VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

dnes 18:53

Z Karlova mostu spadl do Vltavy muž. Pomáhali ho zachraňovat dva svědci

V sobotu odpoledne spadl z Karlova mostu do Vltavy muž, který po dopadu skončil v bezvědomí. Na místo vyjeli hlídky  MOP a 158 Dejvice, dále MP Praha, posádky RZP a RV ZZS HMP a dvě jednotky hasičů. Pro muže skočili i dva svědci.

dnes 17:24

Krádež v klenotnictví v Pařížské vyšetřuje policie. Škody jdou možná do milionů

Policisté v sobotu vyšetřují krádež cenností, která se odehrála v klenotnictví v pražské Pařížské ulici. Odhadovaná cena ukradených věcí jde údajně do milionů.

dnes 13:09

Muž podle policie vylákal z žen 2,5 mil., hrozí mu osm let vězení

/VIDEO/ Pražští kriminalisté vyšetřují jedenatřicetiletého muže, který podle nich podvodně vylákal z žen téměř 2,5 milionu korun. Seznamoval se s nimi na internetu. Policisté zatím evidují deset poškozených a hledají případné další oběti. Muži, který je od září ve vazbě, hrozí až osm let vězení. Na webu tom dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

dnes 12:34

Souzený Rath se proti odposlechům brání ústavní stížností

Zasáhnout do vlekoucího se soudního procesu v kauze údajného korupčního ovlivňování stavebních a zdravotnických zakázek Středočeského kraje se podáním ústavní stížnosti snaží obhajoba někdejšího hejtmana Davida Ratha. O tom, že ve čtvrtek byla podána stížnost argumentující údajným porušením práva na spravedlivý proces, informoval v sobotu Český rozhlas. Pochybení stěžovatelé spatřují v tom, že Nejvyšší soud ČR v souvislosti s případem, v němž vedle Ratha figuruje ještě desítka dalších obžalovaných, ještě dřív, než zazněl pravomocný verdikt, rozhodl to tom, že obhajobou zpochybňované policejní odposlechy lze použít jako důkaz. Konstatoval to u živé kauzy, která stále zůstává předmětem projednávání o soudů nižších instancí.

včera 11:16

Soud osvobodil anarchisty obžalované z přípravy útoku na vlak

Pět anarchistů zatím nebude potrestáno v souvislosti s kauzou přípravy teroristického útoku na vlak. Pražský městský soud je dnes zprostil obžaloby podle paragrafu, který říká, že skutek popsaný v obžalobě nebyl trestným činem. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

včera 08:54

ČRo: Policie vyloučila Dbalého kvůli nemoci z třetí kauzy Homolky

Třetí větev údajné korupční kauzy Nemocnice Na Homolce spěje k obžalobě. Kriminalisté z ní kvůli brzdění vyšetřování vyloučili někdejšího ředitele nemocnice Vladimíra Dbalého, který podle obhajoby trpí závažnými zdravotními problémy, a není tak schopen se seznámit se spisem a umožnit podání obžaloby.

21.9.2017

Soud se začal zabývat sporem o Kliniku. Úřad chce po aktivistech 360 tisíc

Obvodní soud pro Prahu 3 se ve čtvrtek začal zabývat sporem mezi  Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a aktivisty z Autonomního sociálního centra Klinika. Úřad požaduje po Klinice a po její zástupkyni  Tereze Virtové 360 tisíc za bezesmluvní užívání budovy. O soudní kauze ve čtvrtek informoval server Idnes.cz. 

21.9.2017

Rath neuspěl s žalobou na stát. Odvolací soud ji nepovolil

Lékař David Rath nemůže vedle "svého" státního zástupce Petra Jiráta současně zažalovat také stát. Správnost rozhodnutí obvodního soudu nyní potvrdil i pražský městský soud, u nějž si bývalý hejtman stěžoval. Vyplývá to z usnesení, které dnes poskytla mluvčí instituce Markéta Puci. Rath požaduje po Jirátovi omluvu a finanční zadostiučinění za výroky pronesené v souvislosti se svou korupční kauzou. Žalobu chtěl rozšířit i na Krajské státní zastupitelství v Praze.

AKTUALIZOVÁNO
21.9.2017

Ministr Pelikán podal žalobu na soudkyni Helenu Královou

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán podal kárnou žalobu na soudkyni Helenu Královou. Požaduje její odvolání z funkce. Informaci zveřejnila Česká televize. Soudkyně je známá z kauz Jany Nečasové.

20.9.2017

KRIMI MIX: Policie hledá muže, který přepadl dívku kousek od metra

/VIDEO/ V půl jedenácté večer 7. září přepadl kousek od stanice metra Nové Butovice zatím neznámý muž mladou dívku. Žena se nakonec ubránila a útočník utekl. O pátrání po muži ve středu informovala na svých stránkách policie.

20.9.2017

Soud nepřiznal nárok na nemajetkovou újmu ženě oběti vraha z klánovického lesa

Pražský vrchní soud ve středu nepřiznal nemajetnou újmu v částce půl milionu korun vdově po muži, kterého zastřelil v Klánovickém lese Oldřich Konrád. Podle soudu totiž existuje pochybnost, zda a v jaké výši újma vznikla. Manželé se totiž v době vraždy rozváděli. Rozhodnutí je pravomocné, žena ovšem může zkusit svůj nárok uplatnit v občanskoprávním řízení.

20.9.2017

Za zpronevěru desítek milionů si bývalý advokát odpyká osm let

Za zpronevěru zhruba 65 milionů korun z advokátní úschovy realitní kanceláře si bývalý advokát Miloš Vlasák opyká osm let ve vězení. Dalších deset let nebude moct vykonávat žádnou funkci v advokacii. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud soud, který zamítl Vlasákovo odvolání. Proti rozhodnutí lze podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

20.9.2017

Na D1 se srazila motorka s automobilem. Dva zranění

Dva lidé na motocyklu a automobil se srazili na D1 na okraji Prahy. Provoz byl obnoven kolem půl jedenácté. Žena a muž na motorce skončili v nemocnici. 

19.9.2017

KRIMI MIX: Řidič boural na Strakonické ulici do odstavené škodovky

V úterý dopoledne boural na Strakonické ulici řidič osobního vozu do odstavené Škody Fabie. Škodovka prý v místě stojí už od srpna. Podle městské policie ale nepřekáží v provozu.

19.9.2017

Střelci z Klánovického lesa soud odvolání zamítl. Ve vězení stráví 25 let

Vrah hledače pokladů z Klánovického lesa půjde do vězení na 25 let. V úterý Pražský vrchní soud zamítl jeho odvolání, ve kterém požadoval doživotní trest. V neprospěch obžalovaného se může totiž odvolat pouze státní zástupce či poškozený.

19.9.2017

KRIMI MIX: Muž si chtěl několikrát vybrat peníze z cizí bankovní karty

/VIDEO/ Pražští kriminalisté pátrají po mladíkovi, který se několikrát pokusil vybrat peníze z bankomatu, z ukradené karty. Ta má údajně pocházet z vykradeného auta.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2017

Somálka prohrála. Zákaz nošení hidžábu nebyl diskriminací, tvrdí soudce

O diskriminaci nešlo! Pražský městský soud dnes zamítl žalobu uchazečky o studium A. A. Jamaal (27) proti pražské Střední zdravotnické škole Ruská a potvrdil tak lednové vítězství ředitelky Ivanky Kohoutové u prvoinstančního soudu. Somálka školu žalovala kvůli údajné diskriminaci, když ji školní řád zakazoval nosit pokrývku hlavy, v jejím případě hidžáb. Žádala za to omluvu a 60 tisícové odškodnění. Případ nejspíš skončí u Nejvyššího soudu.

18.9.2017

Soud potrestal cizince za nápis na soše na Karlově mostě vyhoštěním a pokutou

Cizince, který popsal sochu sv. Františka na Karlově mostě, soud vyhostil na tři roky. Zároveň muži uložil půlroční podmínku a náhradu škody ve výši patnáct tisíc korun.

18.9.2017

Pár odcizil tašku s notebookem ze zaparkovaného vozu

/VIDEO/ Policisté od 12 září tohoto roku pátrají po dvojici, která je podezřelá z vloupání do vozidla v garážích nákupního centra ve Vinohradské ulici. Ženě tam byla odcizena taška s notebookem a externím harddiskem v celkové hodnotě patnáct tisíc korun. Policie o případu informovala v pondělí.

AKTUALIZOVÁNO
18.9.2017

Soud znovu osvobodil Šišku a znalce v kauze zakázky pro IBM

Soud dnes i napodruhé osvobodil někdejšího prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku a znalce Vladimíra Smejkala v kauze miliardové zakázky pro IBM. Mužů se zastal revizní posudek z Akademie věd, který si soud nechal vyhotovit na základě pokynu odvolacího senátu. Dnešní rozhodnutí není pravomocné.

17.9.2017

Tři muži vyšplhali na Staroměstskou radnici. Dole už na ně čekala policie

Na budovu Staroměstské radnice vylezli po lešení v sobotu večer  tři muži. Dole už na ně ale čekala policie a muži měli co vysvětlovat. V neděli o případu informoval server Aktu.cz. 

16.9.2017

KRIMI MIX: V Praze 4 hořel oběd

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly v sobotu dopoledne v ulici 5.května na Praze 4. V bytě činžovního domu hořela kuchyňská linka.

AKTUALIZOVÁNO
15.9.2017

Na Znojemsku havarovala limuzína s politikem. Prý šlo o Zaorálka, je zraněn

U Lechovic na Znojemsku večer havarovalo auto s člověkem, který patří mezi osoby chráněné policií. Při nehodě se podle všeho lehce zranil lídr ČSSD Lubomír Zaorálek.

15.9.2017

Muže při sepisování nehody srazila tramvaj

Zřejmě obyčejná nepozornost zavinila nehodu ke které došlo v Bělohorské ulici krátce před polednem. V Praze 6 se nejprve srazilo osobní automobil s dodávkou. Starší muž, řidič dodávky, při sepisování záznamu o nehodě vstoupil do cesty právě projíždějící tramvaji. 

15.9.2017

V kauze Janouškova posudku se odvolal znalec i státní zástupce

Kauza úmyslného zkreslení znaleckého posudku z dopravní nehody lobbisty Romana Janouška nekončí. Proti srpnovému verdiktu, který uložil bývalému znalci Jiřímu Dolečkovi osmnáctiměsíční podmíněný trest, se odvolal jak obžalovaný, tak i státní zástupce. Případem se bude muset zabývat ještě pražský městský soud. ČTK to zjistila z justiční databáze.

15.9.2017

KRIMI MIX: Vlak srazil muže na přejezdu v Dejvicích

Na železničním přejezdu poblíž zastávky metra Hradčanská srazil vlak asi šedesátiletého muže. Událost se stala ve čtvrtek, krátce po páté hodině. Zaklíněného muže vyprošťovali hasiči. Zachránit se ho ale nepodařilo. O případu informovala ZZS Praha ve čtvrtek na svém Twitteru.

14.9.2017

Tiskárna Europrint může projít reorganizací, rozhodl soud

Týden poté, co na sebe Tiskárna Europrint podala insolvenční návrh, dostala od soudu povolení k reorganizaci. Firma je tak nadále plně provozuschopná a plní své závazky. Nyní jí běží čtyřměsíční lhůta na předložení reorganizačního plánu, který poté dostane ke schválení výbor věřitelů.

AKTUALIZOVÁNO
14.9.2017

Podmíněné tresty pro Rittiga a Nečasovou neplatí, rozhodl soud

Odvolací soud zrušil podmíněné tresty pro bývalou šéfku kabinetu premiéra Petra Nečase Janu Nečasovou (dříve Nagyovou), lobbistu Ivo Rittiga i jeho právníka. Pražský vrchní soud totiž dnes zrušil předchozí rozsudek v případu údajného vyzrazení utajované zprávy BIS a věc vrátil k dalšímu projednání. 

14.9.2017

Policie obvinila 18 lidí podezřelých z daňových úniků. Škoda je 40 milionů

Pražská policie obvinila 18 lidí, kteří v roce 2012 při obchodování s pohonnými hmotami údajně připravili stát o 40 milionů korun. Kriminalisté je, vedle zkrácení daně, poplatků a podobné povinné platby, podezřívají  legálních výnosů z trestné činnosti. Informaci o případu ve čtvrtek přinesly České noviny.

14.9.2017

Případ aktivistky Krejčové předal soud do přestupkového řízení

Případ aktivistky Kateřiny Krejčové, která čelila obžalobě z napadení policisty na předloňské demonstraci v Praze, dnes předal odvolací pražský městský soud do přestupkového řízení. Podle senátu nebylo prokázáno, že žena policistu zranila. Krejčová je s rozhodnutím spokojena, protože soud potvrdil, že se nedopustila trestného činu. Dnešní rozhodnutí je pravomocné, státní zástupce se ale může dovolat k Nejvyššímu soudu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení