VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

dnes 16:27

Pomoci lovit loď z Vltavy vyjeli i potápěči

Praha – Do Davle na Praze-západ jeli v pátek potápěči pražských hasičů ze základny v Modřanech. Pomáhali středočeským kolegům, kteří zasahovali na vltavském molu u částečně potopené šestimetrové lodě s motorovým pohonem. Na místě pracovali příslušníci jednotek ze stanic profesionálů v Jílovém a v Řevnicích a členové dobrovolných sborů ze Štěchovic a Davle, připomněl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů.

dnes 15:51

Cizí kolo zloděj přetáhl přes dvoumetrovou zeď

Praha – Jízdní kolo před krádeží neochránila ani zeď vyšší než člověk. To mohli konstatovat policisté z Horních Počernic, kteří byli přivoláni do Komárovské ulice. Tam zatím neznámý zloděj, kterému ještě pomáhal komplic, řádil minulý týden v pátek; v pravé poledne. Obohatil se o bicykl v šestitisícové hodnotě.

dnes 11:30

KRIMI MIX: Ke střetu nákladního auta s osobním letěl i vrtulník

Praha – Nejen pozemní posádka středočeských záchranářů, ale i pražští kolegové na palubě policejního vrtulníku zasahovali v pátek u vážné nehody osobního a nákladního auta, k níž došlo ve Struhařově na Praze-východ. Do osobního auta, ve kterém cestovaly tři ženy, najelo nákladní auto couvající z vedlejší komunikace.

dnes 10:16

Nenapravený lupič šel po přepadení mlsat do nejbližší cukrárny

Praha – Doslova jen pár minut se ze své kořisti radoval 43letý muž robustní postavy, kterého policisté podezřívají z přepadení banky v Moskevské ulici ve Vršovicích. Do té ve čtvrtek v pravé poledne vtrhl muž maskovaný kapucí, brýlemi – a ještě měl přes hlavu přetaženou punčochu. „Se zbraní v ruce okamžitě po obsluze požadoval vydání dvou milionů korun, čemuž pracovník za přepážkou v obavě o svůj život neodporoval – a vydal mu několik desítek tisíc," připomněl okolnosti skutku Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

včera 13:26

Hledá se muž, který si odnesl zapomenutý notebook

Praha – O notebook za téměř 27 tisíc korun přišla žena, která se zastavila na nákup v Karlíně. V prodejně potravin v Kollárově ulici si při placení odložila počítač na pult – načež odešla s nákupem, aniž si uvědomila, že na notebook zapomněla.

včera 12:35

Dělník se ve spalovně zřítil do jámy s odpadky

Praha – Dělníka, kterému se přihodil malér v areálu spalovny v Malešicích, zachraňovali v noci na pátek pražští hasiči. Využili k tomu rameno s drapákem na portálovém jeřábu, běžně sloužícího zavážení násypek pecí (v nichž je odpad nejen likvidován, ale také využíván k výrobě elektřiny i tepla).

včera 11:11

Policistka kryla vloupání do šatních skříněk ve fitcentrech. Vyšetřuje jí GIBS

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zahájila trestí stíhání policistky, která kryla vloupání dvou žen do šatních skříněk ve fitcentrech po celé zemi. Příslušnice pražské policie podle GIBS nejméně od letošního března telefonicky rezervovala hodiny cvičení v centrech, kde následně její dvě spoluobviněné z šatních skříní odcizovaly peníze a cennosti.

včera 10:47

KRIMI MIX: Metro v noci zastavil pád člověka do kolejiště

Praha – Přerušení provozu metra na necelou půlhodinu si v okrajové části zelené linky A vyžádal v noci na pátek malér ve stanici Nádraží Veleslavín. Spadl tam do kolejiště muž, kterého ještě před příjezdem hasičů dostali na peron zasahující záchranáři společně s policisty. Pacient středního věku si přivodil zranění hlavy.

25.5.2017

Loni policie v Česku odhalila o třetinu více pěstíren konopí

Praha - Loni v Česku meziročně stoupl počet drogových zločinů na zhruba 4400. Činů spojených s výrobou, pašováním a prodejem drog přibylo o zhruba dvě procenta na 3576. Výrazně, o více než třetinu, vzrostl počet odhalených pěstíren konopí. Téměř dvojnásobně stoupl počet zabavených rostlin konopí. Vyplývá to z výroční zprávy policejní Národní protidrogové centrály za rok 2016, kterou má ČTK k dispozici.

AKTUALIZOVÁNO
25.5.2017

KRIMI MIX: Tramvaje na hodinu zastavil střet s taxíkem

Praha – Vyprošťovat z nabouraného auta museli ve čtvrtek dopoledne pražští hasiči zraněného taxikáře, který v Bělohorské ulici vjel před tramvaj.

25.5.2017

Nabourané kamiony sevřely mezi sebou dodávku

Praha – Vážné zranění utrpěl ve čtvrtek dopoledne řidič dodávky, kterou sevřely kamiony při střetu čtyř nákladních aut na dálnici D1. K nehodě v pravém jízdním pruhu na příjezdu do Prahy po dálnici D1 došlo na úrovni Chodova. Z vraku dodávky, kterou větší kolosy doslova rozmačkaly, museli zraněného muže vyprošťovat hasiči.

25.5.2017

Celníci se dostali do potyčky s prodavačkou v tržnici

Praha – Více než čtyři tisíce zajištěných padělků jsou úlovkem pražských celníků, kteří v pondělí a ve středu uspořádali kontrolní akce ve vietnamské tržnici Sapa v Libuši. O výsledcích informovala ve čtvrtek Ivana Kurková z Celní správy pro hlavní město Prahu. Odhaleny byly falzifikáty textilního zboží napodobujícího produkci žádaných značek, ale také sportovní obuvi, slunečních brýlí, hraček a kožení galanterie – především opasků, peněženek a klíčenek. Kdyby se jednalo o originály, hodnota zboží by převýšila 14 milionů korun.

25.5.2017

Bezpečnostní složky o letu útočníka Abediho přes Prahu nevědí

Praha - Bezpečnostní složky státu nemají podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) informaci o tom, že by útočník z Manchesteru Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) letěl před útokem přes Prahu. "Prověřujeme ji," napsal Chovanec na twitteru.

25.5.2017

KRIMI MIX: Sváření v garáži skončilo třímilionovou škodou

Praha – Škodu předběžně odhadovanou na tři miliony korun si vyžádal požár garáže a domu, který osm jednotek hasičů z pražských stanic profesionálů, ze středočeských Říčan i dobrovolných sborů z okolí likvidovalo v noci na čtvrtek v Újezdu nad Lesy. Do tamější ulice Borovská byli hasiči přivoláni po půl osmé večer, kdy začala hořet dodávka v garáži rodinného domu.

AKTUALIZOVÁNO
25.5.2017

Pád člověka pod metro zastavil centrální část červené trasy C

Praha – Střet člověka s vlakem metra, k němuž došlo čtvrt hodiny před osmou ve stanici Pražského povstání, zkomplikoval ve čtvrteční ranní špičce plány tisícům lidí. Cestujících mířících do zaměstnání, do škol – či třeba k lékaři. Obrátit se k výstupu ze stanice musely hotové davy třeba na Kačerově. „Z důvodu pádu člověka do kolejiště budeme chvíli stát," informoval cestující vlakovým rozhlasem strojvedoucí soupravy, jíž lidé chtěli odjet k centru. A záhy jeho hlas oznámil to, z čeho měli všichni obavy: „Dál nepojedeme."

24.5.2017

Pomohou záběry kamer objasnit případ obtěžování mladistvých?

Praha – Při jedné cestě metrem stihl hned ve dvou případech osahávat mladistvé slečny. Těmito slovy shrnul ve středu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie podstatu kauzy, kterou kriminalisté řeší od 12. května.

24.5.2017

Soud: Námitka o podjatosti Králové v kauze trafik je předčasná

Praha - Tvrzení olomouckého vrchní státního zastupitelství o podjatosti soudkyně v kauze tzv. trafik pro poslance je předčasné a neopodstatněné. Tak pražský městský soud zdůvodnil, proč námitku žalobců zamítl a ponechal případ obžalovaného expremiéra Petra Nečase a jeho ženy Jany v rukou soudkyně Heleny Králové. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí soudu Markéta Puci.

AKTUALIZOVÁNO
24.5.2017

KRIMI MIX: Památník obětí nacismu někdo zhanobil ohněm

Praha – Šokujícím způsobem si někdo „připomínal" květnové události roku 1945. Ohněm! Hasiči ze Smíchova byli včera před půl devátou dopoledne přivoláni do ulice Na Zlíchově, kde hořelo přímo na pietním místě. Likvidovali požár odpadu a plastových desek na památníku hrdinů Pražského povstání.

24.5.2017

Na vloupání do budovy školy upozornil alarm

Praha – Jen stěží si šel doplnit vzdělání návštěvník budovy školy, kterého ve středu Irena Seifertová z centrály městské policie označila jako „šestatřicetiletého dobyvatele". I když se objevil za bílého dne, jen pár hodin po poledni, jeho počínání nelze označit jinak než jako vloupání.

23.5.2017

KRIMI MIX: Pacient měl upito, chtěl dát lékařce pěstí

Praha – Zasáhnout silou museli strážníci z Prahy 6 proti zraněnému pacientovi, který vyváděl v nemocnici. Přivoláni byli proto, že personálu neurologie dotyčný sprostě nadával – a lékařce dokonce vyhrožoval fyzickým napadením. Jednačtyřicetiletého muže, na němž bylo patrné, že má upito, hlídka po příjezdu do nemocnice našla snadno: seděl na mobilním lůžku před ordinací a nesrozumitelně vykřikoval.

23.5.2017

Během nočního požáru lehla chatka popelem

Praha – Náročný zásah měli v noci na úterý pražští hasiči v Suchdole. Při požáru zahradní chatky, k němuž byli přivoláni čtyři hodiny po půlnoci do Gagarinovy ulice, museli příslušníci jednotek z Petřin a z Hradu vynést z hořícího objektu několik tlakových láhví.

23.5.2017

Soudce tunelování Neographu požaduje informace z jízdenkové kauzy

Praha - Soudce kauzy údajného tunelování papírny Neograph se chce dostat k informacím z jiného trestního spisu, který se týká jízdenek Neographu pro pražský dopravní podnik. Policie a pražské vrchní státní zastupitelství se je však zdráhá poskytnout. Vyplynulo to z úterního jednání u Městského soudu v Praze. Obžalobě z tunelování čelí někdejší obchodní ředitel Neographu Vladimír Sitta mladší, který své stíhání označuje za mstu lidí kolem lobbisty Iva Rittiga.

AKTUALIZOVÁNO
23.5.2017

Bomba v autobuse? Jen náklad, ne nálož!

Praha – Nálož v autobuse nebyla nastražená, ale jen převážená. Taková je obhajoba dvojice mužů, kteří v úterý stanuli před pražským městským soudem kvůli údajnému pokusu o bombový útok na autobus jedoucí na pravidelné lince z Prahy do bulharské Varny. Nebezpečný náklad v zavazadlovém prostoru autobusu, jímž dvojice řidičů vezla 34 cestujících, byl odhalen na dálničním odpočívadle v Maďarsku. Prozradil ho zápach. Kdyby byl kolem dostatek kyslíku, mohlo dojít k tragédii.

AKTUALIZOVÁNO
23.5.2017

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže. 

23.5.2017

KRIMI MIX: Požár v malém bytě přinesl velkou škodu

Praha – Třičtvrtěmilionovou škodu napáchal podle prvotních odhadů požár malého bytu ve druhém patře třípodlažního domu, který hasiči v pondělí odpoledne likvidovali v Čimicích. Jednotky z holešovické, centrální a strašnické stanice se sjely do ulice k Ládví, kde v dýchací technice bojovali s plameny schvacujícími kuchyňskou linku a část obývacího pokoje.

23.5.2017

Naléhavě hledané dítě se ráno objevilo ve škole

Praha – Ve škole byl pohřešovaný chlapec viděn naposledy v pondělí odpoledne při odchodu – a pak se tak zase objevil v úterý ráno při příchodu. S tímhle konstatováním odvolala v úterý pražské policie pátrání po 10letém hochovi původem ze Somálska. 

22.5.2017

Hlučný muž dělající škody strážníkům vynadal a pak je napadl

Praha - Osobní auto poničené cihlou – a k tomu ještě poškozená skleněná výplň dveří stavby a dva rozlité kbelíky s barvou. Takový výjev se v neděli půl druhé hodiny po půlnoci nabídl hlídce strážníků, které telefonát na linku 156 vyslal do Jeseniovy ulice. 

22.5.2017

Celníci odvezli automaty ze dvou sousedících barů

Praha - O dvě nelegální herny je v metropoli méně. To Ivana Kurková z Celného úřadu pro hlavní město Prahu v pondělí uvedla ke čtvrteční akci celníků v Malešicích. Dějištěm razie se staly dva bary v Počernické ulici, které jsou od sebe vzdáleny jen pár desítek metrů. V obou případech obsluha vydávala hráčům legitimace členů hráčského klubu – to však z pohledu celníků není ničím jiným než obcházením zákona.

22.5.2017

Neznámý muž z bankomatu odnosil sto tisíc korun

Praha – S cizí platební kartou chodil vybírat z bankomatů jako s vlastní, až si neoprávněně odnesl celkem sto tisíc korun. To je zatím téměř vše, co kriminalisté II. obvodu pražské policie vědí o dosud neznámém muži, jehož by se rádi zeptali na podrobnosti. Třeba na to, jak se karta, která byla v polovině dubna společně s dalšími věcmi ukradena v Jeremiášově ulici ve Stodůlkách z kabiny nákladního auta, dostala do jeho rukou. Jak to přišlo, že se snadno dostal k penězům, se nicméně vyptávat nemusejí: vědí, že u karty byl přiložený i PIN kód.

AKTUALIZOVÁNO
22.5.2017

Šest let vězení v kauze Lidových domků soud potvrdil

Praha – Na šestiletém trestu, který před rokem vyměřil někdejšímu jednateli společnosti Lidové domky Pavlu Hricovi Městský soud v Praze za zpronevěru více než 40 milionů korun svěřených klienty, nic změnilo ani pondělní jednání odvolacího senátu vrchního soudu. Stejně jako na rozhodnutí o povinnosti nahradit škodu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies