa.

3.6.2017

Kauzou přípravy útoku na vlak se začne zabývat změněný senát

Praha - Pražský městský soud nařídil na 6. září a následující dva dny další hlavní líčení v kauze přípravy teroristického útoku na vlak. Zatím není jasné, jak bude soudní proces pokračovat kvůli změně v obsazení trestního senátu, z něhož byl kvůli podjatosti vyloučen jeden z přísedících. Advokáti obžalovaných zřejmě nebudou chtít, aby se celý proces před novým senátem opakoval, státní zástupce Vladimír Pazourek nechtěl svůj další postup komentovat.

2.6.2017

Soud bude jednat o vydání Lotyše, který protestoval proti vládě

Praha - Lotyšský programátor se bude před českým soudem bránit proti vydání do své vlasti. Ansis Ataols Berziňš byl v České republice zadržen na základě evropského zatykače na konci března. Lotyšsko ho stíhá, protože zemi opustil, ačkoliv měl nastoupit do vězení kvůli účasti na protivládních demonstracích. Advokátka Berziňše v pátek médiím řekla, že existuje podezření, že rozhodnutí lotyšské justice bylo motivováno politicky.

2.6.2017

Padělky hodinek za desítky milionů nechají celníci zničit

Praha - Dali byste za dvoje hodinky více než 57 milionů korun? Zákazník, jehož zásilku vyhmátli celníci z Ruzyně při běžné kontrole balíčků rentgenem na celní poště v Praze 5, měl jasno: nakoupí podstatně levněji. Neobjednal si tudíž originály ze Švýcarska, nýbrž „repliky" z Číny.

2.6.2017

Hledá se školačka, která zmizela bosá

Praha - Po 14leté dívce, která utekla z diagnostického ústavu, kam byla umístěna rozhodnutím soudu, pátrají pražští policisté. Sandru P. původem z Prahy-východ hledají od minulé soboty – a v pátek se obrátili s žádostí o pomoc na veřejnost. Jakékoli informace o hledané školačce je policii možno předat prostřednictvím telefonní linky 158.

2.6.2017

Kdo si vyzvedl ztracené a nalezené peníze?

Praha – Prozatím ne zcela jasný případ řeší už dva měsíce policisté ze Zličína. Vše začalo 2. dubna v nákupním centru, kde v restauraci na sedačce zapomněla majitelka obálku s penězi a písemnostmi. Po chvíli si opuštěné obálky všimla jedna ze zaměstnankyň, která nález předala další pracovnici – a ta pak odevzdala ostraze. Ještě týž den večer se u členů bezpečnostní agentury přihlásil neznámý muž – s tím, že si přišel pro zapomenutou obálku.

2.6.2017

Nečasová je stále nemocná, soud kauzu zneužití VZ neprojedná

Obvodní soud pro Prahu 1 nebude v příštím týdnu řešit kauzu údajného zneužití Vojenského zpravodajství (VZ), v které čelí obžalobě bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nečasová (dříve Nagyová). Nečasová se nemůže hlavního líčení ze zdravotních důvodů účastnit a nesouhlasí s tím, aby se jednalo v její nepřítomnosti. ČTK to dnes řekla předsedkyně trestního senátu Pavla Hájková. Nečasová se z jednání soudu omluvila i při projednávání případu v dubnu a květnu.

2.6.2017

KRIMI MIX: Ve sklepě řádily živly: nejdřív oheň, pak i voda

Praha – Dva obyvatelé domu v Záběhlicích se v pátek časně ráno nadýchali kouře, když hořelo ve sklepě. Museli jim pomáhat záchranáři. Hasiči byli do Malovické ulice přivoláni čtvrt hodiny po čtvrté, načež k ohlášenému kouři valícímu se ze sklepních prostor bytového domu vyjely jednotky ze stanic ve Strašnicích a na Chodově.

1.6.2017

Policista ve službě útočil na ženu a kradl

Praha – Dvouletou podmínku s odkladem na tři roky dostal u pražského městského soudu za pokus o znásilnění dnes již bývalý policista ze služebny na hlavním nádraží. Loni 17. ledna uprostřed noci, kdy měl být ve službě, v civilním oblečení povalil ve Španělské ulici náhodnou chodkyni, které se předtím ptal na cestu k nádraží – a dostalo se mu ochotné odpovědi.

1.6.2017

Nikulin si stěžuje i na rozhodnutí o přípustnosti vydání do Ruska

Praha - Údajný ruský hacker Jevgenij Nikulin, o jehož vydání k trestnímu stíhání žádají USA i Rusko, si podá stížnost proti soudnímu rozhodnutí o přípustnosti svého vydání do Ruska. Ve čtvrtek to uvedl Nikulinův právník Martin Sadílek, podle kterého celé dosavadní řízení ovlivnila procesní vada. Rus si už v úterý stěžoval na tu část usnesení, která se týká extradice do Spojených států. Jeho případem se tak bude zabývat Vrchní soud v Praze.

1.6.2017

Alkohol se šofér snažil zakrýt úplatkem

Praha – Pár tisícovek chtěl použít 38letý muž k tomu, aby snadno vybruslil ze šlamastyky – a teď mu za to hrozí pár let v chládku. Byl totiž přistižen za volantem pod vlivem alkoholu, přičemž situaci se rozhodl řešit tím, že nabídl policistům úplatek. Neúspěšně.

1.6.2017

Babiš má další problém. Jeho firma stane těsně před volbami před soudem

Pražský městský soud začne 2. října projednávat kauzu manipulací se zakázkami České pošty, kde figuruje hustopečská firma Agrotec ze svěřenských fondů předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Proces tak začne necelé tři týdny před sněmovními volbami, v nichž zatím průzkumy Babišovo hnutí favorizují. Politologové se neshodli na tom, zda soud může výsledek voleb ovlivnit. Záležet bude na tom, jak k případu v době vrcholící předvolební kampaně přistoupí ANO, další politické strany nebo média.

1.6.2017

Soud znovu odročil jednání v případu útisku nájemníků v Podolí

Praha - Případem advokátů Karla a Lenky Hnilicových, kteří čelí obžalobě z útisku nájemníků v domě v pražském Podolí, se ve čtvrtek měl znovu zabývat odvolací pražský městský soud. Po půl hodině ale zasedání odročil, Hnilicovi totiž k soudu nepřišli. Předseda trestního senátu Jaroslav Pytloun chce navíc předvolat znalce. Případ by měl soud projednat 21. července.

31.5.2017

KRIMI MIX: Oheň na střeše měla na svědomí nedbalost dělníků

Praha – Pět jednotek hasičů bylo postupně vysláno k požáru, který ve středu před pátou odpolední zachvátil střechu bytového domu v Modřanech. Kvůli ohni na střeše spěchali hasiči k osmipodlažnímu domu v Daškově ulici. 

31.5.2017

Dítě nepřežilo péči chůvy, soud jí vyměřil jedenáct let

Praha – Jedenáctiletý trest odnětí svobody vyměřený 32leté chůvě starající se o děti vietnamských krajanů, přičemž tři utrpěly zranění, jimž jedna holčička podlehla a další má trvalé následky, je pravomocný.

31.5.2017

Komando trénovalo likvidaci střelce. Na Zličíně

Praha – Zásah proti útočníkovi se střelnou zbraní, který začal pálit v prostorách nákupního centra a pak se kdesi ukryl, trénovala v noci na středu na Zličíně zásahová jednotka pražské policie. Přímo v obchodním centru sledovali dosud ojedinělý výcvik předseda vlády Bohuslav Sobotka, ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD) i policejní prezident Tomáš Tuhý, připomněla Iveta Skupien z policejního prezidia. Cvičení podle jejích slov umožnilo ověřit si základní taktické postupy policistů ze zásahové jednotky v prostorách hypermarketu, které jsou specifické – a k výcviku se běžně nevyužívají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies