VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

15.9.2017

KRIMI MIX: Vlak srazil muže na přejezdu v Dejvicích

Na železničním přejezdu poblíž zastávky metra Hradčanská srazil vlak asi šedesátiletého muže. Událost se stala ve čtvrtek, krátce po páté hodině. Zaklíněného muže vyprošťovali hasiči. Zachránit se ho ale nepodařilo. O případu informovala ZZS Praha ve čtvrtek na svém Twitteru.

14.9.2017

Tiskárna Europrint může projít reorganizací, rozhodl soud

Týden poté, co na sebe Tiskárna Europrint podala insolvenční návrh, dostala od soudu povolení k reorganizaci. Firma je tak nadále plně provozuschopná a plní své závazky. Nyní jí běží čtyřměsíční lhůta na předložení reorganizačního plánu, který poté dostane ke schválení výbor věřitelů.

AKTUALIZOVÁNO
14.9.2017

Podmíněné tresty pro Rittiga a Nečasovou neplatí, rozhodl soud

Odvolací soud zrušil podmíněné tresty pro bývalou šéfku kabinetu premiéra Petra Nečase Janu Nečasovou (dříve Nagyovou), lobbistu Ivo Rittiga i jeho právníka. Pražský vrchní soud totiž dnes zrušil předchozí rozsudek v případu údajného vyzrazení utajované zprávy BIS a věc vrátil k dalšímu projednání. 

14.9.2017

Policie obvinila 18 lidí podezřelých z daňových úniků. Škoda je 40 milionů

Pražská policie obvinila 18 lidí, kteří v roce 2012 při obchodování s pohonnými hmotami údajně připravili stát o 40 milionů korun. Kriminalisté je, vedle zkrácení daně, poplatků a podobné povinné platby, podezřívají  legálních výnosů z trestné činnosti. Informaci o případu ve čtvrtek přinesly České noviny.

14.9.2017

Případ aktivistky Krejčové předal soud do přestupkového řízení

Případ aktivistky Kateřiny Krejčové, která čelila obžalobě z napadení policisty na předloňské demonstraci v Praze, dnes předal odvolací pražský městský soud do přestupkového řízení. Podle senátu nebylo prokázáno, že žena policistu zranila. Krejčová je s rozhodnutím spokojena, protože soud potvrdil, že se nedopustila trestného činu. Dnešní rozhodnutí je pravomocné, státní zástupce se ale může dovolat k Nejvyššímu soudu.

14.9.2017

Odvolací soud se bude znovu zabývat případem aktivistky Krejčové

Pražský městský soud se dnes bude opětovně zabývat odvoláním v případu levicové aktivistky Kateřiny Krejčové, která čelí obžalobě z toho, že na předloňské demonstraci, jež se snažila zabránit pochodu odpůrců migrace, napadla policistu. Obvodní soud za to ženě nepravomocně uložil měsíční podmínku s ročním odkladem. Krejčová s obžalobou nesouhlasí, myslí si, že ji soudy chtějí exemplárně potrestat.

13.9.2017

Výpověď pro Sittu z papírny Neograph platí, rozhodla justice

Okamžitá výpověď pro bývalého generálního ředitele papírny Neograph Vladimíra Sittu staršího platí. Pražský městský soud dnes potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1, který zamítl žalobu, jíž se proti výpovědi ze své někdejší firmy Sitta bránil. Odvolací senát potvrdil, že Sittova pracovní smlouva je neplatná, protože se překrývala jeho činnost generálního ředitele a statutárního orgánu firmy.

13.9.2017

KRIMI MIX: Strážníci zadrželi agresivního muže. Poškodil auto a napadl řidiče

Pražští strážníci v sobotu zadrželi agresivního muže, který poškodil automobil a napadl jeho řidiče. Strážníci muže předali policii. Městská policie o případu informovala ve středu. 

12.9.2017

Babiš se Bison&Rose za spojení s fotomontáží omlouvat nemusí

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nemusí omlouvat PR agentuře Bison&Rose za to, že ji spojil s výrobou fotomontáže, na níž byl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) zachycen s nahou dívkou. Zamítnutí žaloby Krajským soudem v Praze dnes pravomocně potvrdil odvolací pražský vrchní soud. Babišův výrok podle soudu nebyl skutkovým tvrzením, ale hodnotícím postojem, navíc měl reálný základ.

12.9.2017

Agresivní muž zaútočil francouzskými holemi na řidiče autobusu MHD na Spořilově

Agresivního muže, který zaútočil na řidiče autobusů francouzskými holemi, zadrželi policisté. Událost se stala v úterý na lince 136 na Spořilově. Muže zpacifikovali cestující.

12.9.2017

Policie hledá kumpány v případu krádeže v obchodě na Žižkově

/VIDEO/ Tři muži v květnu uskutečnili promyšlenou krádež v obchodě v Seifertově ulici na Žižkově. S prodejny si odnesli stravenky, peníze a výherní losy, vše v hodnotě 80 tisíc korun. Totožnost zloděje policie má, nyní pátrá po dvojici jeho kumpánů. Policie svoji výzvu zveřejnila v úterý.

12.9.2017

Krejčíř za únos Konečného trestán nebude, usnesení je pravomocné

Uprchlý Radovan Krejčíř nebude potrestán za únos podnikatele Jakuba Konečného, který podle obžaloby zorganizoval v roce 2002. Státní zástupce si nepodal stížnost proti rozhodnutí pražského městského soudu, který letos v červenci zastavil Krejčířovo stíhání pro neúčelnost. Rozhodnutí je tak pravomocné, vyplývá z databáze Infosoud.

12.9.2017

Policejní služebnu v Kobylisích vyklidila krabice s municí

Horké chvilky zažili v pondělí večer policisté ze služebny v Kobylisích. Krabici granátů, protitankové střely a nábojů z kulometu jim tam přinesl muž, který munici našel v pozůstalosti svého otce. Policisté museli vyklidit služebnu.

12.9.2017

KRIMI MIX: Muže z vloupání do aut usvědčily střepy

/VIDEO/ V Cílkově ulici si v pondělí večer žena všimla muže, který se vloupal do zaparkovaných aut. Žena pak okamžitě zavolala na linku 158. Na místo vyrazila policejní hlídka, která měla popis pachatele. Na něj pak narazila v Durychově ulici.

12.9.2017

Soud projedná 20 let starou krevní mstu v centru Prahy

Pražský vrchní soud se dnes vrátí k případu kosovského Albánce Shukri Hotiho, který podle obžaloby rozstřílel před 20 lety samopalem v centru Prahy člena znepřátelené rodiny. Česká justice Hotiho odsoudila jako uprchlého. Po jeho vydání z Albánie pak chybovala při doručení rozsudku, takže muž nemohl včas navrhnout opakování procesu ve své přítomnosti. Zastal se ho Nejvyšší soud.

11.9.2017

Nečasová u soudu odmítla vypovídat. Její zdravotní omluvenky uznal znalec

Omluvenky Jany Nečasové (dříve Nagyové) v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství byly podle soudu oprávněné, jak potvrdil znalecký posudek. Novinářům to po pondělním neveřejném jednání řekla předsedkyně soudního senátu Pavla Hájková. Nečasová tentokrát k soudu přišla, ale využila svého práva nevypovídat.

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2017

Znásilnil mladý Afghánec sestru v pražské nemocnici? Kauzu rozplétá soud

Předsedkyně trestního senátu Silvie Slepičková začala u Městského soudu v Praze rozplétat případ, který se stal loni 30. října v noci v pražské Nemocnici na Bulovce. Devatenáctiletý Afghánec, který doprovázel svého mladšího bratra, tam měl znásilnit zdravotní sestru. Záznamy z kamer ale chybí. A dokonce neexistují ani žádní přímí svědci incidentu.

11.9.2017

Na Žižkově hořela dvě auta. Jedno na LPG plynový pohon

V pondělí krátce po půlnoci hasiči zasahovali u požáru dvou osobních vozidel v ulici Pod Krejcárkem na Praze 3. Jedno z vozidel bylo na LPG pohon. Požár se obešel bez zranění. 

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2017

Noční evakuace v Záběhlicích. V bytě sběratele se našlo velké množství munice

V noci na pondělí našli policisté velké množství munice vydávající radioaktivní záření v bytě sběratele vojenských předmětů na Praze 10. Z domu bylo ještě večer evakuováno 26 lidí. Na místo dorazil i pyrotechnik a speciální tým, který zkoumal radioaktivní předmět. Lidé se mohli domů vráti až v ponděli večer. 

10.9.2017

KRIMI MIX: Dívky si z fast foodu odnesly cizí tašku s mobilem

/VIDEO/ Policisté pátrají po dvou dívkách, které si z fast foodu odnesly zapomenutou tašku s mobilním telefonem. Celá událost se odehrála 25. července ve večerních hodinách.

9.9.2017

Z lupu se radovali jen pět dní

Muž a žena sledovali, přepadli a okradli šestaosmdesátiletou paní. Kvůli zlatému řetízku. Teď už jsou za mřížemi a hrozí jim až deset let vězení. 

9.9.2017

KRIMI MIX: Demolice drážního domku se uspíšila

V sobotu nad ránem vyrazily čtyři jednotky pražských hasičů a jedna jednotka HZS SŽDC do Bartoškovy ulice v Praze 4. V bývalém drážním domku, nyní již určeném k demolici, hořel odpad. Objekt byl prázdný, takže částečné propadnutí střechy nikoho neohrozilo. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 14 minut. Žádná škoda nevznikla a příčina požáru je v šetření.

9.9.2017

Pelikán stížnost ve prospěch Kramného nepodá. Údajně nezabíjel elektřinou

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) nepodá stížnost ve prospěch Petra Kramného, který byl pravomocně odsouzen za vraždu své manželky a dcery v Egyptě k 28 letům vězení. K podání stížnosti pro porušení zákona neshledal důvody. Informoval dnes o tom deník Právo.   

8.9.2017

Policie hledá dva muže. Jeden z nich surově zmlátil kolemjdoucího chodce

/VIDEO/ Policie hledá dva muže, z nichž jeden napadl kolemjdoucího chodce u vstupu do stanice metra Ládví. Případ se odehrál v polovině června, kolem půl jedenácté večer. Muž šel po ulici a jeden z útočníků ho bezdůvodně napadl pěstí do obličeje. V pátek o tom informovala policie.

AKTUALIZOVÁNO
8.9.2017

Soud osvobodil exšéfa Oleo Chemical v kauze padělané směnky

Jeden ze zakladatelů společnosti Oleo Chemical Kamil Jirounek zatím nebude potrestán v kauze padělané směnky na 127 milionů korun. Krajský soud v Praze ho dnes zprostil obžaloby. Jirounek byl pravomocně odsouzen k šesti rokům vězení. Verdikt však zrušil Nejvyšší soud, který kauzu vrátil k novému projednání. Proti dnešnímu osvobozujícímu rozsudku je možné podat odvolání, lhůtu si ponechal státní zástupce i obžalovaní.

8.9.2017

KRIMI MIX: Žena s kočárkem si z prodejny odnesla notebook. Bez placení

/VIDEO/ Policie pátrá po ženě s kočárkem, která z vystaveného notebooku odmontovala bezpečnostní zařízení. Událost se stala v obchodě na Černém Mostě v neděli 3. září. Policie o případu informovala v pátek a zveřejnila záběry z kamer.

7.9.2017

Zubožený pes, nalezený před domovem důchodců v Radotíně, má novou paničku

Příběh psa, kterého někdo nechal ve zbědovaném stavu před domovem důchodců v Radotíně, má šťastný konec. Až z Třince si pro něj do útulku městské policie v Troji přijela paní Sylvie.

7.9.2017

Policie: Obsah videa údajně kompromitujícího Forejta není trestným činem

Obsah kompromitující videonáhravky, na níž je údajně bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt šňupající kokain, není podle policie trestným činem.

7.9.2017

Přípravu útoku na vlak vyprovokovala policie, tvrdí advokáti anarchistů

Zproštění obžaloby v kauze plánování teroristického útoku na vlak požadují advokáti obžalovaných anarchistů. Případ je podle nich výsledkem policejní provokace. Právníci to dnes uvedli v závěrečných řečech před pražským městským soudem.

7.9.2017

Zdrogovaný cizinec chtěl ujet policistům v bílé dodávce. Narazil do obrubníku

/VIDEO/ Policisté na Praze  zadrželi zdrogovaného cizince, který projížděl bílou dodávkou v pondělí chvíli před půlnocí Vršovicemi. Prozradila ho registrační značka, která patřila jinému vozidlu. Ve chvíli, kdy policisté chtěli muže vyslechnout, sešlápl plyn a ujížděl z místa. O případu ve čtvrtek informovala policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení