VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Přilepšení k platům sester: někde si budou muset počkat

Střední Čechy - V roli pošťáka, který má zajistit doručení peněz na platy zdravotníků ve směnném provozu, nechce kraj zdržovat. Desítky milionů korun se ve středních Čechách mají rozdělit mezi 15.982 pracovních úvazků.

Jak se nenapálit na internetu? Poučení nabídne soutěž

Střední Čechy - Podpořit šíření informací o bezpečném chování na internetu mezi školáky – a také nabídnout příležitost zasoutěžit si s možností vyhrát ve znalostním kvízu prima ceny. To je cílem projektu Kraje pro bezpečný internet, do kterého se Středočeský kraj zapojuje již tradičně. Na rozdíl od jiných krajů si však středočeští školáci do konce října zasoutěží hned dvakrát: v celorepublikovém klání každý sám za sebe – a také v rámci soutěže středočeských škol. 

Na trasu k letišti brzy vyjede další obří autobus. Opět jen na zkoušku

Praha - Možnost povozit se „dlouhánem“ opět budou mít zanedlouho pasažéři cestující autobusy městské hromadné dopravy na lince 119 mezi Nádražím Veleslavín a Letištěm Václava Havla. Na přelomu srpna a září dopravní podnik zahájí čtyřměsíční testování dalšího velkokapacitního stroje. Autobusu, jímž jediný šofér může odvézt skoro 200 cestujících. Nastoupit jich může až 191. Jeho délka dosahuje téměř 21 metrů – přesně 20.995 milimetrů – což přesahuje maximální limit stanovený českými předpisy na 18,75 metru. Dopravní podnik zkoumající možnosti posílení kapacity přepravy cestujících na letiště nicméně získal dočasnou výjimku. 

Výluka na kladenské trati se změní. Přibude další omezení

Praha - Jen něco přes měsíc zůstane beze změn výlukový jízdní řád vlaků na kladensko-rakovnické trati, který začal platit 4. července v souvislosti s uzavřením dlouhodobě rekonstruovaného Negrelliho viaduktu. Od úterka do 3. září se výluky rozšíří: omezen bude provoz v úseku Praha-Bubny–Hostivice. Cestující tak musí být ostražití: vlaky pojedou jinak než obvykle, protože dočasně bude platit speciální jízdní řád spojený s touto výlukou. Zastaví se provoz v celém úseku Praha-Masarykovo nádraží–Praha-Bubny–Hostivice.

KRÁTCE: Průjezd po mostech na Štěrboholské spojce omezí obnova povrchu

Praha - S částečným omezením dopravy musí od pátečního večera do nedělního odpoledne počítat řidiči jezdící po Štěrboholské spojce. Oprava povrchů mostů na úrovni ulic Přetlucká a Sazečská spojená s frézováním povrchů a následnou pokládkou nové obrusné vrstvy si vyžádá stažení provozu do jednoho jízdního pruhu. S obnovením provozu se počítá do nedělní 16. hodiny. 

Tragédie ve Španělsku ovlivní i opatření při koncertu v Letňanech

Praha – Rozmanité akce kulturní, společenské i sportovní. To jsou události, které o víkendu přivábí davy návštěvníků – a lákají také pozornost policistů, kteří chystají řadu opatření v rámci dohledu na bezpečnost a veřejný pořádek. Nejvíce se chtějí soustředit na dění v Letňanech – a také ve vršovickém Ďolíčku.

AKTUALIZOVÁNO

Dětští návštěvníci Prahy skončili v nemocnici. Kvůli jídlu?

Praha /RASTR/ – S nepříjemnými zažívacími problémy odváželi záchranáři v noci na pátek na infekční kliniku Nemocnice Na Bulovce desítku účastníků 23členné hudební výpravy ze Švýcarska. Na pomoc 37letému muži, který trpěl nevolností s teplotou, zvracením a průjmem, byla posádka sanitky přivolána do hotelu na Střížkově v půl čtvrté ráno. Následně se přihlásilo osm pacientek ve věku mezi 10 a 17 roky. To již záchranáři vyslali na místo nejen posily, ale i „velkou“ sanitku na podvozku nákladního automobilu Mercedes-Benz Atego – a také volali na krizový telefon Hygienické stanice hlavního města Prahy. Naštěstí se komplikace podařilo rychle zvládnout. Už během pátku mohly mladé hudebnice pokračovat ve svém programu.

AKTUALIZOVÁNO

Rozbíjení aut bourající policista Kadlec nevysvětlil. Prý si nic nepamatuje

Praha – K soudu přišel obžalovaný expolicista se slovy lítosti. Pozadí plechové kalamity ale neosvětlil. „Cítím se velmi trapně.“ To v pátek přišel říci k Obvodnímu soudu pro Prahu 2 někdejší pedagog Policejní akademie ČR Karel Kadlec, který se v Praze nechvalně proslavil jako opakovaně bourající policista. Soud začal projednávat jeho počínání z loňského 12. dubna. 

Desetitisíce ukradené v herně našli policisté během hodiny

Praha – Pouhou hodinu se podle policie radovala ze snadno získaných peněz trojice cizinců ve věku od 19 do 37 let, kteří jsou podezřelí z okradení pracovníka herny v Čelákovicích. Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ v pátek informovala, že k činu, který byl zřejmě předem promyšlený a naplánovaný, došlo během druhého srpnového úterka; dvě hodiny před polednem.

Boj o vozítka segway v Praze asociace jejich provozovatelů nevzdává

Praha – Chodci museli uskakovat! Tak Deníku přiblížil své postřehy řidič Jakub, který ve čtvrtek půl hodiny po poledni nedaleko Břevnovského kláštera sledoval z auta skupinu jezdců na přepravnících segway; odhadem tak 20 hlav. „Vyjížděli nahoru od Patočkovy ulice k Bělohorské – a zaplnili celý chodník,“ vysvětloval, jak to přišlo, že chodci museli na chodníku uhýbat.

V hlasování o firmu Prahy 4 nechybí pochoutky ani erotika

Praha – Osloví více nabídka erotických masáží či zážitků nabízených z divadelního jeviště? A jak si stojí rozmanité prodejny či četné služby stravovacího charakteru? Jejich popularitu poměří hlas lidu. 

Původně šokující kauza vybržďování hasičů vyšuměla do ztracena

Praha – Do vytracena se rozplynula původně zdánlivě jasná květnová kauza údajného vybržďování cisternového vozu pražských hasičů řidičem sportovního vozu značky Porsche. Ten nyní zveřejnil na sociální síti informaci, že nakonec – a to již v červnu – vyvázl ve správním řízení s tisícikorunovou pokutou od pražského magistrátu.

Lázeňskou sezonu oživí čtyři dny věnované filmové hudbě

Poděbrady – Mimořádná událost si žádá mimořádnou podporu. Takové přístup uplatnilo středočeské hejtmanství, které čtyřmi miliony korun podpořilo uspořádání prvního ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, který se v Poděbradech uskuteční za týden: od 24. do 24. srpna.

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Praha – Hosteska rozdávala plechovky s pitím a jednorázové testery na alkohol, policejní uniformy zase pokuty. Tak se podle čtvrteční informace policistky Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ vyvinula akce uspořádaná v rámci již tradičního preventivního projektu nazvaného Řídím, piju nealko pivo. Policisté zastavovali řidiče ve středu ve Staré Boleslavi; na silnici druhé třídy vedoucí od pražské Vinoře na Benátky nad Jizerou.

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Praha – Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Letopisů Narnie. Z jeho dílny ale pochází také jídelní servis pro seriál Borgiové či třesoucí se kostel do filmu Tma, který vznikl ve spolupráci s Janem Smrkovským. Zdeněk Grausam je ovšem známý i jako fachman, který si poradí s opravami historických unikátů – a věnuje se také opravám sakrálních památek.

Pražští celníci zlikvidovali hernu, od začátku roku už sedmadvacátou

Praha – Herna zlikvidována. Další čárku si v dlouhodobé bitvě s provozovateli hracích automatů fungujících bez povolení ministerstva financí připsali pražští celníci. Ve středu odpoledne vyrazili na kontrolu provozovny v Modřanech – a neodjeli bez úlovku. Do svých skladů odvezli 15 přístrojů. Zabavili také klíče, čipové karty, žetony a další pomůcky – a zajistili rovněž 30 tisíc korun v hotovosti.

KRIMI MIX: Mladík přiznal napadení tramvajáka, sanitku potřeboval on sám

Praha – Napadení čelil uprostřed noci na čtvrtek řidič tramvaje, který na Petřinách krátce před půlnocí vykázal z vozu příliš hlučné mladíky. Když pak dojel na točnu na Heyrovského náměstí, zastihl tam hlídku městské policie, které nahlásil, co se odehrálo.

Kvůli koncertu Robbieho Williamse posílí provoz metra i autobusů

Praha – Pořádně rozhlédnout se na autobusovém terminálu u stanice metra Letňany budou v sobotu muset i pasažéři, kteří jsou běžně zvyklí cestovat po paměti. La letňanském letišti bude v rámci evropského turné koncertovat Robbie Williams – a tuto akci doprovázejí i dopravní opatření.

AKTUALIZOVÁNO

Svědkyni v kauze smíchovské vražedkyně odvezla od soudu sanitka

Praha – Očekávaný rozsudek nepadl ve čtvrtek u Obvodního soudu pro Prahu 1 projednávajícího kauzu dvou policistů, kteří loni 5. července v kavárně na Újezdě zasahovali proti pozdější vražedkyni z obchodního centra na Smíchově Michelle Sudků. Podle obžaloby nepředali psychiatrům v Bohnicích informaci, že už tam se snažila zabíjet. Náhodně vybranou mladou návštěvnici škrtila na toaletách vlastním vysvlečeným tričkem.

Filmování u nábřeží ovlivní jízdu motoristů i cestujících

Praha – Náměstí Jana Palacha a okolí na pravém břehu Vltavy ovládnou v sobotu filmaři. Natáčení záběrů do chystaného snímku o Janu Palachovi významně ovlivní dopravu – jak automobilovou, tak veřejnou.

Cestu na Prahu zablokoval střet dvou kamionů

Praha – Velmi vážný malér přinesl ve středu vpodvečer střet dvou kamionů na 17. kilometru dálnice D1 ve směru na příjezdu do Prahy. Řidič tahače, který narazil do soupravy jedoucí před ním, zůstal v kabině zaklíněn a museli ho vyprošťovat hasiči. 

Zkušenosti z Nuseláku se uplatní při opravách Barrandovského mostu

Praha /INFOGRAFIKA/– Vyprávět o tom, na kterých mostech v Praze nyní panuje nejčilejší stavební ruch, by mohli lidé cestující vlakem i autem. Bezesporu nelze pominout Negrelliho viadukt. Ten byl před měsícem uzavřen kvůli dva roky trvající zásadní rekonstrukci, která stavbu z roku 1850 přenese do 21. století: nyní se od ní očekává, že poslouží jako klíčová součást budoucího spojení Prahy s Kladnem moderní železnicí, zajišťující i spojení s Letištěm Václava Havla.

Na folklorní scéně v centru nechybí ani strom s buchtami a koláči

Praha – Něco lidových tradic i trocha pohádkové atmosféry oživí od čtvrtka až do posledního srpnového pondělka náměstí Republiky.

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Čistička na Císařském ostrově se zřejmě potýká s příliš mastnou vodou

Praha – Celá série nápravných opatření, kterými Pražské vodovody a kanalizace reagovaly na havárii na zařízení Ústřední čistírny odpadních vod Praha na Císařském ostrově z loňského září a následný zápach z areálu kalového hospodářství Drasty, se podle aktuálního vyhodnocení zdá být účinná.

Muže sraženého tramvají pomáhali vyprošťovat hasiči

Praha – Nejen zásah nehodářů dopravního podniku a policistů, ale také záchranářů a hasičů si vynutil malér, který ve středu deset minut před pátou obousměrně zastavil provoz tramvají v úseku Divadlo Pod Palmovkou–Palmovka. Právě na zastávce Palmovka srazila tramvaj muže, který pod ní zůstal zaklíněn. S vyproštěním zraněného pomohli záchranářům hasiči.

AKTUALIZOVÁNO

Za skvosty historie pustí Hrad návštěvníky přednostně

Praha – Historické poklady včetně Zlaté buly sicilské, pohřebních insignií krále Přemysla Otakara II., Rudolfova majestátu, ale třeba také vězeňských dopisů Milady Horákové budou v příštím roce k vidění na Pražském hradě. 

Kvůli údržbě trati pojedou tramvaje v noci jinudy

Praha – Nakrátko pojedou tramvaje jinak – opravdu ale pouze nakrátko a v době, kdy většina lidí spí. S tím musí počítat cestující, kteří plánují, že v noci na pátek budou cestovat v úseku Vozovna Střešovice–Malovanka.

Nehoda na výhybce zastavila provoz na turnovské trati

Praha – Na celé dopoledne zkomplikovala ve středu ráno dopravu v železniční stanici Praha-Čakovice nehoda osobního motorového vlaku vezoucího cestující z pražských Vršovic do Všetat. Šest minut po sedmé hodině vykolejil na výhybce jeden podvozek.

Člověku v bezvědomí dokáže s radami po telefonu pomoci i laik

Praha /VIDEO/ – Téměř šest tisíc výjezdů k pacientům, které svědci nalezli v bezvědomí, a to často přímo na ulici nebo třeba někde v parku, zaznamenali od počátku roku pražští záchranáři. Šest tisíc lidí s poruchou vědomí za sedm měsíců! „Není to tedy v Praze pro kolemjdoucí ojedinělý jev,“ připomněla Jana Poštová z centrály pražských záchranářů. S tím, že příčiny jsou velmi různorodé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení