VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

AKTUALIZOVÁNO
26.3.2017

KRIMI MIX: Do tržnice vtrhli celníci kontrolovat účtenky

Praha - Rozsáhlou akci zaměřenou na dodržování pravidel týkající se EET – elektronické evidence tržeb – uspořádal po oba víkendové dny Celní úřad pro hl. m. Prahu ve spolupráci s partnery z finanční správy v asijské tržnici Sapa v Libuši. Deníku to v neděli potvrdila Ivana Kurková z Celního úřadu pro hl. m. Prahu.

26.3.2017

Kradená auta mizela v černé díře na okraji Prahy

Praha - Pomezí hlavního města a Středočeského kraje se podle zjištění libereckých kriminalistů stalo černou dírou, ve které mizela auta ukradená na severu Čech. Podle závěrů detektivů to mají na svědomí dva muži z Jablonecka ve věku 37 a 45 let a tři komplicové z Prahy, kterým je 40, 43 a 44 let, uvedla Vladimíra Šrýtrová z libereckého policejního ředitelství. Při akci pod krycím názvem Kukačka se podle jejích slov podařilo objasnit desítku případů krádeží aut. Nejmladší z podezřelých putoval do vazby, ostatní jsou stíháni na svobodě.

26.3.2017

Láká někdo školáky do auta? A proč?

Praha – Zatím není potvrzeno, že došlo ke spáchání trestné činnosti, ale policisté společně s kriminalisty intenzivně prošetřují všechny okolnosti přijatých oznámení. To Zdeněk Chalupa z policejního odboru pro Prahu-venkov: Jih uvedl ke zvěstem šířícím se po sociálních sítích, které hovoří o nevhodném chování dospělých osob vůči dětem v oblasti Říčan na Praze-východ. Děti měly být oslovovány s nabídkou svezení v autě. Před časem podobné informace přicházely také z pomezí východního okraje Prahy a Úvalska.

26.3.2017

Po zimě vyjíždějte s rozvahou, varuje policie

Praha - S nástupem jara začíná motoristická sezona. S tímhle upozorněním se na všechny motoristy obrací Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

26.3.2017

Proč dva muži zranili řidiče autobusu? Zjišťuje to policie

Praha - Řidič autobusu utrpěl zjevné zranění v obličeji, přičemž jako podezřelí z útoku putovali na policejní stanici dva muži ve věku 23 a 27 let. Podrobnosti k události z pátečního rána v Holešovicích připomněla o víkendu vedoucí sekretariátu ředitele městské policie Irena Seifertová. Hlídka z Prahy 7 vyjela k Přístavní ulici kvůli upozornění svědků, že na zastávce někdo mlátí šoféra.

26.3.2017

Řidičce popálila obličej tekutina z chladiče

Praha - Fofrem nakupovat do nejbližší večerky se hnali členové hlídky strážníků z Prahy 7, kteří chtěli pomoci řidičce v nesnázích. Nutně potřebovali vodu, aby jí ještě před příjezdem přivolaných záchranářů mohli poskytnout základní ošetření.

AKTUALIZOVÁNO
26.3.2017

Ve Vysočanech hořela hala, lidé v ní nebyli

Praha - Naštěstí bez ohrožení lidí se v neděli za úsvitu obešel požár ve Vysočanech, kam byli hasiči před šestou hodinou voláni k ohni ve výrobní hale. „Nikdo nebyl zraněn, v objektu se nenacházely žádné osoby," informoval Martin Kavka z centrály pražských hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
25.3.2017

KRIMI MIX: Požár stánkového vozíku spolykal dvacet tisíc korun

Praha – Škodu vyčíslenou na 20 tisíc korun si v noci na sobotu vyžádal požár, k němuž byli hasiči z centrální pražské stanice přivoláni deset minut před půl čtvrtou ráno do nákupního centra stojícího nad stanicí metra Národní třída. Hořela elektroinstalace speciálního stánkového vozíku na kávu stojícího v přízemí. Hasiči vozík vytlačili před budovu, aby zabránili větším škodám – a menší požár byl pak rychle uhašen.

25.3.2017

Požár vyhnal hosty z hotelu, dva muže odvezly sanitky

Praha – Dva muže s vážnějším zraněním odvezli záchranáři do nemocnice. Zachráněno (a to za použití vyváděcích masek umožňujících pohyb v zadýmeném prostředí) bylo 24 lidí, pro které byl přistaven autobus dopravního podniku, aby hostům vyburcovaným ze spánku poskytl zázemí. Záchranná služba vyslala na místo i velkou sanitku na nákladním podvozku Mercedes-Benz Atego s jejíž pomocí lze ošetřovat větší počet pacientů včetně lidí, kteří se nadýchali kouře.

24.3.2017

Kdo chtěl získat peníze pomocí uloupené karty?

Praha – Byl pátek 24. února, když se 74letá žena mířící do práce stala obětí nočního přepadení. Protože se ani po měsíci nepodařilo podezřelého vystopovat, v pátek 24. března se kriminalisté IV. policejního obvodu obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc.

24.3.2017

Pomohou záběry kamer objasnit osud počítače?

Praha – Přes měsíc již postrádá přenosný počítač muž, který svůj notebook zapomněl v provozovně rychlého občerstvení ve Vysočanské ulici. Stalo se to v pátek 17. února v šest večer. Bezpečnostní kamery zachytily, jak se majitel zvedl od stolu, u kterého nedopatřením zanechal batoh určený k přenášení elektroniky – načež se ke stejnému stolu posadili dva muži a mladá žena.

AKTUALIZOVÁNO
24.3.2017

Madona z Veveří patří církvi, rozhodl znovu soud

Praha - Gotický obraz Madony z Veveří patří církvi. V pátek o tom opět rozhodl pražský městský soud, ke kterému se spor vrátil po dovolání Národní galerie (NG). Obraz byl desítky let součástí expozice galerie, v rámci církevních restitucí na něj vznesla nárok římskokatolická farnost Veverská Bítýška. Dnešní rozhodnutí je pravomocné, galerie se ale může znovu dovolat k Nejvyššímu soudu. Rozhodne se až poté, co dostane písemné znění rozsudku.

24.3.2017

Vrak mířící na vrakoviště začal cestou hořet

Praha – Bez hmotných škod se v pátek obešel požár pneumatiky nákladního přívěsu, k němuž byli pražští hasiči krátce před šestou ranní voláni do ulice K Dálnici v Pitkovicích.

24.3.2017

Dalík obnovu řízení nenavrhl, informace soudu byla chybná

Praha - Odsouzený lobbista Marek Dalík obnovu trestního řízení v kauze nákupu pandurů nenavrhl. Pražský městský soud v pátek dementoval svou předchozí informaci o podání návrhu, kterou původně uvedl v justiční databázi a následně i potvrdil. Podle mluvčí soudu Markéty Puci vznikla chyba tak, že právník v jiné, nesouvisející kauze zaslal soudu omylem návrh na obnovu řízení pod spisovou značkou Dalíkova případu.

24.3.2017

Městský soud se bude znovu zabývat sporem o Madonu z Veveří

Praha - Městský soud v Praze se v pátek bude znovu zabývat sporem o vzácný gotický obraz Madona z Veveří. O obraz se soudí římskokatolická farnost Veverská Bítýška s Národní galerií. Soudy sice v minulosti rozhodly, že obraz patří církvi, po dovolání galerie ale Nejvyšší soud vrátil případ k novému projednání. Momentálně je dílo v Diecézním muzeu v Brně.

23.3.2017

Celníci odváželi nelegální automaty. Dvacet beden a ruletu

Praha – Dovnitř můžete, jestli chcete na bar. Jestli si jdete zahrát, tak ne. S těmito slovy ve čtvrtek odpoledne zastoupil Deníku cestu muž v civilu s odznakem celní správy zavěšeným na krku. Bylo to na Vítězném náměstí, ve dveřích provozovny fungující zčásti jako kavárna – a také jako kasino. To se ve čtvrtek celníci rozhodli vyklidit. Důvod? Hazard se zde prý provozuje nelegálně: provozovateli chybí povolení ministerstva financí.

23.3.2017

Šéf strážníků v Praze 1 byl obviněn ze zneužití pravomoci

Praha - Ředitel Městské policie Praha 1 Miroslav Stejskal byl obviněn ze zneužití pravomoci. Uvedla to ve čtvrtek televize Prima na základě vyjádření mluvčího pražské státní policie Tomáše Hulana. Stejskal údajně při kontrole auta, které asi neoprávněně parkovalo na místě pro invalidy, sebral a rozbil jednomu z kontrolovaných mobilní telefon.

23.3.2017

Soud zvýšil exšéfovi Oleo Chemical trest na 6,5 roku vězení

Praha - Jeden ze zakladatelů petrochemické firmy Oleo Chemical Kamil Jirounek má jít na 6,5 roku do vězení. Pražský městský soud mu ve čtvrtek o půl roku zvýšil původní šestiletý trest. Potrestal ho za to, že při sjednání úvěru 160 milionů korun uvedl nepravdivé údaje. Podle verdiktu však nevznikla žádná škoda. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat. Jirounek vinu odmítá.

AKTUALIZOVÁNO
23.3.2017

KRIMI MIX: Po srážce dvou aut skončilo jedno na střeše

Praha – Bez zásahu zdravotnických záchranářů se bohužel ve čtvrtek odpoledne neobešla dopravní nehoda na Chodově.

23.3.2017

Za střelbu v pražských Kunraticích uložil soud důchodci pět let

Praha - Za loňskou střelbu v pražských Kunraticích potrestal ve čtvrtek pražský městský soud důchodce Vlastimila Matulu pěti lety vězení. Matula podle obžaloby střelil svého souseda po předchozí hádce do ucha a ruky. Důchodce se brání tím, že mu pětačtyřicetiletý muž dlouhodobě vyhrožoval. Sousedé měli dlouhodobé spory například kvůli hranici jejich pozemků nebo pokácenému ořešáku. Rozsudek není pravomocný, obě strany se mohou odvolat k Vrchnímu soudu v Praze.

23.3.2017

Kvůli zaklíněnému kamionu museli odklonit lampu

Praha – Budova, sloup s osvětlením a rozměrný kontejner. To byly překážky, které se ve čtvrtek ráno postavily do cesty řidiči kamionu na úzké komunikaci ve firemním areálu v Čakovicích. Nákladní kolos se zaklínil tak, že do Kostelecké ulice bylo třeba přivolat na pomoc hasiče.

22.3.2017

Falešné hlášení obrátilo oči pasažérů v sloup

Praha – Možná i s větší pozorností než návštěvníci památek obhlíželi své okolí a obraceli pohled ke stropu cestující, kteří se ve středu dopoledne pohybovali ve stanici metra Karlovo náměstí. Zvědavě se dívali po lidech, ale i po kamerách nad svými hlavami. Důvod? Neobvyklé hlášení staničního rozhlasu.

22.3.2017

Muže žijící v buňce popálil výbuch kamen

Praha – Vážně popáleni byli dva muži zřejmě kvůli nedbalosti. To ve středu uvedl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie k úternímu požáru ve firemním areálu ve Strašnicích, kde požár zničil obývanou unimo buňku. Hasiči byli do ulice U Trati voláni minutu po sedmé večer – a plameny se podařilo poměrně rychle zlikvidovat.

22.3.2017

Tramvaje se zpozdily kvůli prázdnému kufříku

Praha – Nález podezřelého kufříku omezil ve středu odpoledne ruch v Nádražní ulici na Smíchově. Tři čtvrtě hodiny po poledni ji policisté uzavřeli kvůli zásahu specialistů. Stanicím Na Knížecí a Anděl se musely vyhnout i tramvaje – linky číslo 5, 7, 12 a 20 přesměroval dopravní podnik do Radlické ulice. Přineslo to zpoždění spojů, potvrdila Deníku Aneta Řehková z dopravního podniku. Zpoždění se v obou směrech přeneslo také do úseku Anděl–Bertramka; důsledky omezení tak pocítili i cestující na linkách s čísly 9, 10, 15, 16 – byť samotná uzavírka se jich bezprostředně nedotkla.

22.3.2017

Soud začal znovu řešit úvěrovou kauzu exmajitele Oleo Chemical

Praha - Pražský městský soud ve středu začal znovu projednávat kauzu úvěrového podvodu, kde figuruje jeden ze zakladatelů společnosti Oleo Chemical Kamil Jirounek. Jirounek, který vinu odmítá, byl původně odsouzen k pěti letům vězení. Rozsudek však zrušil odvolací soud, který nařídil výslechy svědků a zpracování nových znaleckých posudků.

22.3.2017

Chůvě zbitých dětí soud vyměřil jedenáct let

Praha – Jedenáct let si má podle zatím nepravomocného verdiktu odpykat 32letá cizinka původem z Vietnamu, která si k rodičovské dovolené přivydělávala jako chůva – hlídala děti svým krajanům. Tři z nich vrátila rodičům s vážnými zraněními – poprvé v únoru 2015 a následně téhož roku v listopadu a v prosinci – aniž své klienty upozornila, že se odehrálo něco mimořádného. Holčička s poraněním střev nepřežila. Zemřela na Štědrý den, i když ji rodina neprodleně dopravila do nemocnice. Další dívenka zřejmě bude mít doživotní následky v důsledku poškození mozku.

22.3.2017

KRIMI MIX: Účastník incidentu v nákupním centru je obviněn z pokusu o vraždu

Praha - Případ kriminalisté prošetřují jako pokus o vraždu. To ve středu uvedl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie ke konfliktu, který se v úterý půl hodiny před polednem odehrál v nákupním centru na Floře. Stejně jako v úterý však ani s jednodenním odstupem nechtěl jakkoli komentovat prvotní informace z místa, které naznačovaly, že snad měl směnárník útočit nožem na příchozího. „S ohledem na to, že stále probíhají úkony trestního řízení, nemůžeme být více konkrétní," konstatoval.

AKTUALIZOVÁNO
22.3.2017

Soud v Praze musí znovu řešit spor o zlatý padák exmanažera ČD

Brno, Praha - Ústavní soud (ÚS) vyhověl stížnosti Českých drah a nařídil Městskému soudu v Praze, aby se znovu zabýval sporem s bývalým náměstkem ředitele pro personální záležitosti Milanem Ruttnerem. Jde o mnohamilionové odstupné, na které měl Ruttner podle manažerské smlouvy nárok poté, co se sám zřekl místa. 

21.3.2017

KRIMI MIX: Požár buňky ve sběrně vážně zranil dva muže

Praha – Velmi vážné popáleniny utrpěli dva muži, kteří obývali buňku ve sběrně surovin ve Strašnicích. K požáru ve firemním areálu byli hasiči minutu po úterní 19. hodině. Ukázalo se, že hořely kontejner a takzvaná unimo buňka, známá například ze stavenišť.

21.3.2017

V obchodním centru byl pobodán muž. Policie zatím mlčí

Praha – Do nemocnice odváželi v úterý pražští záchranáři 33letého muže s bodným poraněním, kterému půl hodiny před polednem přivolala do obchodního centra na Floře pomoc náhodná svědkyně. Okolnosti jeho zranění zkoumají kriminalisté. Tomáš Hulan z ředitelství pražské police Deníku řekl, že šlo o incident dvou osob. Uvést cokoli bližšího ovšem odmítl, stejně jako potvrdit prvotní informace, že se snad mělo jednat o konflikt mezi zákazníkem a směnárníkem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies