VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hlučný muž dělající škody strážníkům vynadal a pak je napadl

Praha - Osobní auto poničené cihlou – a k tomu ještě poškozená skleněná výplň dveří stavby a dva rozlité kbelíky s barvou. Takový výjev se v neděli půl druhé hodiny po půlnoci nabídl hlídce strážníků, které telefonát na linku 156 vyslal do Jeseniovy ulice. 

Celníci odvezli automaty ze dvou sousedících barů

Praha - O dvě nelegální herny je v metropoli méně. To Ivana Kurková z Celného úřadu pro hlavní město Prahu v pondělí uvedla ke čtvrteční akci celníků v Malešicích. Dějištěm razie se staly dva bary v Počernické ulici, které jsou od sebe vzdáleny jen pár desítek metrů. V obou případech obsluha vydávala hráčům legitimace členů hráčského klubu – to však z pohledu celníků není ničím jiným než obcházením zákona.

Neznámý muž z bankomatu odnosil sto tisíc korun

Praha – S cizí platební kartou chodil vybírat z bankomatů jako s vlastní, až si neoprávněně odnesl celkem sto tisíc korun. To je zatím téměř vše, co kriminalisté II. obvodu pražské policie vědí o dosud neznámém muži, jehož by se rádi zeptali na podrobnosti. Třeba na to, jak se karta, která byla v polovině dubna společně s dalšími věcmi ukradena v Jeremiášově ulici ve Stodůlkách z kabiny nákladního auta, dostala do jeho rukou. Jak to přišlo, že se snadno dostal k penězům, se nicméně vyptávat nemusejí: vědí, že u karty byl přiložený i PIN kód.

Ve stanicích metra se bude tančit. Celé odpoledne

Praha – „Pořádný tanec" slibovalo už v pondělí rozhlasové hlášení v metru – a ve středu odpoledne se to stane skutečností. Mezi 13. a 22. hodinou tanec skutečně ovládne šest stanic metra – v rámci již druhého ročníku akce Tanec v metru. Na cestující, kteří se mohou stát nejen diváky, ale i přímými aktéry, čekají vystoupení, ale dokonce i taneční lekce.

AKTUALIZOVÁNO

Šest let vězení v kauze Lidových domků soud potvrdil

Praha – Na šestiletém trestu, který před rokem vyměřil někdejšímu jednateli společnosti Lidové domky Pavlu Hricovi Městský soud v Praze za zpronevěru více než 40 milionů korun svěřených klienty, nic změnilo ani pondělní jednání odvolacího senátu vrchního soudu. Stejně jako na rozhodnutí o povinnosti nahradit škodu.

AKTUALIZOVÁNO

KRIMI MIX: Oheň na terase měla na svědomí nedbalost

Praha – Desetitisícovou škodu způsobil požár způsobený nedbalostí, který v centru Prahy likvidovali v neděli vpodvečer hasiči z pražské centrály a ze stanice v Holešovicích. Čtvrt hodiny po šesté byli přivoláni do Králodvorské ulice k ohni na terase činžovního domu.

Nápad s prodloužením metra na letiště zatím budí rozpaky

Praha - Otevření diskuse kolem možnosti dovést metro na Ruzyni zatím neznamenají nic konkrétního. Dál pokračují přípravy na budování železnice. Bude se do Ruzyně jednou jezdit na letiště metrem? Tahle otázka, zdánlivě vyřešená již před lety zápornou odpovědí, znovu vyvstala v plné aktuálnosti. Objevila se v souvislosti s pokynem, který primátorka Adriana Krnáčová (ANO) předala expertům z Dopravního podniku hl. m. Prahy.

AKTUALIZOVÁNO

KRÁTCE: Malostranské dvorky se možná na jeden víkend otevřou lidem

Praha -  Během posledního víkendu v květnu se v Praze otevře veřejnosti několik dvorků na Malé Straně. Pokud se organizátorům na projekt podaří sehnat peníze, mohou se návštěvníci těšit, kromě zážitku genia loci těchto nepřístupných míst, na vystoupení básníků a muzikantů vážné hudby a nechat se okouzlit instalacemi výtvarníků. Většina malostranských dvorků zůstává běžně Pražanům nedostupná, denně kolen nich chodí, ale do jejich útrob nemají šanci proniknout.

AKTUALIZOVÁNO

Jednání v „kauze Homolka“ soud odročil na neurčito

Praha – Zavřené dveře a oznámení předsedkyně senátu Hany Hrnčířové, že hlavní líčení se ruší. Takový obrázek v pondělí u Městského soudu v Praze nabídla jednací síň číslo 117, kde měl být zahájen proces v údajné korupční kauze spojované s Nemocnicí Na Homolce. 

Noční požár domu si vyžádal lidský život

Praha - Víkendové tragédii na Praze-východ už nezabránilo ani to, že se k hořícímu domu sjely v noci na naděli jednotky hasičů ze středních Čech i z metropole. Obyvatele domu našli hasiči bez známek života – a ani okamžitě zahájená resuscitace už na tom nic nezměnila.

Žena loudící cigaretu se stala obětí loupeže

Praha - Loupežnému přepadení nečekaně čelila 59letá žena, která požádala kolemjdoucí dívku o cigaretu. Dotyčná ji podle slov policisty Tomáše Hulana napadla – a připravila o všechny věci. Stalo se to v úterý 16. května v půl páté ráno na Masarykově nádraží. Přímo ve vestibulu!

AKTUALIZOVÁNO

Uzavírka dálnice se kvůli bourání mostu protáhla

Praha -  Komplikace provázely víkendové bourání mostu nad dálnicí D7 u Buštěhradu, kvůli němuž zůstala od sobotního večera uzavřena v obou směrech dálniční spojnice z Prahy na Slaný či Chomutov. Neprůjezdná zůstala dálnice mezi sedmým a 18. dálničním kilometrem, tedy od sjezdu na Makotřasy po Knovíz – a nakonec to bylo podstatně déle, než naznačovaly původní předpoklady. Nenaplnilo se totiž očekávání, že průjezd bude obnoven do nedělní deváté hodiny.

Zájem o osobní rozhovor s primátorkou mají lidé velký

Praha - Kdo chce kam, už nemůže tam. Tak lze shrnout aktuální stav nabídky pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) v rámci projektu Otevřená radnice. Úterní odpoledne si první žena metropole vyhradila na setkání s občany, aby vyslechla stesky těch, kteří jsou přesvědčeni, že by lim s jejich starostmi mohl pomoci magistrát, nebo přinášejí podněty jak by bylo možno život v Praze zlepšit.

Účastníkovi prčického pochodu zachraňovali život ochotní svědci

Sedlčany – Neodkladný transport pacienta policejním v vrtulníkem z letecké základy v Ruzyni do střešovické vojenské nemocnice si vyžádal malér, u kterého týmy záchranné služby ze středních Čech i z Prahy zasahovaly v sobotu během legendárního dálkového pochodu Praha–Prčice. Jednoho z účastníků postihla náhlá srdeční zástava.

Ke kauze střelby na lidi policistům chybějí důkazy

Praha – Naštěstí nikoho nezranili. To v sobotu zdůraznil Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie, když informoval o šokujícím případu, kterým se kriminalisté I. policejního obvodu zabývají již téměř měsíc. O případu střelby v centru Prahy! Podle Hulanových slov se jednalo o střílení po kolemjdoucích pro zábavu.

Nehoda na okruhu: dvě ze čtyř aut shořela

Praha – Srážka čtyř aut, z nichž dvě po nehodě zničil požár, přinesla v pátek před sedmou večer vážné komplikace na Pražském okruhu. Ten byl v místě nehody u Třebonic či Jinočan zcela uzavřen (po lokalizaci plamenů se však uzavírka omezila pouze na směr jízdy od letiště k dálnici D1, v němž k nehodě došlo). Situaci dokonce ze vzduchu monitoroval policejní vrtulník.

Památník hrdinů odboje se stal počinem roku

Panenské Břežany – Utkalo se třináct muzejních projektů, na které jsou jejich tvůrci hrdí a nominovali je do soutěže – jen jeden z nich je ovšem počinem roku. Tohle označení získal v rámci XV. ročníku národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2016 Památník národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech. Nová expozice, která je součástí Oblastního muzea Praha-východ v Brandýse nad Labem, získala ocenění v rámci slavnostního vyhlašování výsledků v Betlémské kapli v Praze.

Vylité víno zbarvilo černý asfalt doruda

Praha – Vozovka doslova zčervenala na Pražském okruhu poté, co v pátek odpoledne havarovalo nákladní auto s nákladem vína. Dvě hodiny po poledni řidič u sjezdu na Řepy narazil do dopravního zranění; do pojízdné šipky silničářů. Právě pracovníci údržby ho také vyprostili z pomačkané kabiny dřív, než na místo dojely vozy integrovaného záchranného systému.

Ležícího muže policisté znehybnili taserem

Praha – Až ke zpacifikování pomocí taseru přistoupili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, když zasahovali proti 38letému řidiči, který se jim snažil ujet. O zákroku z noci na pondělí informoval v pátek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Původně chtěla hlídka zastavit na Masarykově nábřeží šoféra mazdy, jež spíše než auto připomínala vrak. Dotyčný ale začal ujíždět; červená nečervená.

KRÁTCE: V Bubenečském tunelu vystřídají auta technici

Praha – Úplnou noční uzavírku chystá Technická správa komunikací (TSK) v noci na neděli v Bubenečském tunelu.

Zimní pomoc bezdomovcům přišla na miliony

Praha – Na osm milionů korun přišla Prahu zimní opatření pro bezdomovce. Částka, kterou v pátek zveřejnil magistrát, se výrazně neliší od minulého období kolem přelomu let 2015 a 2016. Ani v největších mrazech se ovšem noclehárny zcela nezaplnily – jejich průměrná naplněnost pak byla kolem 88 procent – a nesouviselo to jen s tím, že k podmínkám přenocování patří vstup beze zvířat, s platným průkazem totožnosti nebo náhradním dokladem, přičemž zjevně opilí lidé nejsou vpuštěni.

KRIMI MIX: Trolej stržená kamionem zastavila čtyři linky tramvají

Praha – Špatný odhad výšky zapříčinil, že cestující museli do hloubky. Z tramvají byli nuceni přestoupit do metra. Na vině bylo poškození troleje v podjezdu Plzeňka vysokým nákladním autem.

Cvičný požár na parníku prověřil i nemocnice

Praha – Rozsáhlé cvičení, k němuž vyjížděli i hasiči z Prahy, uspořádaly ve čtvrtek na Slapech středočeské záchranné složky. Při simulovaném požáru výletní lodi u Měřína bylo třeba zachránit 59 lidí. Není to situace přitažená za vlasy. 

Dalo by se jezdit na letiště metrem? Primátorka chce odpověď

Praha – Je to nečekané, ale je to tu. V debatách o kvalitnějším dopravním spojení Letiště Václava Havla Praha s centrem metropole znovu ožívá možnost prodloužení trasy metra. Ještě se nevrací do hry, nicméně se dá hovořit o zmrtvýchvstání. Naznačují to alespoň snahy primátorky Adriany Krnáčové (ANO), která variantu podzemní dráhy nevylučuje. Sice se zdálo, že již dávno jde o úvahy patřící pouze minulosti a jediným živým projektem jsou přípravy na budování příměstského železničního spojení Prahy s Kladnem (přičemž z této trati by ve stanici Praha-Ruzyně měla vést odbočka vedoucí přes zastávku Praha-Dlouhá Míle právě na ruzyňské letiště), primátorka nicméně překvapila.

Pochod dálkoplazů do Prčice se koná již po dvaapadesáté

Praha – Dvaapadesátý ročník! Římské označení LII., připomínající u názvu legendárního dálkového pochodu Praha–Prčice letitou tradici, nebývá k vidění často – a leckoho možná přiměje k přemýšlení, co je tohle vlastně za cifru. Ovšem je to tak: dálkový pochod, o kterém určitě slyšel i ten, kdo nikdy nevyšlápl na žádnou z jeho tras, se v sobotu uskuteční již po dvaapadesáté.

Řidiče náklaďáků pohlídají váhy i měřiče rychlosti

Praha – Říčany, Neratovice a Ovčáry (avšak nikoli na Kolínsku, nýbrž na Mělnicku). To jsou místa, kde na frekventovaných silnicích II. třídy s vysokou intenzitou nákladní dopravy chce středočeské hejtmanství umístit váhy odhalující přetížená nákladní vozidla. Dynamické váhy, jejichž sondy umístěné ve vozovce zváží auta přímo během projezdu kontrolním místem.

KRÁTCE: Údržba kolejí na Plzeňské omezí provoz tramvají

Praha – Zpozornět musí od soboty především obyvatelé sídliště v Řepích, kteří jsou zvyklí jezdit „do města" tramvají. Údržba trati si vyžádá postupně se měnící krátkodobá přerušení provozu v úseku Vozovna Motol–Sídliště Řepy (a to v obou směrech).

V nemocnici nasadili léčbu strážníci: želízka na zápěstí

Praha – S pouty na rukou putoval na záchytku muž, k němuž byli strážníci z Prahy 6 přivoláni na příjmové oddělení nemocnice ve Střešovicích. O okolnostech události z úterního odpoledne informoval ve čtvrtek Jan Čihák z centrály městské policie.

Kauza pokusu o vraždu svíčkou skončila zprošťujícím verdiktem

Praha – Zproštění obžaloby se ve čtvrtek u Městského soudu v Praze dočkal 47letý Milan P., který původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu expartnerky. Podle kriminalistů se činu měl dopustit 30. prosince 2014 vpodvečer v bytě ženy, která ho vykazovala ze svého obydlí v Šimonově ulici v Řepích. Během rozepře ji měl praštit do obličeje, rdousit a dusit polštářem až do bezvědomí – načež se údajně snažil založit požár tím, že na sedačce nastražil k naskládaným polštářkům zapálenou vánoční svíčku. Tragédii prý zabránilo jen to, že se zena včas probrala a plamen uhasila, načež hledala pomoc u sousedů.

Běhat na podporu rodin se bude i bosky

Praha – Rodiče, na start! S touhle výzvou se v rámci programu k Mezinárodnímu dni rodiny obracejí na veřejnost místostarostka Prahy 4 Iva Kotvová (Trojkoalice/Zelení) a bývalá atletka a trenérka Kateřina Baďurová Janků, která se proslavila také jako vítězka StarDance. Obě zvou na benefiční běh, který se v sobotu koná v rámci rodinného odpoledne v pankráckém parku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies