VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

KRIMI MIX: Anonym hrozil bombou, policisté nic nenašli

Praha – Na půl druhé hodiny se v neděli večer protáhla bezpečnostní opatření v Záběhlicích, kde anonym pohrozil uložením bomby v jednom z panelových domů v Brambořikové ulici.

Pohřešovaná by si prý mohla chtít ublížit

Praha - O pomoc při pátrání po ženě, která by podle těch nejčernějších představ mohla chtít spáchat sebevraždu, požádali v neděli večer veřejnost pražští policisté. Pátrají po pohřešované Petře L. (35) z Prahy 5, která z domova odešla v sobotu dvě hodiny po poledni. Kolem páté odpoledne pak byla viděna v lokalitě Malá Svatá hora v Mníšku pod Brdy na Praze-západ, kam se nechala odvézt taxíkem.

Pomohou kamerové záběry osvětlit okradení seniorky?

Praha/VIDEO/ - O kabelku s doklady a s věcmi za bezmála čtyři tisíce korun přišla 81letá žena, jejíž kabelku si vyhlédl zatím neznámý nenechavec. Stalo se to první červnový pátek při dopolední návštěvě drogerie v Budějovické ulici.

Shořely miliony korun kvůli sluneční elektrárně?

Praha - Měla více než třímilionovou škodu na svědomí závada fotovoltaické elektrárny umístěné na střeše chaty? Odpověď na tuhle otázku musí teprve přinést poznatky z dalšího šetření. Na likvidaci plamenů, které ve středu odpoledne zachvátily chatu v osadě Bohuliby u Petrova na Praze-západ, hasiči zřejmě ještě dlouho nezapomenou.

Po firemní oslavě skončil jeden z kolegů v nemocnici a dva ve vazbě

Praha - Násilnou dohru měl firemní večírek, který se druhou červnovou sobotu konal v Úvalech na Praze-východ. Události se vyvinuly tak, že se případem zabývali kriminalisté územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

Tramvaje na týden výrazně mění své trasy

Praha - Víkendové omezení provozu tramvají na Žižkově, které si vynutila oprava trati, se od pondělka mění ještě ve změny mnohem rozsáhlejší. Podle plánu potrvají až do soboty 1. července.

Noční požár v kuchyni se neobešel bez zranění

Praha - Popáleniny rukou ošetřovali záchranáři na proseckém sídlišti uživateli bytu, v jehož kuchyni v noci na neděli vyšlehly plameny. Do Varnsdorfské ulice vyrazily před půl jedenáctou večer jednotky hasičů ze stanic v Holešovicích a Satalicích.

Strážníci pohlídají školáky. Dohlédnou na jejich bezpečí i na žízeň

Praha/VIDEO/ - Přípravy na příchod prázdnin jsou viditelné nejen ve školách, ale také v jejich okolí. Až do pátku bude ke školním budovám v hlavním městě vyrážet 250 strážníků, aby poblíž 152 škol dohlédli na 173 přechodů. Leckteré zebry sice ráno a odpoledne takto střeží po celý školní rok, ať je tropické vedro, nebo mráz, ale na konci školního roku tradičně dohlížejí na bezpečnost dětí ve zvýšené míře.

Při směnách peněz se zatoulalo dvacet tisíc korun

Praha – Dvakrát si přišli na osm tisíc korun a jednou na částku poloviční. To zatím policisté z oddělení v Krakovské ulici v centru metropole a z oddělení na Lhotce vědí o dvojici mužů, které podezřívají z podvodné směny peněz – a to hned ve třech případech. V sobotu o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Hasiči představují svou práci ve Vysočanech

Praha – Prozkoumat vybavení hasičského vozu či si vyzkoušet hasičskou helmu nebo zásahový oblek a rovněž zhlédnout ukázky vyprošťování mohou v sobotu i v neděli návštěvníci Galerie Harfa nedaleko stanice metra Českomoravská.

Mladého muže zklamala přítelkyně, odneslo to cizí auto

Praha – Překvapivé vysvětlení slyšela hlídka strážníků z Prahy 15, která byla ve čtvrtek v noci volána k zásahu v Horních Měcholupech. S tím, že tam jakýsi mladík rozbíjí okno jednoho z aut zaparkovaných na Veronském náměstí. A to ještě nebylo vše! Oznamovatel volající na tísňovou linku ještě uvedl, že dotyčný, který má na sobě bílé tričko a kraťasy, také poničil pianino určené k veřejné produkci.

Syfilis je opět na postupu, může za to lehkomyslnost

Praha – Aktuální situace je alarmující. To k tématu syfilis a ostatních pohlavních chorob uvedl Martin Šalek z Nemocnice na Bulovce. Před lehkomyslností, s níž si někteří lidé počínají ve svých vztazích, chtějí před začátkem hlavní sezony letních dovolených a prázdnin příští týden varovat nejen odborníci z Bulovky.

KRIMI MIX: Při požáru haly s papírem shořel milion korun

Praha – Na milion korun se vyšplhala škoda, kterou způsobil požár v hale skladovacího areálu v Libni – a jen díky velkému úsilí hasičů se podařilo zabránit tomu, aby byla ještě podstatně vyšší. Hrozilo totiž, že plameny zachvátí i technickou místnost převaděče mobilního operátora v těsném sousedství.

AKTUALIZOVÁNO

Desítky policistů hledaly tři děti ze školky

Praha – Pátrání po dětech, které se nepozorovaně oddělily od 16členné skupiny ekoškolky pobývající v přírodě, dobře dopadlo, ale věc bude mít dohru. Ke čtvrteční události to v pátek připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Podle něj je však zatím předčasné předjímat, zda případ nakonec skončí u správního orgánu, či dokonce u soudu, anebo se věcí budou zabývat jiné kompetentní orgány.

KRIMI MIX: Havárie kamionu zatarasila Pražský okruh

Praha – Noční nehoda kamionu se obešla bez zranění, ale Pražský okruh zůstal ve směru jízdy k letišti dvě hodiny uzavřený. Takové byly následky nehody, k níž došlo v pátek půl hodiny po půlnoci na 19. dálničním kilometru.

Poselství některých dopravních značek je spíše hádankou

Praha – Dřív jsem se spíš zasmál – ale po sedmdesátce je to tak, že mě nejasnosti v dopravním značení někdy trochu matou. Těmito slovy přiblížil svou zkušenost Karel Šedivý, který – prý na rozdíl od některých známých – zůstává aktivním řidičem i jako penzista. Reagoval na nedávný článek Deníku upozorňující na špatné umisťování dopravního značení v podobě směrovacích desek, jejichž pruhy či šipky někdy řidičům nepomáhají, ale spíš navádějí přímo do výkopu.

V Praze bouřka řádila mírněji než v okolí

Praha – Mírněji ve srovnání s okolím zasáhla metropoli bouřka s intenzivním deštěm a silným větrem, která se republikou prohnala v noci na pátek.

KRIMI MIX: V hale obývané bezdomovci hořely odpadky

Praha – Beze škod se obešel požár v objektu obývaném bezdomovci, do jehož likvidace se tři jednotky pražských hasičů pustily ve čtvrtek hodinu a čtvrt po poledni.

Možnosti parkování poblíž zoo se na léto rozšiřují

Praha – Možnosti parkování návštěvníků pražské zoo se po dobu prázdnin rozšíří. Technická správa komunikací upravila prostranství u Povltavské ulice nedaleko Trojského mostu, kde vznikla nová záchytná plocha. Pojme až 260 osobních aut (autobus ovšem ani jediný; pro vozidla těžší než 3,5 tuny není určena). Plně zprovozněna bude od 1. července, kdy také od dočasné zastávky s označením Parking Blanka začne jezdit kyvadlová doprava až k branám zoo. Parkoviště je totiž od zahrady poměrně vzdálené.

Nová policejní služebna se může snadno zvětšit

Praha – Nové služebny, vybudované přímo pro jejich potřeby, se dočkali policisté v Jesenici na Praze-západ. Během sedmi měsíců tam byla postavena budova, jež je v rámci Policie ČR unikátem: jde o montovanou modulární budovu, což nejen přispělo k urychlení výstavby, ale do budoucna by v případě potřeby také bylo možno poměrně snadno provést nástavbu či objekt rozšířit.

Z Braníka vyrazí parní vlak podél Sázavy

Praha – Jízdu nostalgického vlaku s parní lokomotivou, který v sobotu v devět hodin vyjede z nádraží v Braníku a přes Davli, Jílové u Prahy a Čerčany pojede do Sázavy, chystají České dráhy. Výlet na trati Posázavského pacifiku nabídne i příležitost navštívit zajímavá místa na trase.

Na Karlově náměstí mění trasy tramvaje i autobusy

Praha – Dosti výrazně se během víkendu změní podoba veřejné dopravy v oblasti Karlova náměstí. Od noci na sobotu do noci na pondělí bude kvůli údržbě trati přerušen provoz tramvají v ulici Na Moráni, což přinese drobné odklony tras tramvajových linek číslo 2, 3, 10, 16 i nočních linek 92 a 94. Náhradní doprava není zavedena, pro oba směry bude ve Svobodově ulici zřízena zastávka Výtoň.

KRIMI MIX: Hasiči trénovali orientaci ve vlastním zakouřeném skladu

Praha – Zorientovat se a dokázat se pohybovat v zakouřeném prostoru, podle plánů se vyznat v místech, kde je vidět sotva na krok, dokázat vyhledat hlavní uzávěry vody i další klíčové kohouty a vypínače – a nakonec ještě opustit prostor hodně stísněným nouzovým průlezem.

Muži podezřelí z brutálního útoku se v metru převlékli

Praha – Brutálnímu napadení čelil ve stanici metra Muzeum cestující, který krátce před půlnocí přímo na nástupišti upozornil skupinu mladíků na jejich nevhodné chování a nabádal je, aby se umravnili.

Noční požár zničil čtyři auta

Praha – Čtyři auta stojící na parkovišti zachvátil požár v Komořanech, k jehož likvidaci se ve čtvrtek půl hodiny po půlnoci sjely hasičské jednotky ze stanic v Modřanech a v Radotíně.

Nefunkční schody si vynutily uzavření stanice metra Staroměstská

Praha – Neplánované uzavření stanice metra Staroměstská na zelené lince A si ve čtvrteční ranní dopravní špičce vyžádala porucha eskalárorů. Kvůli nefunkčním pohyblivým schodům byla stanice čtvrt hodiny před osmou uzavřena a soupravy jí pouze projížděly. Omezení se protáhlo na bezmála půl druhé hodiny: obnovit provoz se podařilo šest minut po deváté.

KRÁTCE: Zájemci si mohou zkusit úklid po sprejerech

Praha – Jak je snadné postříkat sprejem zastávku městské hromadné dopravy i co obnáší její následné čištění mohou v sobotu odpoledne nejen vidět, ale také si na vlastní kůži vyzkoušet návštěvníci provozního skladu městského mobiliáře společnosti JCDeaux Prague v Ocelářské ulici ve Vysočanech (nedaleko stanice metra Českomoravská).

Do boje o cestující na železnici vstoupila firma i bez objednávky kraje

Praha – Vlaky vozící lidi na železnici, na jejichž provoz hejtmanství přispívá, objednává Středočeský kraj pouze u Českých drah. Deníku to ve středu potvrdil Pavel Lochař z krajského úřadu. „Máme jednoho dopravce, nic jiného radní neprojednávali," konstatoval. Pokud se nějaké možnosti zvažují, vše je jen v rovině úvah.

Rekonstrukce Negrelliho viaduktu změní zvyklosti cestujících

Praha – Velké změny zanedlouho přinese mnohým z cestujících využívajících nyní Masarykovo nádraží v centru metropole rozjezd prací na rekonstrukci Negrelliho viaduktu, jehož opravy spojené se zásadní modernizací trati a zvýšením její kapacity mají stát prvním krokem k budování dlouho očekávané moderní železnice do Kladna s odbočkou na Letiště Václava Havla Praha. Od konce července začne platit výlukový jízdní řád, který pasažéry na dlouho přiměje změnit jejich návyky. Vlaky budou jezdit jinak – a často také jindy, než jsou lidé zvyklí.

Oprava trati zásadně omezí provoz tramvají

Praha – Omezení provozu tramvají v širším okolí si od noci na sobotu vyžádají opravy trati v ulicích Jičínská a Seifertova. V první fázi bude v sobotu půl hodiny po půlnoci uzavřen úsek Olšanské náměstí–Flora, což přinese odklony trasy linek číslo 5, 15 a 98.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies