VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kde se dostal k alkoholu, školák strážníkům nepřiznal

Praha – Skoro až překvapena výsledkem dechové zkoušky byla hlídka strážníků z Prahy 9, která nechala fouknout do detektoru 13letého chlapce. Irena Seifertová z centrály městské policie ve středu informovala, že školáka strážníci nalezli krátce po osmé večer při rutinní kontrole náměstí Organizace spojených národů. Pozornost upoutal tím, že zvracel.

KRIMI MIX: Požár v autě měla na svědomí nedbalost

Praha – V autě nehořelo kvůli technické závadě, ale v důsledku nedbalosti majitelky při manipulaci se zdrojem zapálení. To pražští hasiči ve středu zjistili k okolnostem požáru v interiéru osobního automobilu značky Mazda, k němuž jednotka z centrální stanice spěchala ráno před osmou hodinou do ulice Na Slupi.

Konflikt u zastávky provázela střelba. Šest ran!

Praha – Nebyl sice ve službě, ale ve správný moment byl na správním místě – a připravený zakročit, když zjistil, že se děje něco nepatřičného. Tak lze shrnout počínání středočeského celníka, který v době volna na zastávce autobusu v pražských Kobylisích odzbrojil muže střílejícího z pistole. Podrobnosti události ze sobotního večera přiblížila ve středu Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj.

AKTUALIZOVÁNO

Žena spadla do kolejiště, metro dvě hodiny stálo

Praha – Skoro na dvě hodiny se včera odpoledne zastavil provoz na červené trase C metra – mezi stanicemi Pražského povstání a Florenc. Příčinou byla nehoda ve stanici I. P. Pavlova, kde do kolejiště spadla mladší žena. Zůstala zaklíněná pod soupravou a hasiči ji museli vyprostit.

AKTUALIZOVÁNO

V Praze se střílelo, dopaden byl řidič auta ukradeného v Rakousku

Praha – Dramatický závěr mělo přeshraniční pátrání po ukradeném autě. Až s použitím varovného výstřelu se ve středu dopoledne podařilo pražským dopravním policistům zastavit řidiče utíkajícího od vozu, který do metropole dorazil až z Rakouska!

Vězeň na útěku platil pokutu za pití alkoholu

Praha - Popíjením na místě, kde konzumovat alkohol zakazuje městská vyhláška, na sebe v Holešovicích upozornil trestanec na útěku, kterého ve středu Irena Seifertová z centrály městské policie označila za nebezpečného vězně. Dvou popíjejících mužů si hlídka z Prahy 7 všimla ve Strojnické ulici krátce před půl desátou. Ten, z něhož se posléze vyklubal 32letý odsouzený, u sebe neměl doklady – strážníkům ale své údaje nadiktoval. Při jejich prověřování se pokusil utéct, o půl kilometru dál ho ale strážníci dopadli.

KRÁTCE: Příjezd na letiště se o prodlouženém víkendu změní

Praha – Změnu v dopravním omezení u Letiště Václava Havla Praha v podobě kompletní uzavírky přinese nadcházející prodloužený víkend. Již od poloviny března se opravuje Lipská ulice – ve směru od Kladna k centru metropole.

AKTUALIZOVÁNO

Opatření proti bombám v letadlech mohou zavazadla poničit

Praha – Na novinku v bezpečnostních kontrolách upozorňuje Letiště Václava Havla Praha. Od poloviny května budou specialisté vybraná zavazadla před transportem do letadla otevírat – bez přítomnosti majitele, ale pod dohledem kamer – a to kvůli testům na přítomnost stop po výbušninách. Nejen z vnějšku, jak už je běžnou praxí, ale i uvnitř.

Při záchraně životů poslouží strážníkům-kynologům nové auto

Praha – Dojet rychle a snáz kamkoli, kde bude zapotřebí naléhavého zásahu, a působit tam zcela samostatně, nezávisle na vnější podpoře, třeba i po několik dnů. To kynologům pražské městské policie nyní umožňuje nově pořízené speciální vozidlo schopné přepravit až pět psů a čtyři psovody. Poslouží nejen k samotné cestě, ale také může týmu zajistit zázemí na místě zásahu.

Kde je trh s kvalitním jídlem? To si lidé musí povědět mezi sebou

Praha – Kus nebo třeba jen kousek vlastního pozemku? V Praze to má málokdo. Ani s dostatkem času nebo i chuti hrabat se v hlíně to občas není růžové. Právě v metropoli se tak staly fenoménem farmářské trhy.

Soud: žena žádající o pomoc policii nepatří do léčebny

Brno, Praha – Až v Brně našla zastání žena, kterou v Praze soudy na základě znaleckého posudku posílaly do péče psychiatrů. Ani tam to ale nevyšlo napoprvé: Nejvyšší soud ČR pražské verdikty potvrdil – a teprve Ústavní soud ČR rozhodl jinak. S tím, že v kauze táhnoucí se půl druhého roku došlo k porušení práva na ochranu osobní svobody stěžovatelky.

Spoříme, chválí se dopravní podnik. Mluví o stamilionech

Praha – Na provozních nákladech se podařilo loni uspořit 430 milionů korun, pochlubil se v úterý pražský dopravní podnik. S tím, že profit z toho mají jak pasažéři, kterým lze nabídnout cestování v lepších podmínkách, tak i bezmála 11 tisíc zaměstnanců, jimž se letos zvýšily mzdy téměř o dvě procenta.

Za pobodání bytného soud vyměřil 12 let v nepřísnější věznici

Praha – Na 12 let poslal v úterý Městský soud v Praze 58letého Pavla M. do věznice se zvýšenou ostrahou. To, že dotyčný v opilosti zaútočil na seniora, který ho kvůli problémům s placením nájmu vykázal ze své zahradní chatky v kolonii Višňovka, vyhodnotil senát Pavla Bendy jako pokus o vraždu předchozím rozmyslem.

Generální inspekce prověřuje elitní detektivy

Praha – Sami předmětem prošetřování ze strany Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se stali detektivové z policejního prezidia zařazení do týmu Tempus, který se věnuje takzvaným pomníčkům – dosud neobjasněným závažným případům. Včetně vražd bez pachatele, u kterých hrozí uplynutí promlčecí lhůty.

KRÁTCE: Rozkopané chodníky si vynutily přemístění zastávek

Praha – Stavební práce si aktuálně vynucují dočasné přemístění zastávek autobusů městské hromadné hned na dvou místech metropole. Neplánovaně – kvůli havárii plynových rozvodů – je od úterka až do odvolání v Břevnově posunuta asi o 50 metrů zastávka Větrník. Autobusy na linkách číslo 108, 164, 168, 191 i noční autobusy 510 a 560 mířící k centru nově staví o kus dál ve směru jízdy – v zastávce náhradní dopravy za tramvaje.

Úlovek za jednu noc: řidič se zákazem, další pod vlivem

Praha – Hned dva problémové šoféry odhalila během noci na pondělí stejná hlídka městské policie z Prahy 12. Nejprve vyhmátla muže se zákazem řízení. Na toho ji ve Lhotecké ulici upozornil rozbitý přední světlomet auta, za jehož volantem dotyčný seděl. Když ho strážníci v Mráčkově ulici zastavili, došlo na předkládání dokladů. Ty však jaksi nebyly kompletní – chyběl řidičák. Vyšlo pak najevo, že 23letý muž ani nemá co ukázat – byl mu vysloven zákaz řízení.

AKTUALIZOVÁNO

KRIMI MIX: Shořel záchod na stavbě, budku zapálil žhář

Praha – Terčem žhářských útoků se v ulicích Prahy už nestávají jen odpadkové koše, kontejnery na sběr odpadu a sem tam nějaké auto. V bezpečí nejsou ani záchodky. Ukázalo se to v noci na úterý, kdy neznámý pachatel zapálil mobilní toaletu na stavbě rekonstruované komunikace v Nuselské ulici. 

Měsíček vozí pasažéry za zážitky. Astrologickými nebo i pivními

Praha – Vzpomněla jsem si na dobu, kdy jsem byla ještě holka. Tak Deníku přiblížila Jiřina Sládečková část své ranní cesty do práce, jízdu tramvají od stanice metra I. P. Pavlova směrem blíž k centru. Běžně ji vozí linka číslo 22, tentokrát přijela třiadvacítka. Je to právě měsíc, co dopravní podnik vypravil do běžného provozu nostalgické tramvaje.

Sprejera chytili přímo při činu. Ještě za světla

Praha – Malůvky, jejich uměleckou hodnotu zřejmě ocení především sám autor, se 21letý muž nerozpakovat stříkat na betonovou zídku přímo před očima strážníků. O zásahu hlídky z Prahy 10 z pátečního večera informovala v pondělí Irena Seifertová z centrály pražských strážníků. V Záběhlické ulici strážníci dotyčného zastihli přímo při činu. Bylo ještě světlo, a tak bylo dobře vidět, co se děje.

KRIMI MIX: V Nuslích blikaly sanitky dvakrát po sobě

Praha – Hned dvakrát v krátké době po sobě zasahovali v pondělí odpoledne u dopravních malérů záchranáři pod Nuselským mostem. Nejprve byli voláni do Sekaninovy ulice, kde havarovala dvě auta, z nichž jedno se po nehodě převrátilo na střechu. Jeden zraněný člověk skončil v péči záchranářů.

Jednání soudu v kauze útoku na vlak se zadrhlo

Praha – Nečekaným směrem se vyvinulo projednávání kauzy údajných příprav útoku zavánějícím terorismem, v souvislosti s nimiž loni v srpnu stanuli před pražským městským soudem dva muži a žena označovaní jako anarchisté; dalším dvěma ženám klade obžaloba za vinu, že o počínání svých známých věděly, ale nepodnikly nic, aby akci zabránily. Předsedkyně senátu Hana Hrnčířová odročila jednání na neurčito – a jednoho člena soudního senátu vyloučila.

Na čtyřce se bude rozhodovat o udělování dotací

Praha – Udělování dotací pro podporu sportu, bezpečnosti dětí a mládeže, na protidrogové aktivity, ale i ve prospěch rodinné politiky, pro životní prostředí, sociální programy nebo na integraci cizinců a národnostních menšin budou jedním ze stěžejních bodů programu středečního jednání zastupitelů z Prahy 4. Ti se hodinu po poledni sejdou v historické budově Nuselské radnice.

Lišku visící na plotě se podařilo vysvobodit

Praha – Na akci zachránců nepočkala liška uvízlá v plotě, jíž náhodný svědek v pondělí před desátou dopoledne přivolal na pomoc strážníky z Prahy 14. Rezavá kmotra zůstala na plotě přímo viset – zachytila se zadní nohou za jeho oko. „Strážníci společně s oznamovatelem lišku z plotu vyprostili – a ta si pak vyčerpáním lehla do trávy, připomněla vedoucí sekretariátu ředitele městské policie Irena Seifertová.

Přes den vyklízeli tržnici, v noci pak hernu

Praha – Jako perný den pro celníky v metropoli označila v pondělí Ivana Kurková z centrály pražských celníků čtvrtek minulého týdne. V rozpětí pouhých několika hodin se podařilo zajistit na tržnici v Libuši větší množství padělků textilu a zlikvidovat hernu ve Stodůlkách, která podle zjištění celní správy fungovala nelegálně. Ani v jednom případě přitom celníci netroškařili – šlo o vcelku „velké rány".

Metro zastavil člověk v tunelu. Na čtyřicet minut

Praha – Na zavřené dveře narazili v pondělí časně ráno pasažéři, kteří měli v úmyslu cestovat žlutou linka B pražského metra. V centrální části této trasy, mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc, byl v době mezi 4.48 a 5.28 obousměrně zastaven provoz a dopravní podnik veřejnost odkazoval na využití povrchové dopravy. Na vině byla nekázeň jednoho z cestujících, který se ve stanici Národní třída vydal do kolejiště a použil tlačítko k zastavení provozu. Událost dál řeší policie.

Změny v hromadné dopravě slibují zlepšování

Praha - Jezdit se bude přehledněji a častěji. Takové svezení nabízejí Pražanům i lidem z okolí metropole rozsáhlé změny v hromadné dopravě, které se záhy stanou skutečností.

AKTUALIZOVÁNO

KRIMI MIX: Požár ve squatu se obešel beze škod, ale ne bez zranění

Praha – Sedmnáct lidí uteklo před ohněm ještě před příjezdem požárních vozů, sedmnáct minut pak hasičům z pražské centrální stanice trvalo, než po svém příjezdu dostali plameny pod kontrolu. Tak to v noci na pondělí vypadalo v Jeseniově ulici na Žižkově, kam byli hasiči voláni půl druhé hodiny po půlnoci k požáru ve squatu.

Libeňský most čeká na ortel po zátěžových testech

Praha – Zkoumání podrobností o havarijním stavu Libeňského mostu zahajuje v neděli večer Technická správa komunikací. Rozjela takzvané dynamické zátěžové zkoušky, kvůli nimž bude most od 21. hodiny kompletně uzavřen. V rámci těchto testů je na vozovku umístěna speciální deska generující vibrace ve vodorovné i svislé rovině – a ty rozkmitávají konstrukci mostu. Pomocí přístrojů pak technici zaznamenávají, jak most reaguje.

Nepohyblivý eskalátor omezil přístup do stanice Anděl

Praha – Krátkodobé uzavření přístupu do stanice Anděl na žluté lince metra B vestibulem Na Knížecí si uprostřed víkendu vynutila porucha eskalátoru. Jeden ze dvou přístupů do podzemí dopravní podnik uzavřel v sobotu tři minuty před desátou večer, kdy cestující začal směrovat na vstup vestibulem Anděl. V neděli ráno se zahájením provozu už vše fungovalo tak, jak jsou pasažéři zvyklí.

Hasiči vyklízeli hotel v centru, požár ale nenašli

Praha – Co se vlastně stalo, se zjistit nepodařilo – jisté však je, že ke zdravotní újmě nikdo nepřišel. A třebaže se nepodařilo zjistit, že by v hotelu v centru Prahy v neděli odpoledne hořelo, byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Nakonec vše vyřešil příjezd tří jednotek pražských hasičů: týmů z centrální, krčské a holešovické stanice. Preventivně byla přivolána také záchranná služba – pomoc zdravotníků ovšem nikdo nepotřeboval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies