VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

1.5.2017

KRIMI MIX: Po dvou autech bouralo krátce po sobě a nedaleko sebe

Praha – Havárie, které se naštěstí obešly bez zranění, zkomplikovaly v neděli dopravu po obou stranách Karlova náměstí v centru metropole.

AKTUALIZOVÁNO
1.5.2017

Čarodějnická noc byla pro hasiče nezvykle klidná

Praha – Předem hodně oznámených čarodějnických ohňů, jichž organizátoři v rámci takzvané evidence pálení nahlásili přes sto – a samotná filipojakubská noc nezvykle klidná. Tak hodnotí pražští hasiči letošní filipojakubskou noc. Nenaplnila se očekávání plynoucí ze zkušeností z uplynulých let, že v souvislosti s děním u vater bude tahle noc mimořádně rušná. Nestalo se: od nedělního večera do pondělního rána zasahovali jen u dvou požárů.

AKTUALIZOVÁNO
1.5.2017

Programátoři chtějí u řeckého soudu prokázat svou nevinu

Praha - Programátoři počítačových her Ivan Buchta a Martin Pezlar chtějí v Řecku dokázat svou nevinu. Doufají ve zproštění obvinění ze špionáže, za které jim hrozí až 20 let vězení. Do Řecka s nimi dnes z pražského letiště odlétají i rodinní příslušníci, kteří je chtějí u soudu podpořit.

30.4.2017

Bez placení neznámý muž „nakupoval“ dvakrát během týdne

Praha – Již měsíc pátrají policisté z místního oddělení v Benediktské ulici po muži, který si podle jejich zjištění odnášel z obchodu v Pařížské ulici značkové věci, avšak bez toho, že by za ně zaplatil. Přišel „nakupovat" za pět prstů. A to dokonce opakovaně! Ke krádežím, které čekají na objasnění, totiž v jedné z tamějších prodejen došlo hned dvakrát. Záběry bezpečnostních kamer naznačily, že v souvislosti s oběma skutky policisté zřejmě hledají totožného muže.

30.4.2017

KRIMI MIX: Na pomoc kachně s kachňaty museli přijet hasiči

Praha – Poradit si s nástrahami připravenými lidmi si příroda někdy sama nedokáže. Ukázalo se to v neděli vpodvečer, kdy byli hasiči přivoláni do Průmyslové ulice v Hostivaři. Bylo třeba vyprostit kachnu s kachňaty – tahle rodinka uvízla v betonové nádrži pod úrovní vozovky a sama si pomoci nedokázala. Podařilo se!

30.4.2017

Kde mají nejvíc čarodějnických ohňů? Na centrále hasičů!

Praha – Přes sto akcí, které pořadatelé čarodějnických akcí nahlásili v rámci takzvané evidence pálení – a k tomu ještě spousta dalších ohňů, které nikdo nespočítá. Jen ráno bude známý počet míst, kde se akce vymkla kontrole. Tak vypadá filipojakubská noc na přelomu dubna a května z pohledu pražských hasičů.

30.4.2017

Zapomenutá taška na hodinu zastavila čtyři linky tramvají

Praha – Hodinové zastavení provozu tramvají si v neděli odpoledne vyžádala policejní akce na Smíchově, kde se v nákupním centru našlo podezřelé zavazadlo. V poslední době se to v okolí stanice metra Anděl stalo již opakovaně – a vždy se shodným výsledkem: pyrotechnická prohlídka nakonec byla negativní: ukázala, že se nejednalo o nic nebezpečného. Bezpečnostní opatření si však vždy vyžádalo uzavření komunikace, což přineslo k komplikace v hromadné dopravě.

30.4.2017

V dubnu na silnicích zemřelo 36 lidí, o jednoho méně než loni

Praha - Na českých silnicích zemřelo letos v dubnu 36 lidí, o jednoho méně než loni. Číslo vyrovnává tragickou bilanci z dubna před třemi roky, která byla nejnižší od roku 1990. Od začátku roku při dopravních nehodách v Česku zemřelo 124 lidí, což je o 19 méně než za první čtyři měsíce loňska. Vyplývá to z předběžných údajů policie.

30.4.2017

Dělník se vážně zranil při pádu do šachty

Praha – Záchranáři a policisté, ale i hasiči zasahovali v neděli ráno při nehodě v areálu čistírny odpadních vod na Císařském ostrově. Dvacet minut před osmou hodinou byli přivoláni na pomoc mladému dělníkovi, který spadl z lešení a zřítil se do šachty. Ze čtyřmetrové hloubky ho na speciálních nosítkách vytáhli hasiči, kteří museli využít lezecké vybavení. Za asistence záchranné služby se vážně zraněného muže podařilo vyprostit asi po 20 minutách.

29.4.2017

Kvůli ohni ve světlíku otvírali hasiči byty násilím

Praha - V několika bytech je malba stěn poškozená kouřem, sálavé teplo navíc zničilo rám okna v prvním patře. Takové jsou následky sobotního požáru v ulici Žateckých v Nuslích, kde hodinu a tři čtvrtě po poledni hořel odpad na dně světlíku obytného domu.

29.4.2017

Policie zadržela šest podezřelých z převozu Vietnamců do Německa

Praha - Česká policie zadržela šest lidí podezřelých z převozu nelegálních vietnamských migrantů ze Srbska do Německa. Stíhá pět Vietnamců a jednoho Čecha. Teplický soud poslal ve středu tři z nich do vazby. Na policejním webu to v sobotu oznámil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

29.4.2017

Kauzu alkoholu u stejného školáka řešili strážníci dvakrát během dvou dnů

Praha - Překvapení přinesla strážníkům z Prahy 14 kontrola v parku Čeněk na Černém Mostě. Ve čtvrtek večer tam hlídka městská policie narazila na dva hodně mladě vyhlížející mladíky, přičemž bylo na první pohled patrné, že nejsou zrovna ve formě. 

29.4.2017

Korupční kauzu kolem pošty začne soud řešit v polovině května

Praha - Obvodní soud pro Prahu 8 se začne 16. května zabývat korupční kauzou, která souvisí se zajištěním bezpečnostních služeb pro Českou poštu. Před soudem stane šéf bezpečnostní agentury Alkom Security Václav Růžička, která poště hlídala objekty. Druhým obviněným je podnikatel Radko Hašek, který podle spisu za zajištění zakázky pro Alkom nabízel exotické zájezdy. 

29.4.2017

K soudu míří řidič, který na D1 údajně vybržďoval své dítě

Praha - Pražský městský soud se bude zabývat další kauzou takzvaného vybržďování na dálnici D1. Případ se vymyká tím, že podle státního zastupitelství útočil agresivní řidič záměrně proti autu, v němž cestoval jeho malý syn se svou matkou. Obviněnému muži hrozí za pokus o těžké ublížení na zdraví a za pokus o poškození cizí věci pět až 12 let vězení. Média mají obžalobu k dispozici.

29.4.2017

Od spáleného jídla začala hořet i digestoř

Praha - Připálené jídlo na sporáku, kdy sousedy vyleká dým, zaměstnává pražské hasiče vcelku pravidelně – tentokrát to ale byl na sídlišti Kamýk větší rachot. V pátek před devátou večer byly jednotky hasičů z Modřan a Krče vyslány do panelového domu v Pavlíkově ulici, odkud lidé hlásili, že nejspíš někde hoří: prozrazoval to kouř v šachtě se stoupačkami.

29.4.2017

Policistům, co zasahovali proti Sudků, chtěl soud uložit podmínky

Praha - Policistům, kteří loni v létě zasahovali proti Michelle Sudků poté, co se pokusila uškrtit zákaznici kavárny, chtěl původně Obvodní soud pro Prahu 1 trestním příkazem uložit podmíněné tresty. Na dotaz médií to řekla mluvčí soudu Pavla Hájková. Soud uznal policisty vinnými na konci března, státní zastupitelství však proti rozhodnutí podalo odpor, věc proto soudkyně Helena Králová musí projednat v hlavním líčení. Jednání nařídila na 25. května

28.4.2017

Hledaný muž z Boleslavi prý mohl zmizet v Praze

Praha - V Praze by podle poznatků kriminalistů z Mladé Boleslavi mohl pobývat 49letý muž s bydlištěm v tamějším regionu, na kterého byl vydán příkaz k zatčení společně s příkazem k dodání do výkonu trestu odnětí svobody.

28.4.2017

S žalobou na Prahu asociace provozovatelů vozítek segway neuspěla

Praha – S žalobou na Prahu, jejíž představitelé vydali loni vyhlášku zakazující vjezd vozítek typu segway do širšího centra metropole, neuspěla v pátek u Městského soudu v Praze asociace provozovatelů těchto dopravních prostředků. U soudu to šlo rychle a bez toho, že by se nějak detailně probíraly souvislosti. Soudkyně Eva Pechová uvedla, že nařízení obce nepodléhá přezkumu soudem – podat proti němu žalobu tak není možné. To, jak hlavní město postupovalo, podle soudu vychází ze zákona o provozu na pozemních komunikacích

28.4.2017

Taxikář vozil lidi, i když přišel o papíry

Praha – Taxikáře, který vozil pasažéry navzdory zákazu řízení, odhalili ve čtvrtek odpoledne strážníci z hlídkového útvaru pražské městské policie. Stalo se to ve chvíli, když se rozhodli zkontrolovat taxikáře, který právě vysadil pasažéry před letištní halou na Ruzyni.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2017

V domě s hořící střechou nebyli žádní lidé

Praha – Požár střechy řadového rodinného domu likvidovali v pátek dopoledne hasiči v Kostelci nad Černými lesy na pomezí Prahy-východ a Kolínska. Do Prokopovy ulice se před devátou hodinou začaly sjíždět nejen vozy profesionálních hasičů z Říčan a Českého Brodu, ale také dobrovolné jednotky z Mukařova, z Kouřimi i přímo z Kostelce.

27.4.2017

KRIMI MIX: Pohřešovaný doma nechal dopis na rozloučenou

Praha – Doma zanechal dopis na rozloučenou a odešel neznámo kam. To ve čtvrtek uvedl Jan Daněk z ředitelství pražské police o 39letém muži původem z Mostecka, který nyní bydlí v pražské Dubči. „Je tedy důvodná obava, že by se mohl pokusit o sebevraždu," uvedl Daněk.

27.4.2017

Hradil nedostane 232 milionů korun za obstavení akcií při stíhání

Praha - Bývalý ředitel Kovohutí Břidličná Ondřej Hradil, který chtěl po státu 232 milionů korun za obstavení akcií při trestním stíhání, peníze nedostane. Pražský městský soud ve čtvrtek zamítl jeho odvolání a potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2 z loňského října. Podle nyní pravomocného verdiktu bylo obstavení akcií při Hradilově trestním stíhání v souladu se zákonem.

27.4.2017

Věci hořící na posteli vyletěly oknem, škoda dosáhla necelých 30 tisíc

Praha – Popáleniny na rukou, jež mu ošetřovali záchranáři, utrpěl uživatel bytu v osmém patře panelového domu na Jižním Městě, který ve středu bojoval s požárem. Před osmou večer vyhodil z okna lůžkoviny a část hořícího vybavení pokoje, které se podle hasičů vznítily v důsledku nedbalosti. Požár nakonec způsobil škody odhadované na necelých 30 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na statisíce.

26.4.2017

Kde se dostal k alkoholu, školák strážníkům nepřiznal

Praha – Skoro až překvapena výsledkem dechové zkoušky byla hlídka strážníků z Prahy 9, která nechala fouknout do detektoru 13letého chlapce. Irena Seifertová z centrály městské policie ve středu informovala, že školáka strážníci nalezli krátce po osmé večer při rutinní kontrole náměstí Organizace spojených národů. Pozornost upoutal tím, že zvracel.

26.4.2017

Rath i advokát Pacovský musí soudu doplnit důkazy

Praha - Bývalý hejtman David Rath, který žaluje advokáta Michala Pacovského kvůli jeho výrokům pro média, musí podle soudu doplnit některé důkazy. Stejně by měl svá tvrzení prokázat i Pacovský. Rath požaduje omluvu a 100 tisíc korun kvůli advokátově tvrzení, že ho bývalý poslanec a jeho obhájci obelhali. V projednávání žaloby ve středu pokračoval Obvodní soud pro Prahu 2, jednání odročil na konec června. Pacovský je strýcem soudce, který rozhodoval v Rathově kauze údajného braní úplatků za ovlivňování zakázek Středočeského kraje. Rathovi soud nepravomocně uložil 8,5 roku vězení, rozsudek později zrušil odvolací soud.

26.4.2017

Konflikt u zastávky provázela střelba. Šest ran!

Praha – Nebyl sice ve službě, ale ve správný moment byl na správním místě – a připravený zakročit, když zjistil, že se děje něco nepatřičného. Tak lze shrnout počínání středočeského celníka, který v době volna na zastávce autobusu v pražských Kobylisích odzbrojil muže střílejícího z pistole. Podrobnosti události ze sobotního večera přiblížila ve středu Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj.

AKTUALIZOVÁNO
26.4.2017

V Praze se střílelo, dopaden byl řidič auta ukradeného v Rakousku

Praha – Dramatický závěr mělo přeshraniční pátrání po ukradeném autě. Až s použitím varovného výstřelu se ve středu dopoledne podařilo pražským dopravním policistům zastavit řidiče utíkajícího od vozu, který do metropole dorazil až z Rakouska!

26.4.2017

Soud zamítl Rathovu žalobu kvůli nákladům spojených s vazbou

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 ve středu zamítl žalobu bývalého hejtmana Davida Ratha, který požadoval skoro 60 tisíc korun za náklady, které mu údajně vznikly v souvislosti s nezákonnou vazbou. Dalších 30 tisíc pak chtěl Rath za to, že byl k soudu podle svých slov "vlečen" v poutech, což ho v očích veřejnosti dehonestovalo. Rozsudek zatím není pravomocný, exhejtman se může odvolat k pražskému městskému soudu.

26.4.2017

Sitta je šéfem přejmenovaného Neographu, rozhodl předběžně soud

Praha - Pražský městský soud v pondělí jmenoval předběžným opatřením Vladimíra Sittu statutárním ředitelem papírny Security Paper Mill (dříve Neograph). Vyšlo to najevo ve středu, kdy měl odvolací senát téhož soudu rozhodnout o Sittově žalobě proti vyhazovu z Neographu. Zakladatel papírny svědčí proti lobbistovi Ivu Rittigovi v případu předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik, které vyráběl právě Neograph. Tvrdí, že výpověď byla mstou za jeho mediální vyjádření k této kauze.

25.4.2017

Soud: žena žádající o pomoc policii nepatří do léčebny

Brno, Praha – Až v Brně našla zastání žena, kterou v Praze soudy na základě znaleckého posudku posílaly do péče psychiatrů. Ani tam to ale nevyšlo napoprvé: Nejvyšší soud ČR pražské verdikty potvrdil – a teprve Ústavní soud ČR rozhodl jinak. S tím, že v kauze táhnoucí se půl druhého roku došlo k porušení práva na ochranu osobní svobody stěžovatelky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies