VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

16.7.2017

Soud bude ve čtvrtek řešit kauzu tzv. poslaneckých trafik

Praha - Kauzu takzvaných poslaneckých trafik, ve které čelí obžalobě někdejší premiér Petr Nečas (ODS), jeho žena Jana Nečasová (dříve Nagyová) a bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček, bude ve čtvrtek řešit Obvodní soud pro Prahu 1. Případem se měl zabývat už v prosinci. Soudkyně Helena Králová však jednání po přečtení obžaloby odročila kvůli námitkám advokátů proti údajné podjatosti olomouckých vrchních státních zástupců.

16.7.2017

Jízda taxíkem byla podle strážníků notně předražená. Patnáctinásobně

Praha – Taxikář si naúčtoval nehoráznou sumu. Těmito slovy zhodnotila v neděli Irena Seifertová z centrály městské policie zjištění strážníků ze skupiny taxi, které přivolala recepční hotelu v Praze 4. Se svými pochybnostmi o ceně za svezení se jí svěřila turistka, po níž za jízdu od Staroměstského náměstí požadoval taxikář pět tisíc korun plus 50 eur. „Taxa by se měla pohybovat do 500 korun,“ poznamenala Seifertová.

16.7.2017

Během dne vyhořely dva příbytky bezdomovců. Kousek od sebe

Praha – Dva větší požáry v nepříliš od sebe vzdálených lokalitách ve Vršovicích, kde nacházeli útočiště bezdomovci, likvidovali během soboty pražští hasiči. Oba se obešly bez zranění i bez vážnějších hmotných škod. Jejich příčiny zůstávají v šetření specialistů hasičů a policie.

15.7.2017

Po předváděcí jízdě si zákazník autobazaru nechal klíčky. Pak ujel

Praha - Ne zcela běžná finta posloužila zatím neznámému muži, který si před měsícem odvezl bez placení automobil z autobazaru v Praze 9. Ke krádeži využil předváděcí jízdu – avšak ne tím způsobem, že by během testování auta ujel. Ujel s ním až posléze.

15.7.2017

Podvodné směny peněz provázejí podobné záběry

Praha/VIDEO/ - Už měsíc se z úspěchu své finty může radovat dvojice mužů, kteří v pondělí 19. června navštívili směnárnu v Rytířské ulici v centru metropole – a podle policie odtud odešli bohatší o více než osm tisíc korun. Podle kamerových záznamů si jsou kriminalisté jistí, že dvojice patřila k sobě a na místě činu spolupracovala, i když samotné akce s podvodnou směnou peněz se zúčastnil pouze jeden z podezřelých.

15.7.2017

Soud se po více než roce vrátí k privatizaci OKD

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 se ve středu po více než roce vrátí k projednávání privatizace společnosti OKD z roku 2004, při které podle obžaloby vznikla škoda přes 5,7 miliardy korun. V případu figuruje znalec Rudolf Doucha, který podle vyšetřovatelů vypracoval chybný posudek na ocenění podílu firmy, jenž patřil Fondu národního majetku, a dva bývalí místopředsedové fondu, Pavel Kuta a Jan Škurka. Muži vinu odmítají.

15.7.2017

KRIMI MIX: Při svařování trubek shořelo čtyřicet tisíc korun

Praha - Bez účasti hasičů se v pátek odpoledne neobešel malér na staveništi rekonstruovaného obchodního centra v Mukařovského ulici u stanice metra Luka. Při svařování plastových trubek pod rozestavěnou nádrží vypukl požár, k němuž po půl třetí vyjely hasičské jednotky ze Smíchova a Petřin.

14.7.2017

Kořistí se při vloupání staly hodinky a šperky za statisíce

Praha – Škodu šplhající téměř k 600 tisícům korun zanechali za sebou dosud neznámí zloději, po kterých kriminalisté IV. obvodu pražské policie pátrají již od 19. května. Právě v tento den, byl to pátek, došlo po půl třetí od poledne k vloupání do domu v Jeremenkově ulici.

14.7.2017

Čtveřice podezřelá ze sprejerství z místa činu neutekla

Praha – Ve zlidovělé písni se zpívá o tom, že se „ten Tálinskej rybník nahání“ – když se však v noci na pátek nahánělo v Tálínské ulici v Kyjích, bylo to sice také u rybníka, avšak šlo o činnost docela jiného druhu: o honičku strážníků za mladíky podezřelými ze sprejerství. O úspěšnou honičku.

14.7.2017

Během dvou dnů pohoršovali kolemjdoucí dva onanující muži

Praha – Muže, který onanoval na veřejnosti, zatkli pražští strážníci. Ne, tohle není opakování ještě téměř aktuální zprávy o 34letém člověku s červenými kalhotami, který se za bílého dne uspokojoval na lavičce na Václavském náměstí, aniž se nechal rušit davy kolemjdoucích. Jedná se o nový případ – druhý během dvou dní, informovala v pátek Irena Seifertová z centrály městské policie.

14.7.2017

Peníze z dražeb rozkradl. Exšéf firmy Clanroy dostal osm let

Osm let ve vězení si bývalý předseda představenstva zkrachovalé dražební společnosti Clanroy Milan Kremel odsedí za to, že peníze z dražeb používal na chod společnosti. Trest mu dnes pravomocně potvrdil odvolací pražský vrchní soud, který zároveň zamítl Kremelovo odvolání. Druhému obžalovanému Miroslavu Posekanému, který Kremela ve funkci předsedy nahradil, uložil soud 5,5 roku. Oba muži se dnešního jednání nezúčastnili.

14.7.2017

Kauza daňových čachrů e elektronikou je o krok blíž k soudu

Praha – Velkou kauzu údajných daňových čachrů při obchodování s mobilními telefony a tablety uzavřeli kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu. Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze navrhli v souvislosti se stamilionovým krácením daní obžalovat šest lidí.

14.7.2017

Noční požár od grilu spolykal půl milionu korun

Praha – Velmi nemile se v noci na pátek prodražilo venkovní grilování, jehož následky zaměstnaly radotínské hasiče. Jednotky profesionálů i místního dobrovolného sboru vyrazily dvacet minut před půlnocí do Dehtínské ulice, kde na střeše přístavby u rodinného domu hořely panely malé sluneční elektrárny.

14.7.2017

Velký transport drog pomohla odhalit příliš těžká tiskárna

Praha/VIDEO/ – Obří zásilku drog vyhmátli ve čtvrtek odpoledne pražští celníci. Na černý vůz Audi převážející bezmála osm kilogramů pervitinu kápli vlastně náhodou – když na komunikacích v širším okolí vietnamské tržnice Sapa hlídka mobilního dohledu pátrala po zboží uniklém celnímu dohledu. Vlastně tedy hledala především auta převážející cigarety, alkohol a padělky značkových výrobků – a jejím úkolem bylo rovněž kontrolovat dálniční známky na Pražském okruhu.

13.7.2017

Celníci odhalili auto s pěti kilogramy pervitinu. Na Pražském okruhu

Praha – Provoz v Komořanském (neboli také Cholupickém) tunelu omezil ve čtvrtek odpoledne zásah policie přímo na Pražském okruhu, k němuž vedlo odhalení pražských celníků. Ti za výjezdem z tunelu zastavili ke kontrole automobil značky Audi se slovenskou registrační značkou, ve kterém našli drogy.

13.7.2017

Po nehodě bojovali hasiči s ohněm i s uniklou naftou

Praha – Řidič dodávky, který utrpěl psychický otřes, ale zůstal nezraněn, měl velké štěstí, že ho po dopravní nehodě vytáhl z kabiny pohotový svědek. Přední část auta totiž záhy začala hořet – a plameny se rychle vzmáhaly. Tak se v noci na čtvrtek vyvinula bouračka v Černokostelecké ulici v Říčanech na Praze-východ, kde čtvrt hodiny po třetí narazila dodávka do betonového ostrůvku uprostřed silnice. Místo nehody pak zůstávalo neprůjezdné ještě v ranní dopravní špičce.

13.7.2017

S objasňováním loupeže v metru výrazně pomohli všímaví lidé

Praha – Výrazný posun nastal během noci na čtvrtek v kauze šokující sobotní loupeže ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí. Ve středu policisté zveřejnili kamerové záběry zachycující mladíka, který ranou pěstí srazil na zem náhodného kolemjdoucího, jemuž pak sebral mobil, a jeho kumpána, jenž ho při akci natáčel mobilem – a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc. Díky spolupráci všímavých občanů se během středečního večera a čtvrtečního rána podařilo vypátrat jak oba mladé muže ve věku 19 a 18 let, tak 16letou dívku, která je doprovázela. Ve čtvrtek odpoledne o tom informoval Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

12.7.2017

Posezení mládeže s flaškou bude mít dohru na radnici

Praha /VIDEO/ – Tři mladiství nadýchali alkohol, střízlivá byla pouze nezletilá slečna, která jim dělala společnost. Tak dopadla půl druhé hodiny před půlnocí kontrola v Bryksově ulici na Černém Mostě, kde si hlídka strážníků z Prahy 14 všimla trojice mladíků a dívky kouřících za zastávkou. Navíc nebylo možno přehlédnout, že na místě je ještě pátý do party: láhev rumu.

12.7.2017

Žena lezoucí za svatým Václavem chtěla smrtící injekci. Dostala želízka

Praha – Cestou na psychiatrické oddělení skončilo v noci na středu dobrodružství 26leté ženy, která na Václavském náměstí vylezla na sokl sochy svatého Václava. A to, co od ní vedle přiznání, že si vzala extázi, vyslechli strážníci, byla vážně síla.

12.7.2017

Nákup potravin se citelně prodražil. Skoro o 37 tisíc korun

Praha – Kabelky se zmocnila jedna podezřelá – v souvislosti s touto krádeží ale policisté pátrají po dvou ženách. Kamerové záběry totiž naznačují, že pachatelka měla na místě činu společnici sledující dění zpovzdálí. Tak se aspoň nyní jeví skutek, který policisté z Proseka řeší od neděle. Tehdy 56letá návštěvnice prodejny potravin ve Kbelské ulici věnovala pozornost nakupování a nikoli své kabelce odložené v košíku – a toho využila zatím neznámé žena, které kabelku odnesla.

12.7.2017

Kdo nečekaně útočil v metru? To mají prozradit videozáznamy

Praha /VIDEO/ – Lupič zničehonic knokautoval poškozeného – a jeho souputníci si vše nahrávali na mobil. Těmito slovy přiblížil ve středu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie přepadení, k němuž došlo za bílého dne. Téměř v pravé poledne – deset minut před 13. hodinou – avšak v příšeří: ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí. Kriminalisté II. obvodu pražské policie se tímto činem zabývají od soboty od 8. července.

12.7.2017

KRIMI MIX: Díky všímavému svědkovi spadla klec krátce po krádeži navigací

Praha - Jednatřicetiletého muže, kterého podezřívají, že se na Zahradním Městě vloupal do dvou zaparkovaných aut a ukradl z nich navigace napevno vestavěné do přístrojové desky, zadrželi příslušníci oddělení hlídkové služby IV. obvodu pražské policie. Ve středu o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Způsobená škoda podle jeho slov převýšila 120 tisíc korun. 

AKTUALIZOVÁNO
12.7.2017

U nehody policejního vozu zasahovali i záchranáři

Praha – Se značnou pozorností se v úterý večer stala na pohled nevelká nehoda na Rašínově nábřeží u Palackého náměstí, kde figurovalo služební vozidlo v barvách policie. 

11.7.2017

Znalec, který dal za pravdu Janouškovi, trvá na své verzi posudku

Praha – Vlastní dílo je správné, naopak závěry oponentů zkreslené a ignorují některé stopy. Tak se v úterý vyjádřil ke znaleckým posudkům v kauze dopravní nehody lobbisty Romana Janouška z roku 2012 někdejší znalec z odvětví silniční dopravy Jiří Doleček. Dnes 84letému muži klade obžaloba za vinu, že posudek zkreslil v Janouškův prospěch, když potvrdil lobbistovu verzi o tom, že ženu, kterou srazil autem, před střetem neviděl (a nejspíš o ni jen zavadil zpětným zrcátkem).

11.7.2017

KRIMI MIX: V souvislosti s krádeží dvou kol pátrá policie po třech lidech

Praha – Jediné pořádné štípnutí vyneslo kořist za více než třicet tisíc korun. Tak se ve čtvrtek vyvinuly události před plaveckým stadionem v Podolí, kde byla ukradena dvě horská kola. Bezpečnostní kamery zachytily, že na nich odjela dvojice mužů, kteří nejprve seděli na nedaleké lavičce – a když přišla vhodná chvíle, jeden z nich přeštípl zámek, jímž byla kola k sobě spojena. Pak už stačilo jen šlápnout do pedálů.

AKTUALIZOVÁNO
11.7.2017

Blikající sanitka bourala. Bylo použití majáků oprávněné?

Praha /VIDEO/ – Byl nějaký důvod k tomu, aby převozová sanitka soukromé společnosti bez pacienta vjela s rozsvícenými majáky do křižovatky na červenou? To je jedna z klíčových otázek, na něž hledají odpovědi dopravní policisté, kteří od úterního dopoledne prošetřují okolnosti havárie v křižovatce ulic Černokostelecká a Průmyslová. Tam před devátou hodinou zůstala sanitka po střetu s fabií ležet na levém boku.

11.7.2017

Zloději větří šanci, nastal čas dovolených

V době letních prázdnin lidé odjíždějí na dovolené či na chalupy a opouštějí svá obydlí. Na tuto příležitost čekají zloději. K jejich přehledu mohou přispět i sociální sítě, kde se lidé o dovolených navzájem informují.

10.7.2017

Muž se sprejem se chovával a pak utíkal. Marně

Praha – Pětici lidí podezřelých ze sprejerství (mezi nimiž nechyběla ani žena vezoucí dítě v kočárku, která se přiznala, že ve Vršovicích nastříkala na plechová vrata nápis HmHm a srdíčko o velikosti větší než metr), zadrželi během víkendu pražští strážníci. K dopadení tří mužů ve věku od 18 do 33 let a dvou žen ve věku 25 a 26 let ve všech případech přispěla upozornění všímavých občanů.

10.7.2017

KRIMI MIX: Motorkář bez řidičáku ujížděl více než stopadesátkou

Praha – Zranění ruky si přivodil motocyklista, který ve snaze ujet policistům dostal na mokré vozovce smyk a havaroval. O okolnostech úterní honičky informoval v pondělí Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Začala na Jižní spojce, kde policisté z oddělení hlídkové služby IV. pražského obvodu chtěli zkontrolovat řidiče motocyklu s více než rok propadlou technickou kontrolou, „Na znamení k zastavení, které mu policisté dali zapnutím majáku a rozsvícením nápisu „Stop, policie“, řidič nereagoval.

10.7.2017

Policie obvinila 11 lidí z šíření dětské pornografie

Praha - Policie obvinila po červnovém zásahu 11 lidí, kteří podle ní stahovali a rozšiřovali dětskou pornografii. Všichni jsou stíháni na svobodě. V pondělí o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Policie nadále zkoumá zajištěná data.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení