VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

9.2.2017

Soud zastavil stíhání Agrotecu v kauze zakázek České pošty

Praha - Pražský městský soud zastavil stíhání hustopečské firmy Agrotec v kauze manipulací zakázek České pošty. Rozhodnutí není pravomocné. Státní zástupce proti němu podal stížnost, kterou se bude zabývat pražský vrchní soud. Ve čtvrtek to bez bližších podrobností uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Agrotec patří do holdingu Agrofert, který do minulého týdne vlastnil ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Kvůli zákonu o střetu zájmů akcie holdingu vložil do svěřenských fondů, o firmu se tak nově starají správci.

9.2.2017

Pražský městský soud už obdržel žalobu na magistrát kvůli segwayům

Praha - Pražský městský soud obdržel žalobu provozovatelů dvoukolek segway na magistrát. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí soudu Markéta Puci s tím, že žalobce navrhl také vydání předběžného opatření, které by situaci řešilo ještě před samotným rozhodnutím ve sporu. Asociace segway ČR podání žaloby avizovala již dříve s tím, že napadne vyhlášku, kterou město loni zakázalo vjezd vozítek do historických lokalit.

9.2.2017

Soud zrušil osvobozující verdikt v kauze šíření radikální knihy

Praha - Pražský městský soud v neveřejném jednání zrušil osvobozující verdikt nad bývalým předsedou pražské muslimské obce Vladimírem Sáňkou. Kauzu šíření radikální islámské knihy musí znovu projednat Obvodní soud pro Prahu 1. Ve čtvrtek to uvedla mluvčí soudu Markéta Puci.

AKTUALIZOVÁNO
9.2.2017

KRIMI MIX: Loupit prý přišel zanedbaný a páchnoucí muž

Praha - Na čem lidé nešetří? Přece na svých mazlíčcích! Tak nejspíš uvažoval prozatím neznámý lupič, po kterém už třetím týdnem pátrají kriminalisté IV. pražského obvodu. Hledají pachatele, který 23. ledna před devátou večer navštívil prodejnu s krmivem pro domácí zvířata na Chodově. S otevíracím nožem v ruce! „Dej sem prachy," houkl na prodavačku – přičemž čepel takzvaného švýcaráku obrátil proti ní.

9.2.2017

Policie se přestala zabývat jmenováním šéfky pozemkového úřadu

Praha - Policie se přestala zabývat trestním oznámením z loňského léta, které se týkalo jmenování ústřední ředitelky Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatavy Maradové. Případ tzv. uložila, protože neshledala podezření, že by se stal trestný čin. Ve čtvrtek to uvedl šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek.

9.2.2017

Vážnější ranní nehody se obešly bez zranění

Praha - Bezmála půlhodinovému zdržení se ve čtvrteční ranní špičce nevyhnuli řidiči mířící do Prahy od severu po dálnici D8. Před šestou hodinou zkomplikovala průjezd nehoda tří osobních aut na sjezdu z dálnice – v Cínovecké ulici přímo u cedule označující začátek hlavního města. Naštěstí se bouračka obešla bez zranění. Téměř až do osmé však zůstával neprůjezdný pravý jízdní pruh, což vyvolalo kolony.

8.2.2017

KRIMI MIX: Konzumenta drog za volantem prozradila prasklá žárovka

Praha /VIDEO/ - Zakouřil si marihuanu – a to ne jenom jednoho jointa. Těch cigaret bylo hned několik. Tak se přiznal pražským strážníkům řidič, kterého hlídka z Prahy 12 původně zastavila nad ránem v Botevově ulici v Modřanech proto, že mu nesvítilo levé přední světlo. Už kontrola dokladů naznačila, že v nepořádku bude nejspíš nejen auto, ale i jeho šofér. Byl značně nervózní a jevil známky požití drog, připomněl ve středu k sobotnímu odhalení Jan Čihák z centrály městské policie.

8.2.2017

Ratha ve sporu s advokátem podpořil bývalý senátor

Praha - Za pravdu slovům někdejšího hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, který se předloni během soudního projednávání údajné korupční kauzy nečekaně ocitl bez advokáta (přičemž předkládal doklady, že ho má zastupovat strýc předsedy senátu Michal Pacovský, který však obhajobu odmítal), dal ve středu u Obvodního soudu pro Prahu 2 někdejší senátor Vladimír Dryml.

8.2.2017

Policisté chytili tři hledané muže odsouzené k mnohaletým trestům

Praha - Policisté v rámci mezinárodní spolupráce zadrželi v Česku, v Maďarsku a v Panamě tři muže, kteří se vyhýbali mnohaletým trestům, jež jim v minulosti vyměřily soudy. Jeden ze zadržených byl na útěku už od roku 2003. V tiskové zprávě to ve středu oznámilo české policejní prezidium.

8.2.2017

Pražští celníci zabavili přes dvě desítky hracích automatů

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Peníze, herní automaty a další věci v hodnotě přes sedm milionů korun zabavili celníci při úterní kontrole dvou heren na Praze 4. Podniky provozovaly hazardní hry bez platného povolení, čímž porušovaly zákon. Média o tom ve středu informovala mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová. Letos už celníci provedli 117 kontrol zaměřených na dodržování zákona o hazardních hrách.

8.2.2017

V útočišti bezdomovců našli hasiči torzo těla

Praha /FOTOGALERIE/ -  Za jakých okolností zemřel muž, jehož ohořelé tělo našli hasiči během likvidace požáru uvnitř pilíře Hlávkova mostu? Hledáním odpovědí se od počátku týdne zabývají kriminalisté, pro něž budou podstatné nejenom poznatky z místa, ale i závěry soudních lékařů k okolnostem smrti. Podle prvotního šetření bylo příčinou vzniku požáru zavinění neznámou osobou, konstatovala Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

8.2.2017

KRIMI MIX: Za stamilionový daňový únik padly tresty od tří do šesti let

Praha - Za krácení daní rozdaly pražské soudy trojici mužů tresty odnětí svobody od tří do šesti let, peněžité tresty a tresty zákazu činnosti. Taková je pravomocná tečka za kauzou fiktivních dodávek nářadí a projekčních služeb do USA, kterou členové pracovního týmu Daňová Kobra prošetřovali pod krycím názvem Giro. Jaroslav Ibehej z Národní centrály proti organizovanému zločinu připomněl, že detektivové získali z kriminálního prostředí informace naznačující, že nejméně v letech 2009 až 2012 stíhaná skupina prostřednictvím svých firem deklarovala dodávky do zámoří, načež si nechávala vracet daň z přidané hodnoty.

AKTUALIZOVÁNO
8.2.2017

V holešovické laboratoři zranil výbuch lahve s alkoholem ženu

Praha - Ve veterinární laboratoři v Praze-Holešovicích vybuchla v úterý pravděpodobně lahev s alkoholem, dvaačtyřicetiletá žena utrpěla poranění na obou rukách a na hrudníku. Záchranáři ji po ošetření na místě odvezli na oddělení plastické chirurgie vinohradské nemocnice. Informoval o tom mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn.

8.2.2017

Žalovaných zastupitelů v Praze přibývá

Praha /INFOGRAFIKA/ - V Praze 11 loni nepravomocně odsoudili politika za ČSSD a policie otevřela další spis na tamního exstarostu Dalibora Mlejnského. Na magistrátu si brousí zuby na Pavla Béma.

AKTUALIZOVÁNO
7.2.2017

Za loňský žhářský útok na centrum Klinika policie nikoho neobvinila

Praha /FOTOGALERIE/ - Pražští policisté ukončili prošetřování loňského žhářského útoku na sociální centrum Klinika v Praze 3. Věc odložili, protože se jim nepodařilo zjistit skutečnosti k zahájení trestního stíhání proti konkrétnímu člověku. Na dotaz to v úterý uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Policie se podle něj dostala do důkazní nouze především proto, že v obdobných případech nelze stíhat paušálně celou skupinu útočníků, ale pouze jednotlivce. Počínání jednoho člověka vyhodnotila jako přestupek.

7.2.2017

Při požáru chaty evakuovali dvoutýdenní miminko

Praha -  Nikomu se nic nestalo, ale dřevěná chata za 80 tisíc korun lehla popelem. To je souhrn události, která v úterý dvě hodiny po půlnoci zaměstnala jednotky pražských hasičů ze stanic v Holešovicích, Strašnicích, Satanicích i z centrály. Hořelo v zahrádkářské kolonii pod Bulovkou, nedaleko ulice Na Košince. Prošetřování ukázalo, že zničení chaty má na svědomí špatný stav kouřovodu, připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

7.2.2017

Soud v kauze ukončení nájmu lázeňských komplexů rozhodne za týden

Praha - Pražský městský soud v úterý projednal odvolání v případu bývalého ředitele Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra Romana Fidlera, který nesouhlasí s tříletou podmínkou za nevýhodné vypovězení smlouvy na pronájem čtyř lázeňských komplexů s firmou Temparano. Podle obžaloby jeho chybným postupem vznikla státu škoda přes 43 milionů korun. Rozsudek vynese 15. února.

7.2.2017

Soud nepřiznal likvidátorům Harvardského holdingu areál v Michli

Brno, Praha - Likvidátoři Harvardského průmyslového holdingu (HPH), který vznikl z vytunelovaných fondů Viktora Koženého, nezískají někdejší majetek společnosti - areál v pražské Michli. Rozhodnutí odvolacího soudu potvrdil Nejvyšší soud, píše server iDnes.cz. Areál byl v roce 1995 převeden na společnost Victoria Security Printing založenou Koženým, která za něj nezaplatila. Likvidátoři míní, že transakce byla jen fintou, jak vyvést majetek z holdingu. Podle usnesení soudu již ale Harvardský průmyslový holding pozbyl právo od kupní smlouvy odstoupit.

7.2.2017

Soud poslal do vězení trojici mužů za podvody na daních

Praha - Za daňové podvody se škodou nejméně 262 milionů korun potrestal pražský vrchní soud trojici mužů. Uložil jim tresty od tří do šesti let, dále peněžité tresty a tresty zákazu činnosti. O říjnovém verdiktu soudu v úterý informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Rozsudek je pravomocný.

6.2.2017

Policisté navrhli obžalobu Adama B. Bartoše, hrozí mu tři roky vězení

Praha - Pražští policisté navrhli obžalovat předsedu krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše za popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia, podněcování nenávisti, hanobení národa a schvalování trestného činu. V pondělí řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle dřívějších informací se Bartoš činů dopustil obsahem knih a dalších písemností, které vydával, a ve svých projevech. Hrozí mu až tři roky vězení.

6.2.2017

Policie navrhla obžalobu v kauze jízdenek pro dopravní podnik

Praha - Policie navrhla podání obžaloby v kauze poškozeného pražského dopravního podniku. V pondělí to sdělil dozorující státní zástupce Adam Borgula. Případ se týká 18 obviněných, mezi nimiž je podle dřívějších informací i lobbista Ivo Rittig. Kauza souvisí se zakázkami na tisk jízdenek, na prodej jízdních dokladů, na projekt tzv. elektronické jízdenky a dále také s následnou legalizací výnosů z trestné činnosti.

6.2.2017

Pod Hlávkovým mostem policie našla ohořelé tělo

Praha - Při likvidaci požáru v jednom z pilířů Hlávkova mostu na pražské Štvanici v pondělí policisté našli ohořelé lidské tělo. Nyní zjišťují totožnost oběti a příčiny úmrtí. V pondělí to řekli mluvčí hasičů a policie Pavlína Adamcová a Tomáš Hulan.

6.2.2017

KRIMI MIX: Taška s konopím letěla z auta oknem

Praha /FOTOGALERIE/ - Do metropole, kam měl po dálnici D1 nejspíš namířeno, nedovezl svůj náklad muž, který je podezřelý ze dvou závažných skutků: že převážel téměř dva kilogramy marihuany – a že usedl za volant pod vlivem pervitinu. Jedno i druhé se provalilo poté, co ve mobilní hlídka celníků ve čtvrtek půl druhé hodiny po půlnoci kontrolovala na 52. dálničním kilometru řidiče vozu Alfa Romeo. Vyplývá to alespoň z pondělních informací Yvony Matějkové z Celního úřadu pro Středočeský kraj.

4.2.2017

Dva pražští policisté čelí obžalobě za smrt zadrženého muže

Praha - Státní zástupci obžalovali dva pražské policisty, po jejichž zákroku v dubnu 2015 zkolaboval a zemřel zadržený muž. V sobotu to sdělila mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci. Oba policisté jsou obviněni ze zneužití pravomoci, jeden z nich také z úmyslného ublížení na zdraví s následkem smrti, za což mu hrozí až desetileté vězení. Druhý může jít za mříže až na pět let.

3.2.2017

Policie hledá novoročního lupiče. A pátrá i po svědcích přepadení

Praha - Od svědků, kteří před měsícem pomohli přepadené ženě, by pomoc nyní potřebovali i kriminalisté. V pátek o tom informoval Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. „Prosíme svědky, kteří zachránili poškozené ženě uloupené věci, aby se přihlásili policistům," uvedl k případu z 1. ledna.

3.2.2017

Sliby rychlých peněz přinesly čtyřmilionovou škodu

Praha /FOTOGALERIE/ - Nestali jste se také obětí italsky hovořícího 36letého muže nápadného tetováním pod pravým uchem i na hřbetech rukou? To je to otázka, s níž se v pátek obrátil na veřejnost Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Kriminalisté II. policejního obvodu hledají oběti čerstvě zadrženého muže stíhaného kvůli podezření z podvodů. „Jen za loňský rok si přišel na téměř čtyři miliony," poznamenal Hulan.

AKTUALIZOVÁNO
3.2.2017

KRIMI MIX: Notebook zmizel majiteli přímo za zády

Praha /VIDEO/ -  Cestovní taška s notebookem za 24 tisíc korun zmizela přímo za zády majitele, který na recepci hotelu v Cimburkově ulici právě vyplňoval dokumenty k ubytování své rodiny. To vědí policisté ze Žižkova o okolnostech krádeže, jejíhož pachatele hledají již od poloviny prosince. Stačilo pár vteřin nepozornosti – a taška s počítačem, kterou si majitel odložil na kufr ve své těsné blízkosti, změnila držitele.

3.2.2017

Kontroly cizinců odhalily nelegály. Při pobytu i při práci

Praha - Tři cizinci jsou podezřelí z trestného činu, protože při kontrole předložili padělané doklady, u dalších 28 bylo zahájeno řízení o správním vyhoštění, protože pracovali bez povolení. Takové jsou výsledky kontroly na pracovištích, kde nacházejí zaměstnání cizí státní příslušníci. Cizinecká policie se na ně v uplynulých týdnech zaměřila na území Prahy 4 a 10. Místem kontrol se staly firmy nebo stavby v ulicích Pšeníčkova, Rybalkova a Hradešínská, připomněl v pátek Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

AKTUALIZOVÁNO
3.2.2017

Na kanálu se během chvilky poškodilo 15 aut

Praha - Na dvě stě tisíc korun odhadli policisté celkové škody vzniklé poničením 15 aut, která se v pátek ráno nevyhnula maléru ve frekventované Kbelské ulici. Řidiči postupně v mlze najeli na otevřený kanál s posunutým krytem, nacházející se v jízdním pruhu. Většinou to skončilo proraženými pneumatikami – došlo ale i na poškození podvozku, olejové vany a v jednom případě také vystřelily airbagy, řekl Deníku Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

3.2.2017

Nejvyšší soud zamítl dovolání Mafry kvůli omluvě Langrovi

Mediální skupina Mafra neuspěla s dovoláním k Nejvyššímu soudu, a musí se tak omluvit exministru Ivanu Langrovi za články, které ho spojovaly s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Kromě toho musí nakladatelství patřící ministru financí Andreji Babišovi zaplatit náhradu nákladů dovolacího řízení. Senát Nejvyššího soudu zamítl dovolání koncem loňského roku, píše dnešní E15. Mafra rozhodnutí nekomentovala, Langer ho považuje za morální vítězství.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies